Při besedě policistů s dětmi v mateřské školce vystřelila služební zbraň

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#121 » úte 7. bře 2023, 13:01

Mně ani tak nejde o ty pistole a neříkám, že policajti do školy nesmějí .. ale z druhé strany, proč by tam měli chodit? Co těm 4-5 letým dětem vykládají? Co to má mít za účel?
Vžyť pětileté děti nechodí ani samy ze školky domů, natož v obcích, kde chodí policie. Takže zvykat je na uniformy, že to jsou hodní pánové.. to nemá smysl.
Čtyřletý prcek je plně v péči rodičů, ten se nepotuluje, nepotřebuje vědět, že ten pán s pistolí honí vrahy, zloděje, násilníky a tatínky, když jedou v obci 52km/h

Ve školách, hlavně na druhém stupni, tam je to jiné, ti se poflakují, těm je namístě udělat besedu, aby se dozvěděli o pravidlech moštárny.

Než policajti s vojáky, co ukazují pistole a kulomety, to mi přijde rozumnější tam mít hasiče, který ukáže jak uhasit svíčku a záchranáře, který ukáže, jak nalepit náplast.

Chápe někdo, co mají za smysl besedy policie s dětmi 3-5 let?



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#122 » úte 7. bře 2023, 13:08

Smysl to má minimálně v tom, že pak dítě nemá z uniformy strach a když se např. ztratí tak ví, že se na uniformu může s důvěrou obrátit.
Nicméně to je už mimo téma.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#123 » úte 7. bře 2023, 14:06

Je tu někdo psycholog, nebo pedagog? Ten by mohl fundovaně vysvětlit, k čemu je dobré, když se děti už ve školce seznamí s policistou.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#124 » úte 7. bře 2023, 14:12




JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#125 » úte 7. bře 2023, 14:17

Asi to je dobře, mláďata pak nepovažují chlapa v černý uniformě za nějakýho bubáka. Na fotkách je tam dost často i policistka.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#126 » úte 7. bře 2023, 14:22

pavelg: Asi není špatně, že je někdo v tomhle věku seznámí s prací policie úměrně jejich věku, pokud to už neví z domova. Vzhledem k tomu, že policistu ty děti venku potkávají celkem často.
Můj syn si z besedy odnesl, že policie má i pejsky a koně. A že pouta jdou dát i na nohy. :)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#127 » úte 7. bře 2023, 15:10

Doma často slyší, že je policie nástroj dopravní, rouškové, vakcinační a ukrofialové mafie, tak dětem neuškodí, když si ověří jak to s rodiči mají, a získají vlastní zkušenost a srovnání už v tak útlém věku. :mrgreen:



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#128 » úte 7. bře 2023, 15:50




JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#129 » úte 7. bře 2023, 16:02

Opět jenom domněnka. I když na 99%.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#130 » úte 7. bře 2023, 16:07

Jojo, kdyz jsem byl prcek, taky jsem byl u PSaku se kouknout na stenatka... a tatik mi rikal, ze spoluzaci, co byli v HJ, mivali prezentacky Waffen SS s pejskama a pistolema.

Deti tyhle veci vnimaji mnohem jednoduseji.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#131 » úte 7. bře 2023, 18:41

Mně "rána jistoty" přijde při nabíjení absurdní. Ale jestli chtěl mít jistotu, že to střílí...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#132 » úte 7. bře 2023, 19:48

Myslím, že po tom, co dětem předvedl zbraň a složil ji, do ní nevědomky zasunul zásobník a na chodbě natáhl závěr (možná ani to ne) a dal ránu jistoty.. (naučený rexlex) Sice selhal, ale naštěstí nikoho neohrozil, nějaký užitečný návyk přeci jen měl... a to ten že se míří do koutu, nebo do zdi..



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#133 » úte 7. bře 2023, 19:57

Mno.. já nevim. Dle ČT24 v místnosti, kde k výstřelu došlo, byly i děti. Mimochodem.. přesně tomuhle by absence střeliva na předváděčkách zcela zamezila. Kdykoli, kdekoli... kde střelivo nemá co dělat.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#134 » úte 7. bře 2023, 20:03

Pak se to dá interpretovat buď jako hrubé osobní selhání, nebo jako špatné postupy, které se mu pomotaly.

Ale nechci zacházet takhle daleko, když fakt nevíme co jak a proč se stalo.

Jen říkám, že tahle "manipulace" mi zní dost neuvěřitelně.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#135 » úte 7. bře 2023, 20:07

Z toho policejního webu:
1) Mateřské školy:
Policejní pohádky - čtení pohádkových příběhů s preventivním charakterem, týkajících se různých situací, ve kterých se dítko může ocitnout. Pohádky jsou zakončeny poučením, jak se správně v dané situaci zachovat. Po čtení policista knihu předá školce, kterou navštívil.

Seznámení s prací Policie ČR - seznámení se s policistou, jako s někým, na koho se dítko může s důvěrou obrátit v rizikové situaci, včetně základních pravidel bezpečného chování zejména v dopravě.
Časová dotace u těchto programů bývá okolo 30 minut.
------

Očividně by musel úplně hrubě vybočit ze scénáře. Očekávám spíš pohádky od PČR směrem k nám a tu o ráně jistoty beru jako nepovedenou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů