"Skryté" nošení Babišovy ochranky

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Sloth
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » stř 10. srp 2022, 18:06

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... h-40405394

Co říkáte na tento článek? Za mě je to nápad hodný génia nosit pod tak upnutým tričkem :roll:



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » stř 10. srp 2022, 18:14

Dostačuje zákonu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » stř 10. srp 2022, 18:25

Tak, rozhodně se to dá použít, kdyby někdo od Policie měl problém, že někde něco vykouklo.

Ale pod pojmem skryté nošení JÁ mám něco jiného. Tedy to, že fakt není poznat, jestli nosím nebo ne. Jak umístění zbraně, tak i nápisy na tričku, loga a tak podobně.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#4 » stř 10. srp 2022, 18:36

A opravdu tam byla palná zbraň!? To je základní otázka. Pokud řekne, že zbraň s sebou neměl, tak je všemu konec. To by asi udělal každý rozumný... A co jsem tam měl!? Třeba lékárničku a nahoře turniket a mohlo to vypadat...
Variant je spousta jak se to dá okecat, pokud zbraň na místě policie nezjistila.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#5 » stř 10. srp 2022, 18:44

A co když tam měl něco jiného?
Většina lidí si toho nevšimne, nekouká se kolem sebe.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#6 » stř 10. srp 2022, 18:48

To byl opravdu profík?
Samozřejmě, splnil podmínku skrytého nošení.
Tak proč se tady sakra domlouváme, jakou velikost trička a na který hodině nosit, aby zákon byl spokojený?
Další věc, byla to opravdu pistole?
EDIT: Je to levák? Na levé ruce tetování?

Uživatelský avatar
Sloth
Příspěvky: 6

Příspěvek#7 » stř 10. srp 2022, 19:22

Souhlasím, že dle zákona je i takový způsob dostačující.
Ale na druhou stranu je možná dobré se zamyslet před tím než strčím Desert Eagla pod cyklistický dres a vyrazím na nákup (záměrně přeháním). Zákon bych tím sice neporušil, ale proč na sebe zbytečně upozorňovat a dávat záminku ke vzniku podobných článků?
V případě, že bych hlídal tolik známou a sledovanou osobu jako Babiš, dal bych si na skrytí zbraně trochu víc záležet. Toť můj názor.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#8 » stř 10. srp 2022, 19:41

Podle novin ho chránili policajti v civilu a ty skrytě nosit neumí. To byl vtip. Teda špatnej.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#9 » stř 10. srp 2022, 21:31

Diskuze na Novinkách hysterická jako pomalu u každého článku, ale podle mého chápání ZoZ k žádnému přestupku nedošlo. Zbraň vidět nebyla, tečka. A že "se někdo domníval" je jeho problém a neznalost ZoZ. Nicméně bych nominoval na "gumu roku" všechny podobné nosiče. Z taktického hlediska je to jasný faul na sebe sama, takhle na sebe upozorňovat. Doporučil bych nosit tak, aby ostatní neměli tušení. Tak si holt nevezmu stretchové tričko, abych vypadal jak Chuck Norris, Rambo a Arnold dohromady, ale raději budu vypadat jak "ňouma z vesnice" v sandálech a s ponožkama (přeháním), aby si mne nikdo nevšímal...

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#10 » čtv 11. srp 2022, 04:47

Kam se sem na vás hrabou novinky ze seznamu když tu řešíte už s prominutím každé ho......o



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#11 » čtv 11. srp 2022, 06:32

Já taky čučim. Horší než novinky a báby na trhu dohromady. Nikdo nic neví a přtom všichni diskutujou nad domněnkama jak rádio jerevan... Opravdu úpadek.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#12 » čtv 11. srp 2022, 06:34

Tak podle fujfuj Novinek je to ještě zajímavější.
Má se jednat o člena ochranky AB, tedy nikoliv o policistu.
To co má v kalhotách (myslím na třetí) nejspíš nebude zbraň kat. B/C. Ten pán totiž v roce 2017 dostal flastr za ublížení na těle, takže není držitelem ZP.
Navíc by se musel nějak srovnat s §60 ZoZ (shromáždění).



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#13 » čtv 11. srp 2022, 06:50

Zde ovšem nevíme, jak by to bylo s par. 60 písm. d).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » čtv 11. srp 2022, 06:51

Tak není nic jednoduššího, než oslovit nejbližšího uniformovaného policistu, vyjádřit obavy z ozbrojeného muže, upozornit na §60 ZoZ a požádat o řešení. A viditelně si poznamenat číslo upozorněného Policisty ...

Nemusí být jediný hajzl na náměstí Andrej, že ....



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#15 » čtv 11. srp 2022, 07:21

Přesně tak. To že bylo nebylo něco vidět bych považoval za vyřešené a jděte si to diskutovat na b novinky.
Já si tu počkám, jestli někdo zjistí, jak to bylo s tím, co píše Jirka. Ochranka, ublížení na zdraví, případná absence ZP, shromáždění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů