CZ P-10C



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3616 » ned 5. čer 2022, 21:43

Aneb jak snadno a rychle prijit o zaruku :D Bohuzel czta neni Glock, takze manipulace s vytahovacem jde poznat. Je to v zaruce, tak se s tim popasuji ve fabrice. Vubec nemusi byt problem v pruzine, ale zprasenemu tvaru vytahovace nebo cokoliv jineho.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#3617 » pon 6. čer 2022, 12:09

Takuto zavadu mi robila Shadow 2 Orange ked som ju kupil. Vymenil som pruzinu pod vytahovacom za silnejsiu a bolo po probleme. Pruzinka stala nejake 2 eura a vymena trvala minutu. Vytlacis jeden cap, prehodis pruzinku a zatlacis cap naspat. Jasne ze prve co treba skontrolovat je ci vytahovac neni deformovany alebo poskodeny.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3618 » pát 1. črc 2022, 20:21

Nějakých 850,- za 15r zásobník je dobrá cena, nebo se dá občas narazit na nějakou akci za lepší cenu?



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3619 » pát 1. črc 2022, 20:56

Za 850 jsem loni kupoval 17r, ale po covidu a Putlerově invazi šli s cenou nahoru asi všichni...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3620 » pát 1. črc 2022, 21:09

Netahej do toho politiku :) . Cenu zásobníků zvýšila už několikrát samotná zbrojovka CZUB a 850-890 je teď standard. Už jen kvůli inflaci se nedá čekat lepší. Navíc je docela těžké už od loňska najít obchod kde to mají na skladě. Spíš teď seženeš 17r



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3621 » čtv 14. črc 2022, 05:42

Má smysl koupit vratnou pružinu s ocelovým vedením, nebo ta plastová je vpohodě? Stalo se někomu při sborce, že mu pružina vybočila a následně nedošlo k dovření závěru a nebylo možné pistoli rozebrat běžným způsobem?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3622 » čtv 14. črc 2022, 09:09

K tomu bych měl dotaz, ta plastová vodící tyčka nemá šanci zůstat v tom miniaturním vykrojení, po rozdělání po sušení nebo střelbě je vždycky opřená o hlavní plochu. Má to sloužit právě jen pro sborku?



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3623 » čtv 14. črc 2022, 10:09

Přesně tak, to je poloha pouze pro bezpečné složení, aby nedošlo k vybočení. Pracovní poloha pružiny je jiná, opírá se v rámu. Jen jsem na to narazil na YT a v komentářích s tím mělo pár lidí problém. Tak jsem se chtěl zeptat místních. Co znám v okolí lidi, tak tu přesnou polohu před složením neřeší a zatím s tím problém neměli.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#3624 » čtv 14. črc 2022, 12:40

Teda teď jsem trochu překvapený. Nikdy dřív jsem sice pružině pozornost nevěnoval, ale jsem si jistý, že když jsem ji neměl na té plošce, tak mi zbraň nešla složit. A zároveň vždy, když ji po střelnici rozebírám, tak je pružina stále v té plošce.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3625 » čtv 14. črc 2022, 13:38

Mně by to taky nenapadlo řešit, kdyby na to prodejce neupozorňoval, konkrétní důvod neřekl, jen, že bych to poznal :) Tak jsem začal pátrat proč tomu tak je. Zkoumal jsem všechny části zbraně a pokud se nemýlím, tak pružina po složení není již opřená o hlaveň, ale o větší plochu, která je v rámu a ta hlaveň ji nabere zase až při rozborce a tam už je jedno ve které se bude nacházet poloze. Jenže pokud by při skládání nebyla uprostřed a rychle by se pohlo závěrem vzad, zasekl by se vodící trn na pravé nebo levé části rámu, neprošel by středem dál kam patří a zpod hlavně by značně přesahoval vpřed, pravděpodobně by závěr nedovřel a byl by tím zablokován mechanismus pro rozebrání, nešlo by s ním pohnout. Můžu se dát i odkaz na video, kde to borec popisuje.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#3626 » pát 15. črc 2022, 09:40

JYbour: Ten odkaz sem prosím dej, rád bych se na to kouknul



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3627 » pát 15. črc 2022, 09:56


Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3628 » pát 15. črc 2022, 11:10

JYbour: díky za vysvětlení i videa. Prodejce mě taky upozorňoval, trochu mě to zarazilo. Hlavně jsem se ale nikdy nezajímal o to, jak pružina funguje ve složeným stavu a teď jsem klidnej, protože když jsem to viděl poprvé pořádně při sborce, tak v porovnání s tím jak velký má vykrojení na hlavni Glock, tak jsem si říkal, že se v CZUB asi trochu pomátli.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3629 » pát 15. črc 2022, 11:39

Přesně tak, já myslel, že to drží celou dobu jen za tu hranu plastového čepu, která se musí přirozeně strhnout po pár výstřelech. Vpodstatě o nic nejde a i pokud bude čep vyosený, pozná se to při sborce odporem a pokud nejsme jak amící a nebudeme to silou rvát za každou cenu, každý si všimne a polohu upraví. Vzhledem k tomu, kolik je tu majitelů této pistole a ani jeden případ špatného složení, nejedná se o problém, jen jsem na to chtěl poukázat.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3630 » sob 16. črc 2022, 17:44

Jen pro doplnění, problém se přeci jen vyskytl, jen to nebylo rozebráno do detailu:
viewtopic.php?f=16&t=7988&start=1980#p178391

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 18 hostů

cron