Tak to je střelec ...

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#46 » čtv 4. led 2024, 10:51

Nicméně podle mě ho utáhnou na ten veřejný pořádek. U sebe na ohraničeném pozemku to asi bude v cajku, na sídlišti mezi panelákama IMHO ne.



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#47 » čtv 4. led 2024, 10:57

A čím ten veřejný pořádek narušil? Hlukem? To asi těžko, když to tam bouchalo jinde o 106.
Jediné, co porušil, tak to neměl v uzavřeném obalu, když to nesl z domu tam, kde střílel. Resp. ho chytli, až když šel domů.

Na ten pořádek by se to dalo i u tebe doma na dvoře, když budeš střílet v jednu v noci ve všední den - rušení nočního klidu. Anebo to bude pod okny sousedů, kde to bude obtěžování nadměrným hlukem.

Nebýt událostí před svátky by z toho žádné haló nebylo, nebýt těch, co si té dávné změny v zákoně nevšimli.
Já na dvoře nestřílel jen z toho důvodu, že bych tu modrou sračku musel zase pucovat jak ... Rozdíl oproti sousedovi nevidím, resp. ten, co uvedl dotyčný člověk, je to dokonce bezpečnější.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#48 » čtv 4. led 2024, 11:02

Héfaistos : Přicházelo by tam v úvahu rušení veřejného pořádku. Jenže zrovna o Silvestra, kdy bouchá všechno a všude je to dost diskutabilní.



Gatling71
Příspěvky: 29

Příspěvek#49 » čtv 4. led 2024, 13:08

Jo, jo, jo. Zákony jsou hezká věc, jenže tahle diskuse je nyní jak z roku 2022.
Po tragédii z FFUK je ale na všechny držitele najednou nahlíženo jako na potenciální vrahy, a asi se ve světle této, a bohužel i některých následujících událostí nelze laické veřejnosti divit.
Běžný občan (bez ZP) z nás má prostě strach. Takže já jsem klidně pro to, aby takovýho debílka shodili do hladomorny a zabavili mu vše, včetně svéprávnosti.
Díky těmto kreténkům to možná budeme mít ještě hodně těžké. O mně téměř nikdo neví (ani rodiče) že mám ZP a palné zbraně (natož kolik), že zrovna nosím, neví ani partnerka. Nedávám nikam svoje fotografie, natož "ozbrojené". Nikdo neví že jsem slušný, zákonadbalý občan "s pětačtyřicítkou za pasem".
Ale o těchhle blbečcích se dozví naprosto všichni. To nám ještě může zavařit.



kolp
Příspěvky: 101

Příspěvek#50 » čtv 4. led 2024, 13:30

Kdyz uz jsme OT: to je prave ta chyba, prave ti slusni drzitele musi pusobit na verejnost (rodina, znami) tak aby nam budovali dobrou povest, protoze pak to prave vypada, ze existujou jenom ti silenci o kterych se pak pise v novinach…



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#51 » čtv 4. led 2024, 13:42

Tak samozrejme, ze si kvuli mediim a hysterii vybral blby cas. Nicmene nic, krom toho uzavreneho obalu, spatneho neudelal. To same ten motorkar, co se srazil s klukem na silnici, nastesti ho soud osvobodil.

A to uzkostlive tajeni take neni zrovna idealni. Nevim, jestli jsem to tu psal v tom zmizelem vlakne, ale vsichni se tam tehdy ujistovali, ze mam. Ano, u nekterych to zabere roky, ale za ty roky je nejhorsi pristup neutralni, z puvodnich tezce proti. Da to praci, da to namahu, neco to stoji, ale urcite to stoji za to.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#52 » čtv 4. led 2024, 14:08

Já mám poslední dobou dojem, že nejvíc poturčenců je zrovna tady. Kalhoty dole, hlava od popela a záda zbičovaná preventivně, aniž by to kdokoliv vyžadoval.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#53 » čtv 4. led 2024, 14:29

@Gatling71 ditto @kolp. Možná kdyby ses neskrýval, ale působil pozitivně, nedělala by si veřejnost obrázek jen podle těch ichtylů v médiích. Ale chápu, že "coming out" není jednoduchý. /OT



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#54 » čtv 4. led 2024, 14:33

Proč nutně comming out?
Názor se dá zastávat i bez příslušnosti. Třeba právo nebýt trestaný za homosexualitu můžu prosazovat i když nejsem homouš. Nebo právo na svobodu slova i pro lidi, s jejichž názory nesouhlasím.
Právo vlastnit motocykl, i když jej já sám pořizovat nehodlám.

Tak úplně stejně se dá vyjadřovat rozumně a vyváženě o zbraních, aniž bych napřed musel hlásit, jestli nějaké mám nebo ne.

Tady se nějak nezdravě začalo prosazovat klanové myšlení.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#55 » čtv 4. led 2024, 14:37

Já se snažím na své okolí působit. Zatím po mě nikdo neplive, negativní reakce nezaznamenávám. Ale to je možná taky tím, že se pohybuju v celkem inteligentním prostředí.
V kanclu mám nad stolem certifikáty z kurzů (když může mít šéf diplomy z golfu, že jo). Když se zeptají, tak vysvětluju. V klidu. Z nikoho nedělám debila.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#56 » čtv 4. led 2024, 14:46

pavelg píše:Proč nutně comming out?

Protože Gatling71 nemá jen pozitivní názor na palné zbraně, ale bojí se před rodinou přiznat, že je vlastní.

JirkaCV píše:Já se snažím na své okolí působit. Zatím po mě nikdo neplive, negativní reakce nezaznamenávám. Ale to je možná taky tím, že se pohybuju v celkem inteligentním prostředí.

Záleží. Jeden kolega se nechá pozvat na střelnici a odchází s dobrým zážitkem, jiný se mě zeptá, jestli chci někoho v kanclu zastřelit.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#57 » čtv 4. led 2024, 14:56

pavelg píše:Já mám poslední dobou dojem, že nejvíc poturčenců je zrovna tady. Kalhoty dole, hlava od popela a záda zbičovaná preventivně, aniž by to kdokoliv vyžadoval.


Tak ti nevím ale i za normální okolností jít mezi paneláky a střílet do vzduchu byť slepími může jen úplný blb kterému by měli vzít i občanku. A že někdo dostane takový nápad i po tomhle průseru a ještě střízlivý tak prostě zbroják mít nemá.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#58 » čtv 4. led 2024, 15:00

Někdy může být racionální i v rodině držet svoje konkrétní hračky v utajení. To ale nemusí nutně znamenat, že dotyčný musí být navenek ten nejhysteričtější odpůrce hraček. Buď upřímně hysterický, nebo hysterii předstírající, aby jako největší hysterik nebyl aktivisty podezírán.
Tohle je samozřejmě špatně.

Ale dovedu si představit normální postoj, kdy racionálně mluvím s lidmi o řadě věcí bez toho, aniž bych jim ukazoval, co mám. Flašku koňaku, bouchačku, bicykl, cigaretu, nebo normální sexuální orientaci a identitu, ... dnes už je tolik témat, které hysterici vylučují z diskusí, že to už začíná být obtížné.

Lidi ztrácejí schopnost a vůli se rozumně bavit o všem.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#59 » čtv 4. led 2024, 15:10

Venon píše:
pavelg píše:Já mám poslední dobou dojem, že nejvíc poturčenců je zrovna tady. Kalhoty dole, hlava od popela a záda zbičovaná preventivně, aniž by to kdokoliv vyžadoval.


Tak ti nevím ale i za normální okolností jít mezi paneláky a střílet do vzduchu byť slepími může jen úplný blb kterému by měli vzít i občanku. A že někdo dostane takový nápad i po tomhle průseru a ještě střízlivý tak prostě zbroják mít nemá.


V kontextu Silvestra? Vždyť to je den, kdy neutichá kanonáda od božího rána. Kdyby ten blb měl bouchačku ve futrálu a slepýma bouchal do vzduchu, tak by měl i pravdu, že je to bezpečnější, než házet lidem pod nohy rachejtle.

Já mám k němu specificky výhradu v tom, že zbraní se na veřejnosti v naší kultuře nemává a už vůbec se z ní přitom nestřílí. Bez ohledu na hysterii posledních dní, držitel by měl mít soudnost a umět držet vášně na uzdě. Stejně jako člen šermířského kroužku nemá okázale tasit katanu a mávat s ní mezi lidmi. Nosit důstojně, to ano, nehysterčit ani na jednu stranu.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#60 » čtv 4. led 2024, 15:30

Ne v kontextu toho pražského průseru, nevim jak to bude vyhodnoceno to je celkem jedno ale z mého pohledu je tohle prostě blbost vždy a všude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti