CZ Shadow 2 Compact



Jarda.Jezek
Příspěvky: 1007

Příspěvek#166 » stř 21. úno 2024, 17:02

Jestli sis vybral, kup si s2c a nos ho. Uvidíš časem. Já před 25ti lety vydržel nosit cz75d compact asi rok a pak jsem koupil Kevina.

Pokud bychom diskutovali první zbraň, asi bych doporučil plastového kompakta. V podstatě libovolného výrobce dle gusta. Od něj se pak odpíchnout požadovaným směrem, až budeš mít jasno který směr to je.



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#167 » stř 21. úno 2024, 18:14

To zní rozumně, G19 mi přijde jako zajímavá první volba. Díky za názor.



deewy
Příspěvky: 47

Příspěvek#168 » stř 21. úno 2024, 20:03

to Toga
- měl bys do toho samozřejmě jít i pocitově. Zkus si vystřelit z obou těch zbraní.
- už mi toho pod rukama prošlo víc a taky jsem se honil za micro kompaktama, ale když se na ně neposkládáš a nebo si přibržďuješ závěr a zbraň potom necykluje dobře, to je druhá věc...


- pokud neřešíš finance, tak ti můžu doporučit kup si rovnou S2 compact; uvidíš, že i na ocelových mířidlech budeš rychlejší než s G19.

- pokud řešíš peníze - kup si nejdřív G19 a hromadu nábojů, případně nějaký kurz a taky uděláš dobře.

- na tomhle webu si uděláš perspektivu o velikosti zbraní
https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -2-compact

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 955

Příspěvek#169 » stř 21. úno 2024, 21:18

Možná bych se neomezoval jenom na G19, zkusil bych i jiné plasťáky a lepší spouští.



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#170 » stř 21. úno 2024, 22:41

to deewy

Díky za názor. Určitě si chci zkusit co nejvíc zbraní, než nějakou první koupím.

Na S2c, mě kromě vzhledu zaujalo, že by mohla mít vlastnosti blízké S2 "full" a přitom rozměry kompaktu. Váhou by měla být celkově o +/- 300g těžší než kompozitní. Neposoudím, zda je to moc. Takže bych kompozitní pistoli možná ani nepotřeboval, chci ji hlavně střílet, nosit spíš tak "ze cviku".

Láká mě dynamická střelba s přesuny. Chvíli potrvá než si osvojím základy a uvidím co dál. Asi budu chtít zkusit LOS.

Je S2 "full" nějak zásadně lepší než S2c?



Neptun
Příspěvky: 74

Příspěvek#171 » čtv 22. úno 2024, 10:22

To Toga neporadím k Shadow 2 compact, mám něco málo nastříleno pouze z velkého Shadowa. Každopádně to chce jít nejlépe někam na trénink ( a ještě lépe několikrát) s instruktorem a vyzkoušet si jak shadow tak nějaký plasťák dle vlastních preferencí ( samozřejmě asi nejpodstatnější rozdíl je v tom kohoutu). Pokud opravdu budeš aktivně trénovat cena pistole je nepodstatná, protože jen hlavní proletí za rok víc než je cena pistole. A opravdu stojí za to vyzkoušet více pistolí, aby člověk zjistil, co mu sedí do ruky ( a taky že si nakonec časem stejně koupí oboje :-) )



LK
Příspěvky: 24

Příspěvek#172 » čtv 22. úno 2024, 11:03

Moje laicke dojmy, mam par desitek ran s obema.

- Compact mi dava smysl pro lide kteri maji male ruce
- Pokud mas proste normalni velikost, tak shadow 2 je v pohode tez
- Compact je hlinikova slitina
- Nevim jestli je to u vsech, ale u Compactu oproti S2 musel clovek dat vice sily pri pohybu zaveru a pohyb nebyl tak plynuly, ladny jako u S2, ale furt super.
- Obe zbrane jsou krasne, dobre zpracovane, dily licuji.

Nedavno jsem vybiral svou prvni pistoli - a jak pisi Neptum, skoncil jsem u toho, ze si koupim drive nebo pozdeji vsechno o cem jsem snil/uvazoval. Nenajdes jedinou a tu pravou :D. Uz mam koupene 2...



deewy
Příspěvky: 47

Příspěvek#173 » čtv 22. úno 2024, 14:04

Ještě jeden důležitý aspekt výběru zbraně bych zde rád uvedl. A to sice, způsob jakým se dá sušit.

- osobně pro sušení používám laserovou catrige a Mantis Laser Academi. Pokud pořídíš SA/DA zbraň, což právě Shadow 2 compact je. Tak nebudeš při každém novém výstřelu natahovat závěr.

- díky tomu zvládneš mít skvělou kontrolu na spoušti i přes vyšší odpor. A zde můžu uvést, že chod spouště je krásně přehledný jako na velkým Shadow 2.



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#174 » stř 19. čer 2024, 21:13

Mám tuto zbraň necelé 2 měsíce a nastřílel jsem s ní 1500 ran. Chtěl jsem ji jako EDC na nošení a trénink na střelnici. Sportovní ambice s ní nemám. Je to má první zbraň a po vyzkoušení více než 20 ti pistolí mi vyšla nejlépe. Skvěle mi sedí v ruce, je přiměřeně těžká, má malý zpětný ráz, je poměrně přesná a má skvělou spoušť. Vybíral jsem ze tří kusů, všechny byly pěkně zpracované, ale tato neměla téměř žádné vůle u hlavně i u závěru. Nyní po 1500 ranách má již vůle vymezené a pružina je taky měkčí. Zatím neměla žádnou závadu.
Nosím ji pravidelně buď ve vnějším kydexu, nebo ve střelecké etuji. Na opasku mi nejlépe sedí na apendixu, hlaveň mám mezi levým kyčlem a tříslem. Jelikož má svoji váhu a běžně nosívám i kšandy, tak jsem to zkusil spolu s páskem a váha se pěkně rozloží. Levou kšandu mám někdy přes rukojeť, takže mi pod oblečením “neprintuje”. Pokud to budete někdo zkoušet, dejte si ji až na konec rukojeti, abyste si nepoškrábali hranu kolem lučíku.
Povrchovku má pěknou, ale na hliníkovém těle se celkem snadno poškrábe o tvrdší materiál. SA/DA režim je skvělý na sušení, není třeba natahovat závěr, a pod kohout si dávám malé gumové těsnění, aby nedopadal přímo na úderník. Spoušť je prostě skvělá, čitelná, plynulá a v SA velice jemná (cca 1,5 kg). V DA má asi 5 kg, ale nikde nedrhne. Absence blokace úderníku je na ní znát. Bezpečnost je pro mě dostatečná, nosím ji s nábojem v komoře a kohoutem na ozubu. Mohl bych ho nechat i úplně dole na úderníku a při pádu nevystřelí. Ověřil jsem to s gumovým kladívkem na střelnici. Stahování kohoutu ručně je ale víc záludné. Mám otestováno, že mu stačí k výstřelu poloviční dráha. Je tedy třeba dát pozor na sklouznutí z prstu. Osobně ho shazuju palcem levé ruky.
Pojistka je úplně na nic, malá, snadno se přepne, minimální cvaknutí, nepoužívám ji, ale alespoň nepřekáží. "Cocked and locked" jako 1911 bych si ji netroufl nosit ani na střelnici. Rovněž už vím, že DA/SA bych na soutěžní zbrani nechtěl. Dal bych přednost pouze SA, nicméně na EDC považuji SA/DA za dobrou volbu. Cena je sice vyšší, ale v recenzích ji srovnávají se Staccatem CS nebo C2 a vede si dobře, takže jsem vlastně dost ušetřil. Mířidla jsou sportovní, stavitelná, se světlovodnou muškou. Až se s nimi více naučím, plánuji kolimátor. Mám už horší oči a kolimátor je pěkně zaostřený na cíli.
Dlužno říci, že to není typická EDC zbraň a chápu každého, kdo si koupí strikera. Spoušť je opravdu jemná, mířidla ostrá, vnější kohout může být trochu záludnější a chce to hodně trénovat. Pro mě je to dobrá volba, chtěl jsem zbraň se sportovní spouští, ale menším a lehčím tělem a odladěnou již “z krabice”, což splňuje.



Oliver2024
Příspěvky: 1

Příspěvek#175 » stř 24. črc 2024, 09:51

Takže hliník se vymlátí i když máš buffer?



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#176 » sob 27. črc 2024, 23:40

Nevím jestli má z výroby buffer, ale možná i ano, protože při natažení cítím v zadní poloze, že nejde kov na kov. Žádného vymlácení jsem si nevšiml. Rozdíl je jen ve vůli v drážkách mezi závěrem a rámem. Jde pocitově o max. desetinu mm. Mám teď 2000 ran a od 1500 se to již nezvětšuje. Nic dramatického, jen nová byla pocitově bez vůle a nyní tam již nějakou malou vůli cítím. Prostě si rám a závěr po 2000 ranách navzájem v drážkách sedli. V žádném případě to ale "nehrká" jako plastové stikery.



glock69
Příspěvky: 189

Příspěvek#177 » ned 28. črc 2024, 07:04

Máš tu zbraň a nevíš jestli má buffer? Ty jsi ji nikdy ještě necistil? Nějak nechápu nošení na apendixu vlevo. Myslel jsem, že je vpravo. Náboj v komoře, u zbraně bez pádové pojistky, no každý má své priority...



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#178 » ned 28. črc 2024, 08:16

Čistím ji po každém střílení, spíš nevím čemu se říká muffler a kde ho hledat? Je na konci pružiny? Při nošení vpředu vpravo mi printuje rukojeť, lehce vlevo je to pro mě optimální. Nevím čemu říkáte pádová pojistka, ale když má kohout dole, tak při pádu na něj nevystřelí. Zkoušel jsem to gumovym kladívkem. Díky chybějícímu pinu blokace má zase krásně plynou spoušť, moje priorita. Narodil jsem se v době, kdy auta ještě neměly pásy, natož airbagy, tak nejsem z cukru. Je to zbraň, ne hračka, stačí mi zacházet s ní s respektem. 1911 neměly pádovou pojistku desítky let a prošly několika válkama.



MRBLUE
Příspěvky: 968

Příspěvek#179 » ned 28. črc 2024, 09:07

Buffer je toto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Toga
Příspěvky: 15

Příspěvek#180 » ned 28. črc 2024, 09:21

Aha díky, tak to tam nemám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti