Zastřelil zloděje

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#31 » pon 29. bře 2021, 07:21




stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#32 » pon 29. bře 2021, 10:28

Milost se uděluje viníkům (ve více a bohužel i někdy méně odůvodněných případech). Pokud se budou prezidentské milosti udělovat proto, aby justice nestíhala evidentně nevinné, pak jsme klesli dost hluboko.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pon 29. bře 2021, 10:36

Prezident má pravomoc i zastavit trestní stíhání v odůvodněných případech. Pokud PČR dojde vyšetřováním k tomu že se jednalo o NO ale raději projistotu se rozhodnutí dá do rukou soudu tak si myslím že by prezidentovo rozhodnutí k zastavení trestního stíhání mohlo být rozumnou volbou. Uvidíme co se dozvíme z vyšetřování OČTŘ. Třeba PČR a státní zástupce překvapí.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#34 » pon 29. bře 2021, 11:19

Znovu připomínám v tomto již jednou zamčeném tématu:
McFly píše:... události jsou tu od toho, aby se na událost upozornilo, případně se sem k ní dávali aktuální informace, nikoliv aby se tu vedla hospodská diskuse o tom co by kdyby. ....

Pro nutnou obranu, krajní nouzi, obecnou legislativu a pod. jsou zde již samostatná témata.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#35 » pon 29. bře 2021, 16:30

Tak snad neporuším pravidla, ale já souvislost vidím:
Skvělé video na téma Proč zásadně nemluvit s policií (pro zdatnější angličtináře):

https://youtu.be/d-7o9xYp7eE

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#36 » čtv 1. dub 2021, 21:18

Na zloděje se zbraní v ruce? Vochovský případ opět otevírá debatu o hranicích nutné obrany ...
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... .seznam.cz

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#37 » pon 12. dub 2021, 08:09

Majitel domu zastřelil zloděje: Na právníky se složilo celé Česko

Vetřelce (†37) ve vlastním domě usmrtil začátkem března legálně drženou zbraní Jan B. (56). Majiteli domu, který bránil sebe, manželku i majetek, lidé vyjadřují podporu. V Opavě dokonce založil Jan Šafařík (31) sbírku na právníky. Sešly se už desetitisíce korun!

„Není fér ho nazývat střelcem, protože jeho skutečnou vášní je včelaření,“ uvedl Miloslav Jančík, který má rozsáhlé zkušenosti v oblasti nutné obrany a krajní nouze, je rovněž jedním ze dvou právníků, kteří Jana B. zastupují.

„Zbraň 20 let držel a nosil pro bezpečnost svou a své ženy, s ohledem na to, že žijí na samotě,“ dodal.

Včelaře dojala solidarita z celé republiky. „Rád bych všem lidem, kteří mi vyjádřili podporu, poděkoval. Velmi si jí vážím a je mi velkou oporou,“ vzkázal Jan B. přes druhého advokáta Tomáše Gawrona, jenž se specializuje na oblast civilního držení zbraní.

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ost ... cesko.html

V jiném článku dříve jsem četl, že penze nad rámec plateb za právníky chtěl poškozený věnovat na dobročinné účely.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#38 » pon 12. dub 2021, 09:48

z toho článku na blesku mne zaujala tato pasáž:
"..Sbírku na právníky založil Jan Šafařík, který drží všechna dostupná zbrojní povolení u nás, na základě zkušenosti z USA. „Byl jsem tehdy ve vězení za nedovolené ozbrojování. Nosil jsem u sebe pistoli, přestože jsem legálně dle zákonů USA nemohl. Tehdy mi velmi pomohla podpora okolí a vědomí, že jsem v rodině stejně smýšlejících lidí, kteří stojí za mnou. Také jsem měl příležitost zjistit, že moje svoboda sahá jen tak daleko, jaká je hloubka mojí peněženky. Proto se uspořádaly sbírky na právní pomoc, která se vyšplhala na 5000 dolarů,“ říká na rovinu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#39 » pon 12. dub 2021, 10:21

To se asi vztahovalo k té americké kauze. V tom zdejším případě, mě překvapila právě ta sbírka pořádná na podporu právní ochrany střelce. Zřejmě pomohla obava dárců, aby se případ úspěšně vyřešil a nestal se z toho hon na střelce.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#40 » pon 12. dub 2021, 10:41

Ta sbírka je pěkný nápad, ale příjemci tím docela nasr*l do bot, protože takhle sbírka dělat nelze. Kdyby se posnažil, tak za týden udělá sbírku dle regulí a je to v pohodě.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#41 » pon 12. dub 2021, 11:13

gunman: cim a jak nasral do bot a proc nejde a jak to je dle reguli v pohode? Ja myslim, ze nerobil ziadnu sbirku, proste len zalozil trasnparentny ucet, cim skor, tak, aby sa to zviezlo na vlne medialneho rozoberania, ked to ma kazdy cerstvo v hlave a kto chcel, ten na ten ucet mohol poslat peniaze. Pokial mas vhlad do tychto veci a vies, ako by sa to malo robit, dokazes to popisat, napriklad do novovytvorenej temy, aby sa podla toho dalo zariadit v buducnosti?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#42 » pon 12. dub 2021, 12:35

Hlavně jde o to, že sbírku nezaložil postižený, ale jeho sympatizant. Tolik k faktům.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » pon 12. dub 2021, 13:52

Tak to je snad pochopitelné :D sbírku vždy založí spíše někdo kdo sympatizuje nebo soucítí s tím kdo má nějaký problém ať už zdravotní, právní nebo jiný.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#44 » stř 14. dub 2021, 21:02

Osobně sbírku beru především jako signál jak velká část střelecké veřejnosti (z těch papírových 300 tis.) je schopná podpořit někoho z držitelů zbraní, který zřejmě použil legálně drženou zbraně v souladu se zákonem, ocitl se v nesnázích. Nezáleží na částce, ale na tom, říct nejste v tom sám. A také jako signál, že legální držení zbraní není zlé a také, že by mělo platit můj dům, můj hrad.Toliko můj názor.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#45 » ned 18. dub 2021, 14:46

Včerejší reportáž v krimi zprávách , lupič byl údajně ozbrojen sekerou
čas cca 3:00
https://cnn.iprima.cz/porady/krimi-zpravy/17042021-0

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů