Zbroják za úplatu

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1 » čtv 23. lis 2023, 13:48

Zbroják za 50 tisíc bez zkoušky. Inspekce obvinila zkušebního komisaře

Pět policistů z Olomouckého kraje obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli zmanipulovaným zkouškám na zbrojní průkaz. Jeden z nich bral peníze za získaní průkazu, aniž by zájemci museli předvést své znalosti.

„Žadatelé měli za úplatu jak v teoretické, tak i praktické části prospět, i když se této zkoušky vůbec nezúčastnili. Ve dvou případech si za tuto službu měl říct o částku ve výši kolem 50 000 Kč, u ostatních případů to byly jednotky tisíců korun,“ uvedla mluvčí.

Policista byl obviněn z přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku, za což mu v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-zbr ... e-40451752
----
Tak už i policie podvádí?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#2 » čtv 23. lis 2023, 14:05

Policisté kromě podvodů také lžou, kradou a vraždí. Samozřejmě ne všichni, jen někteří. Jsou to totiž stejní lidé jako všichni ostatní.

Podle mě se zapomnělo na diskriminaci spotřebitele, případně rovnou na lichvu, když v některých případech byla cena za totéž mnohonásobně vyšší než u jiných spotřebitelů.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#3 » čtv 23. lis 2023, 17:14

Tam musel být v systému zkoušek strašný bordel, jinak by k tomu nemohlo dojít. Leda by byly zúčastněny obě strany. Komisař i policejní dohled.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#4 » čtv 23. lis 2023, 17:18

Komisař i cajti to odnesou.
Ale jsem zvědavý na ty absolventy.
Úplatkářství, podvod, nedovolené ozbrojování...

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 38

Příspěvek#5 » čtv 23. lis 2023, 17:36

Ví se už jméno komisaře? Nebo aspoň na kterým KŘP (okres) se to stalo?



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#6 » čtv 23. lis 2023, 18:38

OT: Tak trochu nechápu uložení trestu zákazu (určité) činnosti v případě, že je tato činnost už v důsledku pravomocného uložení jiného trestu zapovězena, NB případně i na delší dobu než ten zákaz činnosti.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » pát 24. lis 2023, 07:12

Marinakus: Já si ten článek rozklíčovávám tak, že on si ten bordel řídil. Dělal to když sloužil ještě jako policista, zřejmě vedoucí OZSBM a zároveň komisař. Jeho podřízení jej měli kontrolovat u zkoušek a nekontrolovali, proto nedbalost. V tomto případě si asi lze dopsat do seznamů uchazečů černou duši a vyplnit falešné testy.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#8 » pát 24. lis 2023, 07:34

hardhouse.trip: Píšou tam, že Olomoucko.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#9 » pát 24. lis 2023, 07:51

Tak jsem zvědavý, jak to kluci mezi sebou pořeší. Když ovčácký pes trhá ovce, jde pod zem jak on, tak i jeho štěňata.
Těch případů, kdy policajti pokrývají trestnou činnost svých kolegů, je myslím docela dost. Nechejme se překvapit, co to bude tentokrát.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#10 » pát 24. lis 2023, 09:57

Tohle asi nechtějí číst "komisařující" členové našeho fora tvrdící, že v ZP nelze podvádět. Prostě východ evropy. Dodám, že i běžná moravská praktika, kde si žák odstřílí z donesené zbraně (PZ na držitele v doprovodu samozřejmě) mi přijde značně benevoletní. Hlavne zase někdo nepište "že to nejde".



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#11 » pát 24. lis 2023, 10:00

Na tom je zajímavé, že to někomu stálo za těch padesát papouchů ze strany zákazníků. A za druhé, že to stálo za pár šušňů tomu komisaři a jeho policajtům-poskokům.

Ono to spíš ukazuje, jak jsou si tihle lidé jistí.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#12 » pát 24. lis 2023, 10:04

Mnoo jsou lidi, co maj prachy, ale ucit se testy nechtej. Tem je 50k jedno. Žadnej system není absolutne neobejitelnej. Tady se na to stejne prislo, takze cajk. Pokud nejak prokazou, kdo si takto ke zbrojaku prisel, tak mu ho snad seberou a muze si ho poridit legalniu cestou, až mu vyprší případný trest, který dostane. :)



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#13 » pát 24. lis 2023, 10:10

DesertEagle píše:Tohle asi nechtějí číst "komisařující" členové našeho fora tvrdící, že v ZP nelze podvádět. Prostě východ evropy. Dodám, že i běžná moravská praktika, kde si žák odstřílí z donesené zbraně (PZ na držitele v doprovodu samozřejmě) mi přijde značně benevoletní. Hlavne zase někdo nepište "že to nejde".


Jako komisarujici clen se ctenim nemam problem.

Ad donesena zbran, kdyz splnuje pravidla tak vlastne proc ne...
(Aktualne neni v podstate vubec stanoveno ci ta zbran na zkousce je, jestli komisare strelnice nebo....)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#14 » pát 24. lis 2023, 11:20

Proč ne... by mělo být na férovku všude. V Praze mají především ženy dost diskriminující podmínky. Převládá Stín 2 nebo G44. S2 je pro malou ruku docela boj a nastřílet na Dčko z Gěčko pekla na 15 nic moc.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#15 » pát 24. lis 2023, 11:29

DE: Nějak jsem se nikde nedočetl, že tady nějaký komisař tvrdí, že se nedá podvádět. Dá, za určitých okolností, viz výše. V košíku jablek se vždycky může objevit nějaké nahnilé.
A k tomu pejorativnímu "východu evropy" bych jenom chtěl podotknout, že u našich slavných západních sousedů v Severním Turecku je úřednický "jánabráchysmus", protekce, hodnocení společenské angažovanosti úvahou od stolu při získání Waffenscheinu naprosto běžným jevem. Pro nás celkem dost na blití, zlatý "východ evropy".
A pokud, typicky, kluk který chce ZP na myslivost, nebo holka která jezdí biatlon, kterým táta na zkoušku donese registrovanou malorážku se zkušebnou, ze které se třeba učili střílet, slušně požádá a oni nemají problém z bezpečnou manipulací, tak já naprosto nevidím důvod je z toho nenechat střílet. (Problém může nastat, při nějakém zranění, ale to už je na komisaři, jak má vyždímané spoďáry.)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti