CZ Shadow 2 Compact



juraj1
Příspěvky: 516

Příspěvek#196 » stř 31. črc 2024, 22:32

MRBLUE: pokud mas tovarniho Glocka, nemuze se ti stat nahodak, maximalne nechteny vystrel, protoze uzivatel udelal chybu a zmackl spoust. A pak tu jsou tuneri… vytuni si tah spouste, propad spouste, reset a pak se divi, ze jim zbran kulometi.



MRBLUE
Příspěvky: 974

Příspěvek#197 » stř 31. črc 2024, 23:26

Neni nahodou "nechteny vystrel" nahodak? :-)



juraj1
Příspěvky: 516

Příspěvek#198 » čtv 1. srp 2024, 06:11

Nahodny ve smyslu accidental implikuje selhani spoustaku zbrane. Nechteny ve smyslu negligent implikuje selhani uzivatele, napriklad: sahnul na spoust kdy nemel - spatny trening.



karafiat
Příspěvky: 4

Příspěvek#199 » pát 2. srp 2024, 08:01

Omlouvám se za hejt, ale ty kecy neustále o nutnosti blokace úderníku jsou zcestné. Jak zabezpečíte, že Vám zbraň někdo nesebere a nepostřílí lidi? Co když omdlíte a zbraň sebere dítě a zastřelí se? Co když náhodou při incidentu trefíte někoho v okolí? A můžu vymyslet milion kombinací. Tedy pokud cituji "Ale to riziko, byť malé, mi za to nestojí", pak si zbraň nekupujte a nenoste. V roce 2023 zemřelo na silnici 455 osob, kdo z Vás jezdí autem? Na Vašem místě bych s ním nejezdil, protože můžete někoho v okolí usmrtit, vždyť cituji "Ale to riziko, byť malé, mi za to nestojí". Kdybychom jem mysleli nad tím co kdyby, tak ani nevýjdeme z baráku. A rozhodně to, že zbraň má blokaci úderníku z ní nedělá bezpečnou. A co pan Kovář s osmi mrtvými či střelec z fakulty se čtrnácti? Kolik lidí zemřelo kvůli neblokaci úderníku? Pokud to zákon či výrobce nezakazuje, pak si může každý nosit co chce a je to čistě na jeho odpovědnosti.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 982

Příspěvek#200 » pát 2. srp 2024, 08:28

Vždy miluji, ty borce, kteří mají jako své první příspěvky podobného typu, tedy okamžitě vyškolit všechny okolo. No vlastně hned se krásně představíš. Proč se tedy blokace úderníku dělá, když je nesmyslná? A jen tak mimochodem, už jsem viděl pár pádu zbraní, jak ze stolku, tak z ruky na střelnici a rozhodně se tohle může stát každému. Bezpečnost zbraně není jen blokace, ale ta blokace je součástí té bezpečnosti a podle mne zbraň bez blokace je výrazně nebezpečnější než s blokací.
Jo a díky za úvodní školení.



ossan81
Příspěvky: 84

Příspěvek#201 » pát 2. srp 2024, 09:26

Tak já nevím, to je jenom trolling, ne?
Bavíme se o blokaci zápalníku, to je primárně pádová pojistka. Ta krádeži, ani zneužití zbraně pochopitelně nezabrání. Ano, jezdím autem a mám v něm bezpečnostní pásy, které ale nezabrání ani nehodě, ani krádeži vozidla a jeho případnému zneužití. Pokud ale k nehodě dojde, mohou mi zachránit život.
V diskuzi založené na emocích místo rozumu nemá smysl dál pokračovat.



MRBLUE
Příspěvky: 974

Příspěvek#202 » pát 2. srp 2024, 10:28

Sobiho
Ale ma pravdu. Napriklad u strikeru s predopnutym udernikom a kratkym chodom spuste asi blokacia ma vyznam, ale u DA/SA s bezpecnostnym ozubom to nepovazujem za nutnost.
ossan81
Porovnavat bezpecnostny pas s blokaciou u CZ rady 75 je nezmysel. Statisticky je pozitivny ucinok pasov v pripade nehody cez 90%. V pripade padu CZ75/85 vratane Compactov, SP-01 Shadow, Shadow 2 vratane Compactov je to kolko? V 90tych rokoch som bol v zlozke co bola vyzbrojena CZ75. Za tych par rokov som bol osobne svedkom mozno dvadsiatich padov zbrani na zem(na strelnici, v satni, vonku...). A urcite sa to stavalo aj ked som pri tom nebol. Nikdy k ziadnemu vystrelu nedoslo. 1x pred par rokmi na IPSC preteku na krytej strelnici mi na beton vypadol SP-01 Shadow a nevystrelil. Za roky co strielam sa nikomu znamemu nahodny vystrel po pade zbrane rada CZ75 nestal, nikomu v okoli tiez nie, ani som o nikom nepocul. O par pripadoch v priebehu rokov som cital ale netusim ci sa jednalo o upravovane zbrane alebo ci nespravna manipulacia nebola hodena na zlyhanie zbrane.



ossan81
Příspěvky: 84

Příspěvek#203 » pát 2. srp 2024, 11:12

mrblue: Malinko se ale točíme v kruzích. To, že je zbraň da/sa a to, že má kohout ozub nemění nic na tom, že se zápalník ve zbrani může pohnout vlivem setrvačnosti a náboj odpálit. Viz ty odkazy, které jsem sdílel, viz ten Stoeger atd. Ty 1911 odpalovaly jak s kohoutem nataženým, tak vypuštěným.
To, že taková zbraň může při pádu vystřelit je fakt. Šance, že se to stane je malá, ale není nula, záleží pouze na náhodě. To, že se ti to ještě nestalo je rozhodně dobře, ale jiným už se to stalo (zase viz ty odkazy a testy) a stát se to tudíž může. Je škoda, že u nás denně nosí (a navíc typ zbraně, o kterém se bavíme) tak málo lidí, že vytvořit statistiku jednoduše nejde. A když si pro souhrn podobných případů a testování sáhneme do USA, vypadnou ty odkazy, které jsem sdílel.
Anekdotické důkazy jsou ale ošemetné vždycky (pro i proti). Já se třeba v autě pásy poutám, ale nikdy jsem za 25 let řízení nebyl účastníkem dopravní nehody. Můj otec se oproti tomu kdysi nepěkně vyboural a protože auto pásy nemělo, vyletěl otevřeným okýnkem ven (fakt to tak bylo). Nic se mu ale nestalo... Takhle by to mohlo vypadat, že pásy vlastně k ničemu nejsou. To je samozřejmě nesmysl, ale třeba bych mohl říct, že v okolí nevím o nikom, komu by pásy zachránily život a zároveň vím o jednom, který přežil i bez nich.
Závěr (ať už to máme z krku): může zbraň bez blokace při pádu vystřelit? Ano. Stane se to? Nejspíš ne. Chceme to testovat na vlastní kůži? Dle uvážení každého.



MRBLUE
Příspěvky: 974

Příspěvek#204 » pát 2. srp 2024, 11:29

Chlapci, to je vas kruh v ktorom sa tocite. Drviva vacsina tych co tu place za blokaciou u patsedmy a jej modifikacii ju nepouziva. Kupi si Glocka a ide poucovat o bezpecnosti. Nic proti Glockom, aj v sucastnosti mimo ine zbrane dva mam.
Mlatit akoukolvek buchackou o zem je nerozumne. Tiez mlatit do nej kladivom.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 1016

Příspěvek#205 » pát 2. srp 2024, 16:33

Tak já tu nepláču. Cz75 s blokací mám, roky jsem ji nosil. Že ji dnes nepoužívám? No prostě proto, že používám pro mě lepší zbraně. Většinu z nich s blokací, i když u jedné z nich si myslím, že je tak napůl zbytečná. Za ta léta ve zbrani a léta předtím, jsem už taky zažil leccos. Nejsem anonym, mnoho pseudonymů zde mě zná osobně. Pod svůj názor se nestydím podepsat a říkám, nosit s blokací je rozhodně lepší než bez blokace. Zbrani této konstrukce blokace chybí. Na druhou stranu, věřím, že zbrojovka nelže, pokud tvrdí, že ČZ S2C je pádově bezpečná. Minimálně do doby než se empiricky prokáže opak.



MRBLUE
Příspěvky: 974

Příspěvek#206 » pát 2. srp 2024, 20:08

Aj ked mame odlisny nazor, aspon vies o com je rec. :-)



Dr3adW00d
Příspěvky: 3

Příspěvek#207 » pát 6. zář 2024, 16:52

Dobrý večer, pánové.

Ve vláknu o výběru první CZty jsem byl odkázan do patřičných mezí, tedy sem přímo do vlákna S2C.

Mám na vás možná poněkud laický dotaz. Velmi se mi líbí ergonomie a střelecký zážitek CZ S2 Compact. Uvažuji o ní jako o první pistoli po získání ZP, ale trochu mě zviklalo, že má oproti full-size S2 rám z hliníkové slitiny a zároveň tady ve vláknu se k tomu někteří komentující vyjadřovali spíše negativně.

Mohl by mi tedy někdo vysvětlit, proč je hliníkový rám horší, než ocelový? A případně, jestli má hliníková varianta S2C oproti ocelovým CZtám nějak zásadně sníženou životnost/bytelnost?

Děkuji všem za názory a ideálně zkušenosti!



Jarda.Jezek
Příspěvky: 1016

Příspěvek#208 » pát 6. zář 2024, 17:37

Hliníkový rám je lehčí, křehčí a měkčí než na rámy běžně používané slitiny železa. Všechno to jsou obecně pro střelbu nevýhody. Na druhou stranu, nižší hmotnost je výhodou pro nošení.

Dopad na životnost to mít bude, ale větší vliv bude mít péče a používané střelivo.

Myslím, že není důvod se hliníku bát. Sám mám hliníkové pistole tři. Některé desítky let, přičemž materiál rámu nikdy nebyl příčinou problému.



Střelec
Příspěvky: 1783

Příspěvek#209 » sob 7. zář 2024, 15:45

Rámy z hliníkových slitin se vyrábějí skoro sto let a není důvod, aby s tím byly problémy, zmíněná nižší životnost oproti ocelovému rámu je spíš teorie, protože ten rám (při používání zbraně) přežije závěr - není tolik namáhaný.



Toga
Příspěvky: 17

Příspěvek#210 » stř 11. zář 2024, 22:48

Mám na S2C zatím 2200 ran. Také jsem ji kupoval jako první zbraň a jsem s volbou spokojený. Hlavně spoušť je skvělá, zvlášť pro začátečníka. Co se týče hliníkového rámu, bylo mi řečeno prodejcem v CZUB, že praktické rozdíly v životnosti nejsou. Neposoudím. Faktem je, že pružina je poměrně tvrdá a má na konci silnější kovové zakončení, nevím jak to nazvat (je tu někde ve vlákně fotka). Subjektivně závěr do rámu nemlátí "natvrdo". Mně se na hliníkovém rámu libil poměr váhy, pevnosti a spasování. Polymerové rámy maji tendenci "hrkat" vůči závěru. S2C se ani nehne. Z mého pohledu je nevýhoda oproti oceli nebo polymeru sklon k povrchovému opotřebení. Celkem snadno se poškrábe, nebo drbne o něco tvrdého a je to pak víc vidět, protože hliník je světlý a černá barva se odloupne. Na funkci to ale nemá vliv a k používání to patří. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti