Muž na Prachaticku střílel vzduchovkou do psa

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#1 » pon 2. říj 2023, 09:42

Masakr že střelce za tohle sebere zásahovka ... Jestli to je tak jak to pišou v článku tak pouze použil zbraň na ochranu majetku -> život jeho slepic za život cizího psa (možná nenahlásil?) .... Hysterii lidi v diskuzi s radou že toho psa měl rukama chytit nechápu už vůbec. A to jsem majitel psa kterého mam raději než většinu lidí .... Tohle rozum opravdu nebere

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-muz ... l-40445342



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#2 » pon 2. říj 2023, 09:59

... že se jedná o vzduchovku zjistili až při bližším ohledání.


Já vidět magora, jak běhá s tímhle, taky bych radši zalez někam do sklepa.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#3 » pon 2. říj 2023, 10:01

Do debaty o oprávněnosti střelby a naplnění podmínek KN se pouštět nebudu.
Takže jen pro doplnění, mělo se jednat o PCP Vixen ráže 5.5 s energií střely až 30J.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#4 » pon 2. říj 2023, 10:05

aToM píše:Do debaty o oprávněnosti střelby a naplnění podmínek KN se pouštět nebudu.
Takže jen pro doplnění, mělo se jednat o PCP Vixen ráže 5.5 s energií střely až 30J.


Tak oprávněnost se moc posoudit nedá v článku se toho moc nepiše o okolnostech ale zní to na první pohled jako klasická ochrana majetku. Ale kdo ví co bylo za tím, bezdůvodně tam asi zásahovka nejela ... :D



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#5 » pon 2. říj 2023, 10:54

Stačilo, aby někdo zavolal, že tam běhá chlap se samopalem. Když se řekne vzduchovka, každý si představí Slavii 634 a ne tohle. Navíc střílel na roztomiloučkého knírače a ne na nějakého ošklivého pitbula.

Myslím, že je to první hřebíček do rakve výkonných vzduchovek.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#6 » pon 2. říj 2023, 13:40

Chce to mít velkého psa, co neuteče, ale sežere střelce :-D

Asi není normální zastřelit psa kvůli slepicím, ne ?? Leda by měl chov vzácného plemene a hodnota vysoko převyšovala běžnou cenu.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#7 » pon 2. říj 2023, 14:10

Popravdě těžko soudit, ale z toho co jsem se dočetl, ten cizí pes mu vnikl na pozemek a začal ohrožovat jeho majetek a dokonce zabíjel živá zvířata. On bránil svůj majetek a životy (množné číslo) dalších zvířat. Bez znalosti detailů se podle mne jedná o jasnou krajní nouzi, ale neznáme ty malé detaily co dokáží hodně změnit a něvěřim, že kolegové z PČR byli takoví blbci, aby to uzavřeli takto, bez toho aby k tomu měli řádný důvod (např. střelec vyběhl za ním na ulici, když už pes utíkal pryč a střílel do něho - upozorňuji jedná se pouze o mojí fabulaci, nikoliv o relevantní fakt).
Pokud by ho zastřelil na místě, podle mne by to bylo adekvátní, ona těch 5 slepic svojí snůžkou a chovem mohou překonat i hodnotu psa a v ten moment nemusím mít v ruce kalkulačku, je tam 5 mrtvých slepic a jeden mrtvý pes, takže za celou situaci podle mne nese odpovědnost chovatel a majitel psa a ten by měl hradit škodu, ale jak říkám, neznáme opět ony detaily. Kdyby ho zastřelil na místě, situace by byla jiná.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#8 » pon 2. říj 2023, 14:10

ad Colombo: Není normální rozvíjet teorie, podle článku v novinách. Novináři lžou vždy a všude a schválně pouštějí informace postupně během 2-3 dnů, než realitu proflákne policie. A to proto, že dost pitomecku na to kliká a rozvíjí teorie co se to vlastne stalo.

Takze počkejte az to bude jasné a pak hodnotte, nebo se na tyhle "černý kroniky" vyserte uplne. Aspon tady. :(



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#9 » pon 2. říj 2023, 14:41

Nabádat k zdrženlivosti při hodnocení je obecně správně, ale je fakt, že ta událost je líčena v tom článku jednostraně. Střelec zabil psa zvláště krutým způsobem, kdežto ten pes se chystal dávit ty slepice asi zvláště ohleduplně ...

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#10 » pon 2. říj 2023, 14:42

Koukám že Novinky na seznamu přechází i na Zbraně Kvalitně



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#11 » pon 2. říj 2023, 15:47

Tak si to přečtěte na iDnes. I když...



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#12 » pon 2. říj 2023, 15:50

Jestli je pravda, že ten kňour stál 50k, jak tvrdí majitel (asi nějaký šampion), tak to těch 5 slepic nejspíš nedá (i kdyby to šampionky byly). Takže KN je nejspíš mimo.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#13 » pon 2. říj 2023, 16:20

Pán dojde domů a vidí mrtvé slepice, vezme tedy vzduchovku a postřelí psa, na kterého má podezření. Je toto stále KN? Myslím tím, že to neprobíhá přímo při útoku psa na oné slepice.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#14 » pon 2. říj 2023, 16:42

Ví se, jak to přesně proběhlo? Aspoň to, jestli střílel na psa útočícího na slepice nebo až potom, co nebylo koho zachraňovat?



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#15 » pon 2. říj 2023, 16:46

JirkaCV píše:Jestli je pravda, že ten kňour stál 50k, jak tvrdí majitel (asi nějaký šampion), tak to těch 5 slepic nejspíš nedá (i kdyby to šampionky byly). Takže KN je nejspíš mimo.

Oni ti prašiví čokli dneska pobíhají venku běžně s cenovkou? Nebo musím prostě koukat a strpět, jak mi nějaký trhá hospodářství, protože páníček za své čtyřnohé děťátko nenese zodpovědnost a psiska jsou dneska pomalu chráněný víc jak skutečné děti? K čemu pak ta "ochrana majetku" v zákoně je?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: WALACHMOTORS a 3 hosti