10 ran do medvěda

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#31 » pon 17. črc 2023, 12:49

Vystřelil 12x našli 11 nábojnic. Kolik toho šlo do médi se asi nedozvíme, nikdo to nejspíš počítat nebude. Kam, to je vidět z fotek. Vesměs do hlavy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#32 » pon 17. črc 2023, 12:58

V inom clanku bolo ze zasiahol medveda len 1x a to smrtelne. Cize 12 ran, 2 do vzduchu a 10 smerom na bliziace sa zviera. Z toho jeden (posledny) zasah a to smrtelny. Medved vraj nezhasol na mieste ale po tom poslednom zasahu uskocil, prestal utocit a zhasol trocha dalej.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#33 » pon 17. črc 2023, 19:31

Ta jedna poslední smrtící rána může být zjednodušení novináře, který si to vyložil, že těch předchozích x zásahů k ničemu nevedlo, přitom nemůže nikdo vědět, kolikátá rána v pořadí byla vlastně "vítězná", asi šly dost rychle po sobě.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#34 » úte 18. črc 2023, 22:57

Z případu plyne ponaučení: Potkáte-li v lese na krátkou vzdálenost medvěda, musíte to udělat stejně jako ten chlápek na Slovensku. Nečekat, až zaútočí. Využít tu krátkou chvilku, než se na vás rozběhne a hned mu dát jednu mířenou mezi oči. Jedině tak je slušná šance, že ho trefíte správně a váš Luger bude stačit a porazí ho na místě. Pak vyprázdněte zbytek zásobníku a řekněte, že ta první byla pro výstrahu a zbytek, když se na vás rozeběhl. Na a ta jedna co má přímo v mozku se asi šťastně ujala.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#35 » úte 18. črc 2023, 23:25

Kolegove v praci mi rikali, ze v Nemecku je mozne fasovat na policii peprak, pokud se jde nekam, kde byli videni medvedi. Nicmene, nikdo neveri, ze je to k necemu dobre.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 697

Příspěvek#36 » stř 19. črc 2023, 08:51

Včera na střelnici jsem si na to vzpomněl, tak jsem si proti sobě poslat terč z 25 metrů.
No nebyl to dobrý výsledek.
Buď šel medvěd proti němu hodně pomalu, nebo měl neskutečnou kliku, nebo obojí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#37 » stř 19. črc 2023, 09:24

Podle toho co popisovali ve videu pán pomalu couval a střílel. Málo kdo z nás sřílí kulovou zbraní na pohyblivý terč. Takže těžko si představit jak to probíhalo.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#38 » stř 19. črc 2023, 16:08

stip píše:Z případu plyne ponaučení: Potkáte-li v lese na krátkou vzdálenost medvěda, musíte to udělat stejně jako ten chlápek na Slovensku. Nečekat, až zaútočí. Využít tu krátkou chvilku, než se na vás rozběhne a hned mu dát jednu mířenou mezi oči. Jedině tak je slušná šance, že ho trefíte správně a váš Luger bude stačit a porazí ho na místě. Pak vyprázdněte zbytek zásobníku a řekněte, že ta první byla pro výstrahu a zbytek, když se na vás rozeběhl. Na a ta jedna co má přímo v mozku se asi šťastně ujala.

Taky to tady pročítám, hlavně kvůli poučení. Ne, že bych se teda chystal na medvědy .. ale..
Ještě bych rád dodal, že toto opět dokazuje, že zbraně s menší kapacitou - třeba na 7 nábojů a podobně, jsou v lecjaké krizové situaci nedostatečné. Nebo třeba jedinci, co nosí a vadí jim váha zbraně s plným zásobníkem. A tak místo 15 tahají 10, nebo dokonce 5.
Po internetu jsou spousty různých videí ze zásahů, kde byla jasně vidět ta obrovská síla adrenalinu a kolikrát i přímých 5 zásahů bylo málo. Teď do toho ještě započítat adrenalin a stres střelce a fakt, že uspěšnost trefení cíle nebývá 100%.
Nedělat polovičatá řešení.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#39 » pát 21. črc 2023, 17:35

Sud: No jenže pomsta je jednou z našich druhotných evolučních strategií. Je to jasná zpráva zabiješ jednoho z nás, zbytek si tě podá.

Poloventilator: No ono na člověka to musí být silnější mi máme trochu jiné sliznice. Vyplati se kupovat pořádné pepřáky. Flintu je flintu na Svalbardu je povinná, asi ví proč.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#40 » pát 21. črc 2023, 19:00

Myslím, že není pomsta, jako pomsta.
Evolučně je to výhoda. Jedinec jiného druhu ohrožuje můj druh, je výhodné jej vyhladit. Na to doplatili neandrtálci.
Dnešní pomsta je něco jiného. "Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku!" (no, on to byl vlastně synovec).



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#41 » pát 21. črc 2023, 19:22

Dragunov píše:Poloventilator: No ono na člověka to musí být silnější mi máme trochu jiné sliznice. Vyplati se kupovat pořádné pepřáky. Flintu je flintu na Svalbardu je povinná, asi ví proč.


Medved hlavne bude, na rozdil od cloveka, malokdy pod vyraznym vlivem omamnych latek, treba. Ze sezral zkvaseny jablka mu citlivost na peprak moc nesnizi.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#42 » pát 21. črc 2023, 19:45

Prej žerou muchomůrky. To taky může mít nějaký vliv.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#43 » sob 22. črc 2023, 09:27

Dragunov píše:Poloventilator: No ono na člověka to musí být silnější mi máme trochu jiné sliznice. Vyplati se kupovat pořádné pepřáky. Flintu je flintu na Svalbardu je povinná, asi ví proč.

Ja te ujistuju, ze kdyz jsem ten medvedi spray Sabre zkousel jen striknout z okna a par molekul zavalo zpet do mistnosti, jsem myslel ze zdechnu :) Kaminonista s tim ve Francii zahnal celou bandu nasich pratel z Nigerie, co ho chteli kulturne obohatit :) Ne nadarmo se to nikdo na cloveku neodvazil testovat. Radeji bych mozna schytal kulku do ruky, nez toto do xichtu...



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#44 » sob 22. črc 2023, 20:45

Kdyz budes mit v zile, budes reagovat jinak. Ber to tak, ze normalni clovek te prepadne malokdy. Fetak spis. A nebo kdyz je clovek fest nalitej, taky veci vnima jinak. Sice mu oci tecou, ale pokud ma neco v ruce, dal muze byt nebezpecnej.

U zvirete zase muze byt problem adrenalin.



Lonestar
Příspěvky: 197

Příspěvek#45 » čtv 27. črc 2023, 13:15

Tak se asi měl střelec nechat poklidně sežrat...
V prípade streľby na medveďa pri Sučanoch vedú trestné stíhanie
https://www.teraz.sk/slovensko/gp-v-pri ... lanok.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti