CZ P-07



JYbour
Příspěvky: 315

Příspěvek#481 » pát 16. srp 2024, 10:23

Předpokládám, že záchyt závěru je jen pro praváky.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 969

Příspěvek#482 » pát 16. srp 2024, 11:45

Oboustranné ovládání má akorát pojistka, jinak mě zaujal zásobník, který vypadá velmi proprietálně díky patce. Ale možná to tak má být...



sonor
Příspěvky: 358

Příspěvek#483 » pát 16. srp 2024, 12:37

eFko a zásobník na 15??

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 969

Příspěvek#484 » pát 16. srp 2024, 14:16

Zdá se, že účast amerických jůheláků na akci Czech brutality je vysvětlena - další vydal video: https://www.youtube.com/watch?v=UPGZ8PUMrNw

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3109

Příspěvek#485 » pát 16. srp 2024, 15:19

JYbour píše:Doživotní záruka na hlaveň, to je dobrej progres.

Progres to je, ale přínos nulový. Na hlavni se nemá co rozbít. To samé jako kdybych dal doživotní záruku na kachlicku.



LordSalix
Příspěvky: 591

Příspěvek#486 » pát 16. srp 2024, 16:31

Tak to pozor, na FB jsem viděl ulomený závit CZUB pistole, prý to upadlo po pár ránách a lidi to tam obhajovali, že přece tlumič je těžký a je to velmi namáháno. Ale na to se to asi vztahovat nebude.



MRBLUE
Příspěvky: 970

Příspěvek#487 » pát 16. srp 2024, 19:09

Tieto frflacky mi pripominaju jeden vtip:
Pytaju sa Etiopskeho chlapa:
“Ake jedlo mas najradsej?”
“Grilovane kurca!”
“A to si uz jedol?”
“Nie! Brat videl.”
Tato zbran vyplna dieru na trhu a svojich zakaznikov si najde. SA/DA kohutovych plastakov full a compact je minimum. Tak CZUB trocha zmodernizovala osvedcene pistole a dala ich von. A tie vylepsenia su fajn aj ked nie zasadne. To ani vyrobca nezamyslal



getsome
Příspěvky: 722

Příspěvek#488 » pát 16. srp 2024, 20:26

@LordSalix jo jo, tu fotku jsem viděl taky. Autor tvrdil, že "se" mu to ulomilo po 100 ranách s tlumičem. Jako sorry, ale ze všech věcí, které se nikdy nestaly, se tahle nestala úplně nejvíc ;)



LordSalix
Příspěvky: 591

Příspěvek#489 » sob 17. srp 2024, 13:02

V recenzích píšou, že se tam prý vejdou jenom ty nejmenší kolimátory pro micro compact pistole. Jestli je to pravda, tak je velmi nepříjemné mít na P-09, jedné z největších pistolí na trhu, pouze mikro kolimátorek :(

Prý to je kvůli tomu, že tomu vadí ta původní konstrukce blokace ... no to je přesně ten moment, kdy Gen3 měla být lehce přepracována, aby to bylo dotáhnuté až do konce. Ne jenom jinak ofrézovat Gen2 a vůbec nic u toho nezměnit. Měli teda upravit blokaci, aby se tam vešly normální kolimátory a u toho rovnou hned změnit i ten pin co drží zápalník, kvůli kterému ta zbraň nezvládá sušení. A když se přepracovával i rám, tak by se mi líbilo, kdyby už zvládli takové tolerance, aby se konečně mohli zbavit rollpinů. U toho mohli klidně posílit kolík kulisy a přepracovat pružinu spouště, další drobné historické slabiny. Mám P-09, mám ji docela rád, ale tohle jsou prostě nedostatky, které mohly být u další verze vyřešeny a dotáhly by ji k dokonalosti. A nebyly by to nijak drastické změny, prostě evoluční vylepšení a bylo by to hodné označení Gen3. Takhle budeme čekat dalších deset let a třeba na nošení oproti vyzrálému Glocku tomu osobně zas tak nevěřím.



Nat-e
Příspěvky: 10

Příspěvek#490 » sob 17. srp 2024, 14:12

https://p-09nocturne.czub.cz/cs/?utm_so ... 09Nocturne

Zhruba v polovině je vypsáno co by tam mělo jít bez destičky. Na fotkách je 407k a EPS carry. Tím pádem tam musí jít i velké EPS. Píšou, že by mělo jít i SCS 320, ten má delta point footprint, ale podle fotek s nasazeným 407k si myslím, že ten se tam už na délku nevleze.



film
Příspěvky: 114

Příspěvek#491 » pon 19. srp 2024, 10:39

oba modely jsou prý zdarma k vyzkoušení na krnovské střelnici od 19.8. do 2.9.



PeSY
Příspěvky: 48

Příspěvek#492 » stř 28. srp 2024, 19:57

jsou zde až do 15.9.

ESAKO – Pardubice

Gryf Academy – Liberec

Gunsport – Olomouc

Habresto – Ježkovice

Leiko – Plzeň

Lero – Praha

Lero – Příbram

Profer Gun (Guncentrum) – Hradec Králové

Střelnice Polárka – Frýdek Místek

Střelnice Přerov – Přerov

Walzel – Meziměstí

Youshoot – Plzeň

Zbraně Tobiášek – Krnov



JYbour
Příspěvky: 315

Příspěvek#493 » čtv 29. srp 2024, 13:51

Už jsem je obě otestoval a musím říct paráda. Nemám srovnání s původním modelem, ale ty nový se perfektně drží v ruce, pistole se ani nehne a na rozdíl od p10 není pažbička ostrá. Ale to vykrojení na novou botku mě u kompaktu vadí a vždy jsem si přicvakl dlaň při doražení zásobníku. Při střelbě jsem byl přesnější s kompaktem a celkově se mně líp držel, ale to je rukama. Líbí se mně zpracování a oproti p10, kterou mám, působí novinka poctivěji, menší vůle a je taková "německá" jak PDP. Spoušť pro mě perfektní a P09c bude moje další hračka, která vyřadí ze hry P10c, mj. už jsem to tu kdysi psal, že uvažuju o přechodu p10c na p07, ale pořád jsem měl pochybnosti. Ty teď nemám, pistoli s lepším úchopem jsem v ruce neměl, k tomu SA/DA spoušť, takže mnohem lepší soustřel než se strikerem no a konečně OR a navíc příznivá cena. Design závěru se mně hodině líbí a oceňuji i detaily jako logo na ústí závěru a zepředu na mušce, to je pecka :)



risa2000
Příspěvky: 894

Příspěvek#494 » čtv 29. srp 2024, 14:06

Mohl by někdo z moderátorů přesunout CZ P-09 diskusi do samostatného vlákna?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Toga a 9 hostů