Tak to je střelec ...

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#91 » pát 5. led 2024, 08:18

Přesně tak, dotyčný, kdyby takhle práskal jen v okruhu známých, kteří by věděli, o co jde, by nic neriskoval. Když se rozhodl práskat se zbraní viditelně odhalenou a identifikovatelnou v prostředí cizích lidí, které neinformoval, musel logicky očekávat, že někdo ty policajty zavolá a měl se zamyslet, jestli náhodou nejde o přestupek. Kdyby se zamyslel a pušku aspoň schoval do papírového pytlíku, mohlo se to třeba i obejít bez asistence policie.
Když holt musel slavil jak Mudžahíd, tak měl návštěvu.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#92 » pát 5. led 2024, 08:34

Připomnělo mi to jednu edici CD: Na palestinské svatbě.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#93 » pát 5. led 2024, 08:36

JirkaCV píše:Moc střelnic jsem nenavštívil, na rozdíl od většiny tady.
Ale pár komerčních, jednu klubovku a jednu policejní. Nikde nebyl problém. Vysvětlili pravidla, chvilku se nám věnovali a když neviděli problém, šli na kafe. Když mohl být problém (větší počet lidí bez ZP), věnovali se nám trvale.
Nikdy jsem větší problém nezaznamenal.


Já byl všeho všudy asi jen na 5 střelnicích, a nikdo se mi tam nikdy nevěnoval ¯\_(ツ)_/¯

Většinou se vyskytuju na střelnicici buď sám nebo max s dalšíma 2-3 lidma. Za 2 roky co chodím střílet jsem nikdy neměl problém a nepotkal jsem nikoho u koho by mi přišlo, že by dělal něco špatně. Naopak mám vesměs pozit
Naposledy upravil(a) Klicky dne pát 5. led 2024, 08:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#94 » pát 5. led 2024, 08:36

Sorry to tady postuju na 2x



vvitty
Příspěvky: 239

Příspěvek#95 » pát 5. led 2024, 11:33

Venon píše:Učit někoho kdo o to nestojí nejde.
Za bezpečnost je v první řadě zodpovědný střelec správce ho může maximální vyhodit.


Vyhodit nekoho kdo ohrozuje ostatni nebo zamerne poskozuje zarizeni strelnice je prace spravce, ne ? Tedy pokud si dotycny neda rict ze takto opravdu ne ....

V opacnem pripade tam spravce nemusi byt a penize se daji hazet do kastliku.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#96 » pát 5. led 2024, 13:39

pavelg píše:Když se rozhodl práskat se zbraní viditelně odhalenou a identifikovatelnou v prostředí cizích lidí, které neinformoval, musel logicky očekávat ...

A to muze byt rad, ze se nedockal nekoho ozbrojeneho, kdo by ho v ramci nespravneho vyhodnoceni KN/NO situace smahnul ...



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#97 » pát 5. led 2024, 14:00

To v té situaci asi úplně nehrozilo, to by ten druhý musel být ještě větší magor. Ten mudžahíd na nikoho nemířil a nikoho neohrožoval. Ale jasně, tohle je reálné riziko, když bude někdo manipulovat se zbrani nebo její replikou způsobem, který někdo vyhodnotí jako ohrožení života.

Fakt je, že v minulosti by velmi pravděpodobně místo volání policie soused jen zařval z okna nebo to prostě chvilku strpěl jako trpí projevy ostatních příznivců vánočního práskání.
Poslední dobou lidi víc volají policajty a méně sami komunikují.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#98 » pát 5. led 2024, 14:52

@pavelg

ač s tebou v mnoha případech souhlasím, tak tady ne. Nezlob se, ale vidět (navíc po FFUK) magora, co běhá s kosou po sídlišti a střílí do vzduchu, třebaže slepými, tak ty policajty zavolám taky. Stačilo co bláznů se hned vyrojilo po masakru v Praze, když vyhrožovali podobným činem...



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#99 » pát 5. led 2024, 14:58

Však píšu, že dřív by to asi prošlo bez policie, kdežto v posledních letech spíš lidi ty policajty volají.
A samozřejmě, je to taky kvůli incidentům typu UB, FF, Charlie... ale i prostě jakási zvýšená citlivost a nutkání "to řešit". Myslím, že by hodně lidí volalo policii i kdyby věděli, že střílí slepými.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#100 » pát 5. led 2024, 17:08

Lidi stve pyrotechnika, ale tam volani policie nema valny smysl. Tady kazde babe z ulicniho vyboru je jasne, ze tohle petardy nejsou a uz zhavi drat. Nota bene na sidlisti, kde fura lidi na Silvestra dopuje psy analgetikama a startuji na prvni dobrou.

Podle mne dobry precedens pro ty, kteri jsou sice zdravi a de iure zpusobili, ale mentalne maji jistou nedostatecnost.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#101 » pát 5. led 2024, 18:45

pavelg píše:Však píšu, že dřív by to asi prošlo bez policie, kdežto v posledních letech spíš lidi ty policajty volají.
A samozřejmě, je to taky kvůli incidentům typu UB, FF, Charlie... ale i prostě jakási zvýšená citlivost a nutkání "to řešit". Myslím, že by hodně lidí volalo policii i kdyby věděli, že střílí slepými.

Nemyslím, že by to prošlo bez policie. Kdysi jsem ddokonce viděl běhat zásahovku na Florenci merem... někdo nahlásil maníka se "samopalem". No... holt to byla airsoftka M16... Ale... 1. běhat s tím v metru bez pouzdra mi nepřijde jako dobrý nápad, 2. reakce oznamovatele i policie byla vcelku logická a správná. Do prověření situace si totiž nikdo nemůže být jist.



pH13
Příspěvky: 99

Příspěvek#102 » sob 6. led 2024, 01:48

Carloss píše:No... holt to byla airsoftka M16...


Pamatuju si správně, že ani zbraň kategorie D by člověk neměl nosit na veřejnosti odhaleně?

Když jsem bylo malé, jezdili jsme na chatu v oblasti oblíbené trampy. Jednou k nám těsně po roce 1990 do vlaku přistoupila parta v US maskáčích, na zádech telata a s M-16 přes rameno. Akorát ta kytara byla trochu mimo styl. Dodneška na to vzpomínám...



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#103 » sob 6. led 2024, 06:01

Pamatuješ si to naprosto správně. Lidi si nějak neuvědomujou, že náš Zákon je obezně závazný a platí pro všechny, bez ohledu na to, jestli jsou, nebo nejsou držiteli. Obdobně, jako silniční zákon a další.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#104 » sob 6. led 2024, 08:49

pH13 píše:Když jsem bylo malé, jezdili jsme na chatu v oblasti oblíbené trampy. Jednou k nám těsně po roce 1990 do vlaku přistoupila parta v US maskáčích, na zádech telata a s M-16 přes rameno. Akorát ta kytara byla trochu mimo styl. Dodneška na to vzpomínám...


Jo, to asi bylo v dobe, kdy jeste neexistoval solidni ZoZ a i ke strelnym palnym lidi prisli na zaklade vymazu clanku v komunistickem zakone. Takze byli i k videni ruzni 'podnikatele', co nosili 'u pasu' aby 'kazdej videl'.

Nastesti je ta doba pryc.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#105 » sob 6. led 2024, 09:40

MojeTikka : A to mluvíš o jakém roce?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti