Málem přestřelka o zpomalovací práh.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 11. lis 2020, 15:40




pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#17 » stř 11. lis 2020, 15:41

On je spíš kdekdo pod vlivem kinematografie, kde se vytáhne zbraň a všichni jednají podle scénáře. Budí to dojem kouzla. Tak to někdo vytáhne na rozběsněného kopáče v domnění, že ho tím postaví do haptáku a pak v hrůze sleduje, jak se borec šacuje, aby mu ukázal svůj kousek. Naštestí to byli jen exhibicionisti.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#18 » stř 11. lis 2020, 15:59

Asi v tom trošku hraje i pocit, že když mám zbraň, tak jsem silnější.
Jenže doba divokého západu je jaksi v nenávratnu, že ?

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#19 » stř 11. lis 2020, 16:06

Ja len že opmíname fakt že nemáme všetky informácie. Mohol sa ten opilec s tým krompáčom zaháňať, mohol sa vyhrážať alebo inak vyprovkovať týpka k tomu, aby použil hrozbu zbraňou. Ťazko povedať čo sa tam presne stalo. Zrejme siahol po zbrani bez dostatočného dôvodu, ale určite to nevieme.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#20 » stř 11. lis 2020, 16:19

Tak to souhlas, jen mi není jasný, že se na scéně objevily postupně 2 zbraně a ani jedna rána? Ti museli mít nervy jak kotevní lana!



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#21 » stř 11. lis 2020, 16:21

Takové my tady máme zocelené chlapy .. nervy z oceli... jen ne vždycky ten úsudek je adekvátní :-)
Ale buďme rádi, že to dobře dopadlo.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#22 » stř 11. lis 2020, 16:51

greenhorn píše:Tak to je přesně ten druh problému, k jehož řešení bych určitě nepoužil legálně drženou zbraň. A když už se toho chytla média, asi bych z toho udělal exemplární případ a řádně ho medializoval. Ať si ostatní případní příliš aktivní držitelé legálních zbraní nechají zajít chuť. Kdysi jsme řešili problémy pár fackama a dneska na sebe chceme vytahovat střelné zbraně? Kde to žijeme?
PS: a když si neumím poradit s ožralou s krumpáčem, tak se do toho nepletu.
Jo a ne: S první větou 100% souhlas. S PS taky.
Ale to řešení pár fackama vidím jako hodně velký úlet. To je jednak eskalace konfliktu a druhak zbytečné riziko. A cítím tam podobnou logiku, jako potom u soudu: Neměl se bránit zbraní, když mu hrozilo JENOM ZBITÍ - což je k zblití.
Takže pokud toužím řešit něčí nevhodné chování a nejde o přímé ohrožení mojí osoby, je zbraní první volby mobil - a řeči o bonzáctví ať jdou jedním uchem dovnitř a druhým ven. Nadělají míň škody než krumpáč.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#23 » stř 11. lis 2020, 17:19

Piggy: Těch pár facek kdysi/vytahování zbraní dnes je pouze konstatování kam ten svět spěje. Nikoliv řešení konkrétní situace. Souhlasím s tím, že oba způsoby jsou jen přilévání oleje do ohně.

A pokud toužím řešit nečí nevhodné chování, tak si ho vyřeším sám. V případě použití mobilu jsem problém nevyřešil, ale přesunul jsem jeho řešení na policii, hasiče, záchranku ..... A to je taky novodobý fenomén. Pro kdejaký prd hned volat o pomoc. Jaksi se nám vytrácí to, čemu se kdysi říkalo osobní statečnost.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#24 » stř 11. lis 2020, 17:39

Už vidím, jak projevuješ osobní statečnost třeba proti jedna a půl metrákovýmu týpkovi bez krku s krumpáčem v ruce :D



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#25 » stř 11. lis 2020, 17:46

Problém byl nastolen "pokud toužím řešit". Takže vždy máš volbu. A když si neumím poradit s ožralou s krumpáčem, tak se do toho nepletu.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#26 » stř 11. lis 2020, 18:41

Cemada píše:Protože měl krumpáč? Nebo chceš jít holýma rukama proti krumpáči? V tomto případě by se navíc mohlo stát, že dostaneš olovem.

Nejlepší by prostě bylo zavolat policii, že tam někdo ničí cizí majetek a ať se starají.


Ten kovboj byl blbec. Veselej typek tam jde odstranit toho leziciho fizla, aby lidi nemuseli poslouchat "piiiisk... hrk... hrk... heeeeeennnnnn!" a kovboj si jde lestit ego.

Asi se mu libi, kdyz pres ten retarder jede treba Avie s lesenim ve tri rano...



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#27 » stř 11. lis 2020, 18:48

Aaaha... Cachrovsko. Tak to mam skoro pres kopec. Pohadka, Cachrov, jojo, tady to zije :-)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#28 » stř 11. lis 2020, 19:30

kolemjdoucí píše:
genu píše:Za mě otázka, kdy míříc legální zbraní na ožralu s krůmpáčem, který na něj vytáhne jinou zbraň, nedošlo ke střelbě .... :roll:


Jak zní ta otázka? Mimochodem, přechodník "míříc" odkazuje na ženu nebo dítě...

Můj češtin být španý. Pardon.
Otázka v hlavě, do diskuse nevnesena.
Jak je možné, že s vytaženou légální zbraní nereagoval na vytažení jiné zbraně a vyhrožování zabitím. Vždyť nemohl vědět ani vteřinu, jestli to ten pijan nezmáčkne .... prostě proč nestřílel? Já vím, že by to byl průser a mediální sebevražda (ono je to už i tak), ale zarazilo mě to, že kdy už by měl být člověk připraven použít zbraň, když ji na něj vytáhne protivník. K čemu je taktika? :roll:
Jedině, že snad neměl nabito a chtěl jenom hrozit, nebo to bylo ještě trochu jinak (nebyl jsem tam) a vyhodnotil to jak to vyhodnotil a šel na něj ručně.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#29 » stř 11. lis 2020, 19:43

Tohle totiz je skutecnej pripad ze zivota. U klavesnice se to keca a strili, zasobniky litaji, hylzny se kupi na hromady, strely svisti, lumpove jsou deravi.

Ve skutecnosti clovek stoji a cumi a dokud ten druhej to nezmackne, tak clovek porad doufa...



D&H
Příspěvky: 74

Příspěvek#30 » stř 11. lis 2020, 19:50

Naši zpravodajové hlásí..."Niza, aneb proč je třeba nosit i v kostele"..., bohužel tuto zprávu musíme předčasně přerušit, protože "Vídeň, střelba u synagogy"..., omlouváme se za přerušení této zprávy protože naši zpravodajové hlásí na několika kanálech že "Málem přestřelka o zpomalovací práh". V režii momentálně řeší, kterého zpravodaje této novinky Vám pustit dříve.

Vážně hezké. Takové pečlivé.

Chlapi, nechcete založit jedno obecné vlákno "Černá kronika" kam by padaly všechny tyto zvěsti? Je to tady jak televize Noha. Já bych si ho potom mohl bloknout, aby se mi to nezobrazovalo. Kdo má filtrovat každý kanál zvlášť...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů