Policista mířil na jedoucí auto z okna dodávky

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#1 » pát 2. říj 2020, 09:39


Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2 » pát 2. říj 2020, 09:53

V pořádku.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#3 » pát 2. říj 2020, 10:33

No to záleží ...
Pokud se řidiče snažili zastavit a on začal ujíždět tak by to sice bylo nestandardní ale dejme tomu.
Jenže soudě dle kapoty toho zeleného auta, pokud by ujížděl tak ten pašík nemá šanci (taky je vidět, že jedou v celku pomalu). Tedy to bylo co?

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#4 » pát 2. říj 2020, 10:41


Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#5 » pát 2. říj 2020, 11:59

https://www.autoweb.cz/beran-kolony-policejnich-a-jinych-vozidel-predjizdeni-zarazovani-se-mezi-ne/

Tady je ještě, co smí řidič z výhledu dělat a co ne. Policajti byli evidentně v právu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#6 » pát 2. říj 2020, 12:04

Hrozba namířenou střelnou zbraní patří mezi donucovací prostředky používané PČR. Řidič zeleného vozidla se chtěl zařadit mezi vozidla s právem přednostní jízdy jedoucí v koloně. Nevidím na jednání policisty nic závadného.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#7 » pát 2. říj 2020, 12:19

Já na tom videu žádnou "policejní kolonu" nevidím, natož aby se do ní někdo zařazoval.
Ono to taky mohlo být tak, že kolona jela "majestátně" 90kmh v "levým" (jak jsem už párkrát viděl) a borec se sporťákem ji předjel pravým (což je možné v obci, jinak je to přestupek) a ego cajtů to neuneslo.
Se závěry by bylo dobré, počkat si na více info.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#8 » pát 2. říj 2020, 13:06

To ze ty nevidis kolonu nic neznamená. A to je prave to, jak lidi naskoci na schvalne sestrizene video. I kdyby, tak je videt policejni auto na majaku vlevem pruhu a podle zakona nesmis podjizdet pravym, takze zeleny M porusuje zakon i kdyz pripustime, ze tam nebyla kolona (ale ona byla) :)



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#9 » pát 2. říj 2020, 13:10

Tohle vlákno nemá smysl, tohoto inteligenčně podprůměrného a zakomplexovaného jedince v uniformě stejně nevyhodí.... Maximálně mu dají kázeňák. Doprovod jsem dělal několikrát za život... zažil jsem různý dementy, ale abych vytahoval kvér okna na někoho kdo se nás snaží objíždět... tak to by mě nenapadlo... ještě, že už u složky nejsem.... s tímhle odpadem bych se styděl nosit uniformu....Dneska tam vezmou i někoho jehož mamka vojela vopici.... ať žije PCR...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » pát 2. říj 2020, 13:11

Podle mého názoru v pořádku. Snažil se zprava (což je proti předpisům) předjet poslední auto kolony s majáčkama. My nevíme koho, nebo co a jak cenné převážejí. A policajt nemůže vědět, jestli to není třeba pokus o počátek akce nějakého gangu (podívejte se třeba na stařičký Sicilský klan), nebo něco takového. Navíc auto nesmí vjíždět do takovéto kolony mezi jednotlivá vozidla. A je celkem fuk, jestli vezou poklad, vězně, nebo státníka. A taky jak rychle a nebo pomalu jedou.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#11 » pát 2. říj 2020, 13:20

Já myslím, že to osvěžilo povědomí o předpisech a asi už je jasné, jak to vzniklo.

Otázka je, proč jeli v levém.

Na místě policajta.. fakt nevím, jak bych tomu vpravo dal nějak kulturně najevo, že tam nemá vjíždět. Asi ukázání stříkačky nebyl zase tak špatný nápad, řidič pochopil, že je to ozbrojený doprovod něčeho a ne sklerotický strejda s bílou čepicí, co se zapomněl v pruhu.

Vidíme jen výjevy ...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#12 » pát 2. říj 2020, 13:34

Blacky píše:To ze ty nevidis kolonu nic neznamená. A to je prave to, jak lidi naskoci na schvalne sestrizene video. I kdyby, tak je videt policejni auto na majaku vlevem pruhu a podle zakona nesmis podjizdet pravym, takze zeleny M porusuje zakon i kdyz pripustime, ze tam nebyla kolona (ale ona byla) :)

Aha, tak já ze "zestřiženého videa" nepoznám že tam kolona nebyla (není vidět ani v uctivé vzdálenosti v před), ale ty poznáš že tam byla, bravo :mrgreen:
Krom toho, jestli to bylo někde na okruhu a tedy klidně v obci, nejedná se o předjíždění ale o míjení (máš řidičák?), pokud je jedná se o přestupek, který samozřejmě doprovod může monitorovat, ale ne řešit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#13 » pát 2. říj 2020, 13:46

Dík, sem dobrej vid? :) To je právě to. Já neusuzuju z kousíčku vida, ale z dalších informací.

Jednalo se o převoz peněz ČNB, jejich náklaďák je vidět vpředu. Podle textu toho kdo to zveřejnil jeli policajti v obou pruzích. Zda to náhodou nebylo v obci zatím nikde nepíšou, není to nemožné. Nicméně je pravděpodobnější, že se cpal do kolony, jinak by ho nechali být.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#14 » pát 2. říj 2020, 14:04

Jestli myslíš tuhle věc, tak by mě zajímalo jak jsi poznal že je to auto ČNB a ne jakýkoliv kamion.

kamion.png


A i kdyby byl, tak v tom případě jela kolona v levém a borec max. špatně předjížděl, ale rozhodně by v tomto případě do kolony nevjížděl.
Naopak, pokud by to nebyl náklaďák ČNB ten jel v pravém a borec předjel poslední auto kolony a zařadil se a policajti ho následně předjížděli, tak by se do kolony cpal.
Jak jsem psal v mám prvním příspěvku, na závěry je příliš málo informací. To že tam "jela kolona" fakt nestačí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelg
Příspěvky: 3077

Příspěvek#15 » pát 2. říj 2020, 14:14

On neměl podjíždět zprava, hlavně když se jednalo o blikajícího policajta.

To by asi mělo stačit pro rozhodnutí co dělat. Jiná věc je, jak a proč tam manévrovala ta kolona, ale to je z hlediska toho zeleného řidiče už druhořadé.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů