CZ P10S (subcompact)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#241 » čtv 28. dub 2022, 11:23

Mezera proste musi byt. Na Rexi Delta byla mala a tam zas kvuli tomu nesly obcas zacvaknout zasobniky bez poradne rany.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#242 » čtv 28. dub 2022, 16:38

barllock píše:...bylo mi řečeno že mezera je relativně velká i kvůli prázdnému zásobníku , protože podavač náboje díky silné pružině zespodu tlačí a "odtlačuje" zásobník, a že když nakrmím zásobník tak, že by to dělat nemělo...hádám, že realita je trochu jinde, když si tu lidé stěžují na kousání při střelbě...

Zatímco když je mezi podavačem a závěrem náboj, tak už najednou neodtlačuje? :roll: Je to přesně naopak, čím víc nábojů je v zásobníku, tím více je stlačená jeho pružina a tím víc je zásobník "odtlačován" dolů. Své o tom vědí majitelé některých zbraní a zásobníků, které když jsou našťouchané do plna prakticky nejdou téměř dorazit do zbraně a pro bezproblémové zasunutí zásobníku do šachty je třeba mít závěr vzadu na záchytu (je to teda spíše doména pušek, jak pistolí)...

Mezera prostě musí být, jak už bylo řečeno, mimo jiné aby se zabezpečilo, že i když bude mít záchyt zásobníku mírnou vůli nahoru/dolů, vždy bezpečně zajistí zásobník ve zbrani. Vypadaných zásobníků na střelnici u "střelců", co prostě nedorazili dostatečně zásobník jsem už vidět nepočítaně (včetně toho, že se to ze začátku v telecích letech stalo několikrát i mě).



JakubJD
Příspěvky: 1

Příspěvek#243 » úte 25. dub 2023, 18:24

Ahoj, nezkoušel někdo jestli pasuje CZ P10s se světlem do kydexového pouzdra určené pro CZ P10c se světlem? Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů