Mateřská škola Den s PČR

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#16 » úte 3. říj 2023, 11:03

JirkaCV píše:Je dobře, že chodí už do MŠ. Děcka alespoň poznají, že ten policajt není bubák, ale někdo, kdo mu může pomoct, když se dostanou do problému.
Nádobíčko k tomu patří, pro děti je to něco, co doma nevidí.


No....

Ideální by bylo, kdyby jim to železo ukazoval někdo, kdo jim současně vysvětlí aby si tím neflagovali kedlubny.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#17 » úte 3. říj 2023, 11:05

JirkaCV píše:
TO jsem ještě nepodával, ale asi by bylo nejjistější uvést nenávisný projev nebo šíření desinformací, To pak orgáni jednají rychle a osoby ze školství vyhazují obratem.

To byla předpokládám ironie.

Je dobře, že chodí už do MŠ. Děcka alespoň poznají, že ten policajt není bubák, ale někdo, kdo mu může pomoct, když se dostanou do problému.
Nádobíčko k tomu patří, pro děti je to něco, co doma nevidí.


taková hořká ironie to byla.

Jo, já nejsem proti, aby chodili policajti se ukazovat, ale mohli by to dělat bezpečně, na úrovni a nechovat se jak kreténi. Ta bezpečná manipulace mi přijde jako součást profesní kultury .. že by to tak mělo být. Očividně není.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#18 » úte 3. říj 2023, 11:11

jakub.hercik píše:Ještě teda nevím jestli to je jasné, ale nemám problém s tím, že se dětem ukazuje pistole, že se jim dá do ruky, a že se jim vysvětlují nějaké zásady manipulace a atd.
Za mě čím dříve se naučí správné zacházení tím lépe. A čím více lidí si to osahá a vyzkouší tím lépe...Aspoň pak vidí, že to není jako ve filmu.
Ale takhle dát do placu pistoli, kdy sami víte, že pokaždý když někomu vystřelí pistole, tak by přísahal, že byla prázdná...


Přesně tak. A kdyby policajti pro srandu určili bezpečný směr, vysvětlili, že tu zeď nic neprostřelí, uzkázali dětem vybítí, jak to tam chrastí, jak se vytáhne zásobník.. a teď si zkusíte zásobník vložit a zase vytáhnout a musíte udržet hlaveň tím směrem.
Kdo to zvládne, bude si pak moct cvaknout spouští. Kluci by se snažili, bylo by to pro ně prestižní, kdyby s tím uměli "jak policajt" ... prostě pozitivní přínos.

Místo toho dostanou kvér, kterému čumí do laufu a míří s tím na sebe. A to tady někdo obhajuje?



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#19 » úte 3. říj 2023, 11:15

Petzold píše:No tak podej trestní oznámení, tvl. A dej vědět jak to dopadlo.:-))

Co přijde příště ? Trestní oznámení na Lesy ČR, že dětem na adaptačním kurzu udělaly táborák a chudáčci se nadýchali kouře ? :shock:


Když bude na adapťáku hasič zapalovat oheň vedle stohu slámy, protože je to voe profík, tak by to taky asi stálo za reakci. Možná ne TO, ale veřejná potupa kreténa rozhodně na místě je.



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » úte 3. říj 2023, 11:16

JirkaCV píše:Dětem se to tak nějak líbí.
https://www.msokrisky.cz/navsteva-polic ... ole/d-1295
Jaký paragraf bys do toho trestního oznámení uvedl?



asi § 273Obecné ohrožení z nedbalosti ??

ty fotky jsou hustý :lol:

takhle se fotit já na střelnici nebo i klidně doma a dát to na facebook, tak to bude smršť... :lol:



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#21 » úte 3. říj 2023, 19:25

Tak napíšu svou scifi jak bych to asi řešil já.
Pokud jste na menším městě nebo obci a znáte se osobně s většinou rodičů, zeptejte se jich na jejich názor, zda jim to nepřijde špatně, tak jako vám. Pokud ano zkuste oslovit ředitelku školky zda to vidí podobně a dokázala by vyjednat jinou štábní kulturu pro prezentaci s PČR.
Zakázat to nelze, je to myslím povinné. Budu se asi muset zeptat jak to probíhalo u nás když ještě děcka chodily do školky. Ale takovýhle fotky na stránkách nikdy neměli.
Argumentaci bych použil od příspěvků Pavla, má to dobře popsané, vypíchnul bych podstatné, ukázal představu jak by to mělo být. Z hlediska pedagogického to může doplnit ředitelka, dítě se vychovává od útlého věku k různým dovednostem a návykům, ředitelka by určitě mohla vyprávět, a tohle konání PČR je naprosto kontraproduktivní, nevýchovné.
Problém je že oznamovatel může být kdykoli zesměšněn, znevážen, protože se vlastně nic nestalo a pčr ví..... . Hlavně jak se navzájem podržet a zakrýt. Pak už nezbyde konstatovat že jste tušili že tu nejsou od toho aby šli příkladem, nastavily laťku ale od trestání a pokutování.
Co není povoleno kmánovi je povoleno pánovi.
Na TO to nevidím, myslím že s oznamovatelem by to nedopadlo ideálně - vychovávat pčr....

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#22 » úte 3. říj 2023, 19:31

jakub.hercik píše:Dobrý den,
Na druhé fotce má ještě holčička výraz, že se bojí, že to vystřelí - má zavřené oči a takový ten očekávající výraz...
díky.


Já tedy nevím, ale na druhé fotce je ASI nějaké dítě, ale nevím ani, jestli je to holčička a na co se týká výrazu, tak z černého čtverečku jsem toho moc nepoznal. Asi jenom to, že je černej. Takže bych se chtěl zeptat autora, jestli černý čtvreček je výraz, ... že se bojí?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#23 » úte 3. říj 2023, 19:46

Když dáte malému děcku do ruky něco, co je "zakázaný" a zná to jenom z televize, rozhodně to nebude vyděšený výraz. Viz můj odkaz na nadšený mláďata.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#24 » úte 3. říj 2023, 19:58

Tak syn říkal že u nás ukazovali - prezentovali pistoli, pouta, policejní auto a překvapivě i alkoholtester a i ten na drogy. Pistoli nedali z ruky, žádné kolování, mohli si na ni pouze šáhnout pod dohledem a nesměli mačkat - sahat na spoušť. Předpokládám že byla v bezpečném stavu. Tak řekl bych výrazně lepší, rozumnější přístup. A pak povídání dětsky zábavnou formou + nějaké ty rady jak správně reagovat.
Ale ten případ s výstřelem byl mimo přítomnost dětí, ale to taky nikdo nechce.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#25 » úte 3. říj 2023, 20:05

Asi bych se nebál.
A kdyby jo, vzal bych s sebou zneschopněnou zbraň. Nebo zbraň, ze které vyndám úderník (ani to není 100% bezpečí).
Pravda, jsem tak naučený, že když někdo hlavní přemíří okolí, stoupne mi tlak.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#26 » úte 3. říj 2023, 20:11

V armade jsme na detskych dnech pouzivali rezy zbrani, pistole vz. 52, Sa 58, UK 59 a i tak jsme hlidali smer kterym deti mirily
Pak si mohly cvakat jak jen chtely
Jen s UK 59 pod dozorem, tam dat prst do cesty zaveru, maji ho v tu ranu kratsi



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#27 » úte 3. říj 2023, 20:22

Podle těch fotek, resp. v tomhle věku, bych řekl, že nechat kolovat pistoli je stejné, jako nechat kolovat pouta, vysílačku, nebo obušek. Děti si tím mohou ublížit max. tak, že si to pustí na nohu.

Je to určitě dobrá příležitost k tomu, jim vysvětlit, že s tím nemají mířit na lidi, do nebe, a tak, ale pokud to v tomhle věku nezvládnou zpracovat, tak bych je za to nebil.

Myslím, že pravděpodobnost, že by to nějaké dítě nabilo nábojem, co si nosí do školky, je nulová. Spíš by s tím někoho praštilo, ale to může čímkoliv jiným, třeba lopatičkou.

Ostrý nůž bych považoval za daleko nebezpečnější (ne kvůli úmyslu, ale kvůli nezkušenosti).



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#28 » úte 3. říj 2023, 21:19

JirkaCV píše:Asi bych se nebál.
A kdyby jo, vzal bych s sebou zneschopněnou zbraň. Nebo zbraň, ze které vyndám úderník (ani to není 100% bezpečí).
Pravda, jsem tak naučený, že když někdo hlavní přemíří okolí, stoupne mi tlak.


To je ošemetné, když jsem byl děcko, v devadesátkách, tak kamarád se chtěl pochlubit, co mají doma. Jeho otec měl v dílně pověšený znehodnocený samopal, tak ho vzal, ukazoval nám to posvátně na ulici, pak jsme se začal s jiným nějak požduchovat a sám sobě rozbil tím železem hlavu. K té hlavě dostal ještě od otce pár facek a jelo se šít. Tehdy se to řešilo asi méně. :mrgreen:



dan
Příspěvky: 316

Příspěvek#29 » stř 4. říj 2023, 01:03

Trochu pochybuju, ze deti si do ruky musely vzit zbran povinne. A ty co si ji do ruky vzaly, protoze chtely, se ji asi moc nebaly a tedy bych se neobaval skod na jejich psychice. Obecne pak povazuju za pozitivni, ze se dite muze seznamit policistou, hasicem, ridicem sanitky - a jestli si do skolky najde cestu popelar a kominik, tak na tom taky nevidim vubec nic negativniho, je to jedine dobre aby se deti seznamovaly se profesemi, lidmi a svetem, ktery je obklopuje. A urcite si nemyslim, ze je nutne si nejprve vyzadat souhlas rodicu.

Na druhou stranu, kdyz diteti nekdo pujcuje nejaky nastroj, bylo by dobre, aby to melo alespon trochu "vychovny kontext". I takhle male dite je schopno pochopit, ze tohle je skutecna zbran a tou se na jine lidi nemiri. To se mohlo naucit. A jestli nenaucilo, tak je to promarnena prilezitost - o to vzacnejsi, ze otec ditete, pokud neni vojak nebo policista, takhle malemu diteti zbran sverit nesmi.

Takze nakonec to jedine co mi na popsane akci pripada nestastne je, ze pistole nekolovala v ramci "pouceni o tom, jak se s timto nastrojem zachazi", ale ciste jako "zajimava hracka" (pokud jsou informace, ktere jsme o tom dostali uplne a nezkreslene). Rozhodne mi nepripada adekvatni reagovat ostrou stiznosti nebo dokonce trestnim oznamenim. Cimz nezpochybnuju nici zakonne pravo to udelat.

Just mu $0,02



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#30 » stř 4. říj 2023, 06:26

My ale z těch 2 fotek nepoznáme, jak a jestli poučení pro děti proběhlo nebo neproběhlo, obě míří někam, nevíme jestli bezpečným nebo jiným směrem a z toho jedno sahá na spoušť. Navíc je to kilový kus železa, to pro děti tohoto věku taky není málo, tak třeba to drží, jak to jde.
Dělat závěry bychom mohli, kdybychom tam byli nebo měli více informací.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti