10 ran do medvěda

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#76 » pát 11. srp 2023, 08:29

V Kanade jsem dostal Casull a policajt mi rikal, ze ta zbran byla puvodne vyvinuta prave proti medvedum. Nastesti jsem ho jen tahal jako blbec a nepotreboval.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#77 » pát 11. srp 2023, 09:36

Návodů jak se bránit medvědovi je na internetu celkem dost. Pro běžného, fyzicky slabého jedince skýtá jakousi ochranu jedině sprej, který můžete mít i v cizině. Řešit pistoli, nebo pušku je ve většině zemí pro našince bezpředmětné. Zálesácký nůž, sekera nebo lopatka jsou účinné málo, nebo skoro vůbec. Pomineme-li pistoli, tak jedinou smysluplnou a účinnou obranu skýtá kopí.

Přebírám pár informací z videa (nehodnotím autora)
https://youtu.be/f6ohzo743Hw?t=3913
Výhodou spreje na medvědy je, že má skoro 5x větší objem než běžný sprej proti lidem a podstatně větší dosah. Nevýhodou je 6x menší koncentrace kapsaicinu.
Rolničky, nebo malý táborový oheň jsou k prdu, když je medvěd hladový, zraněný a rozhodl se, že potřebuje žrádlo. Takového medvěda nic z toho nezastaví.
Medvědovi nevadí zásah do velkých svalových skupin. Zranitelný je jen na hlavě, nebo genitáliích. Schoulit se a dělat mrtvého má smysl jen když není medvěd hladový a jde si vás jen očichat (ale jak to poznat). Lepší je ustupovat do strany, mluvit na něj, uklidňovat ho.


Tady ještě něco ke světlicím:
https://youtu.be/f6ohzo743Hw?t=4872

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#78 » pát 11. srp 2023, 12:00

Prosím neber to jako osobní útok, ono v textu není vidět úsměv :-) Ale toliko návodů na ledacos co jsem já internetech viděl, tak ve skutečnosti byly v maximálním počtu blbosti! :-)
Za mne jako první je důležité ho pokud možno nepotkat, když už, tak vycouvat a popravdě z hlediska obrany před útočícím medvědem je stejná jako před čímkoliv obdobným, tedy energie musí být větší a devastující účinek na živou hmotu je zcela zásadní, takže buď spousta lehkých malých děr nebo méně těžších větších děr. Ale to už záleží na vkusu každého soudruha. :-)
No a nebo mít kua štěstí a tou jednou malou lehkou se kua dobře strefit. Jinak v horách kde byli medvědi, jsme měli na ně super taktiku při přesunu! Pořád si povídat, protože on tě uslyší a odejde. Útok medvěda je prakticky jen z překvapení. ;-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#79 » pát 11. srp 2023, 12:43




jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#80 » sob 12. srp 2023, 12:55

sobiho- jo to nám taky říkali, že odejde. Vidíme medvěda běžíme k němu, že si ho vyfotíme, než teda odejde. Nejen, že neodešel, ale pěkně šel pár set metrů za námi. Vlezli jsme na útesy v oceánu a méďa kolem v klídku prošel. Jedna fotek výš. A to je ještě rozdíl v obraně proti černému a grizzly.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#81 » pon 14. srp 2023, 12:48

Letec 12 píše:Výhodou spreje na medvědy je, že má skoro 5x větší objem než běžný sprej proti lidem a podstatně větší dosah. Nevýhodou je 6x menší koncentrace kapsaicinu.


Někteří Američané chápou výhody spreje na medvěda zcela jinak a jinde:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_vajo



Hafajs
Příspěvky: 29

Příspěvek#82 » úte 15. srp 2023, 08:26

MojeTikka píše:Clanek uvadi, ze jeste horsi je to v IT. Medved te zabije, ale ochranci to vidi jako v pohode. Nosit tam nesmis. Dokonce ani skladaci vetsi noze ne.

Tedy já v IT pracuji a spíš než s medvědy se potýkam s viry a neznalosti uživatelů. Na to první mi pistole nepomůže a na to druhé... Vlastně také ne ;) Ale nůž nosím. Dobře se s ním otevírají krabice.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#83 » úte 15. srp 2023, 19:20

IT byla myslena Italie...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host