CZ P10S (subcompact)



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#211 » ned 31. říj 2021, 12:34

tak mam taky tuhle krasku a jsem zvedavy na rozdil spouste z origa na topstrely. chci dat 0,6kg pruzinu, tak snad to neni uplne moc malo. zbran chci nosit v tasce bez naboje v komore. vahal jsem mezi hellcatem a timto, a nelituji. strelba jde doleva dolu na 25m, to snad vyresi ta spoust nebo trenink.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#212 » pon 1. lis 2021, 07:38

P10 S vypadá parádně, kdybych chtěl vyloženě prcka jen na skryté nošení, šel bych do ní bez váhání... Jak se z ní střílí ? Zajímalo by mě o kolik více kope oproti F nebo C.



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#213 » úte 2. lis 2021, 10:26

Strilel jsem nejprve s P10C, protoze na strelnici 10S nemeli. A 10C me nadchla, kopani jsem citil vic u 75, i kdyz je p10C lehci, zpetny raz skvely. Na noseni jsem si rikal, ze pujdu do P10S a vlastne poprve jsem ji mel v ruce az po koupi. Vzal jsem ji na strelnici a dal 100 ran a musim rict, ze jsem nadseny. MEl jsem i plus2 a klasicky zasobnik, nejak mi neprislo ze by delsi zasobnik byl moc velka vyhoda ve strelbe, strilelo to skvele. uvazuju jen, zda jit do +3 zasobniku, nebo zda je to zbytecne. za me naprosta spokojenost. A vcera jsem nechal vymenit trigger za topstrely, dnes jdu vyzkouset taky :D

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#214 » úte 2. lis 2021, 14:33

Super :-) ! Tak dej prosím vědět, jak změna triggeru za topstrely zafungovala, uvažuji o tom samém u P10C.

Necituj předcházející příspěvky, viz pravidla. McFly



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#215 » stř 3. lis 2021, 01:57

Chod spoustě je hooodne krátký. První jsem si říkal že mi snad spoušť drhne, ale to zadrhnuti byl wall. V ruce jsem nepoznal rozdíl v materiálu, ale rozdíl v jazýčku je patrný protože je ryhovany a širší. Za mě hodně ok.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#216 » stř 3. lis 2021, 06:52

Myslim ze tahle pistolka, kterou jsem mel mmj. Je rozumny kompromis velikosti na noseni i v lete pod tricko a strelbu na strelnici, aniz by vas trapila velikost.



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#217 » stř 3. lis 2021, 22:40

presne tak, akorat ji nemam pod trickem ale v tasce.



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#218 » pon 4. dub 2022, 10:40

Ahoj, váhám, zda pořídit P10 S nebo C. Vlastně ji moc nepotřebuji, ale chci si udělat radost a jako rodák z Uherského Brodu, chci mít nějakou CZ. Navíc se mi tato řada líbí. Několik let mám jako univerzální zbraň Glock 43. Střílím s ním občas a jen pro zábavu a cvik. Chci mu koupit kamaráda. Nabízela by se spíše větší varianta C, když už jednoho prcka na nošení mám. Ale nemám žádné tlapy, normální ruce a přiložené botky +2 by úchop asi řešily a pak do taštiček a ledvinek na Glocka 43 by se mělo vejít i S-ko. Varianta C by byla dle uváděných rozměrů na ně už asi velká. Neměl jsem možnost při střelbě vyzkoušet a přímo srovnat chování variant S a C. Proto žádám o radu a zkušenost vás. Je mezi nimi velký rozdíl? Díky.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#219 » pon 4. dub 2022, 12:43

Já mám Sko na nošení (s 12+1) a s prodlouženým zásobníkem (15+1) i na závod typu los a šel bych do ní znovu. C už je moc velký. Sko má stejně jako C výměnné hřbety, takže se dá přizpůsobit velikosti ruky.
Kamarád má 10C a rozdíl v chování při střelbě jsem porozoval spíše kvůli tomu, že já mám DPMS pružinu a on defaultní CZ.

Když se naučíš rozumně střílet s prckem bez botky zásobníku, tak ti to pak s C nebo F jde o mnohem lépe :mrgreen:



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#220 » pon 4. dub 2022, 13:22

Mám Sko, pár kolegů má C, bratr má SC (závěr F na rámu C - co se chování týče za mě nejlepší), takže srovnání mám. S má systém dvojité vratné pružiny, C má jednoduchou, S se nechová při střelbě hůř než C, alespoň v mých rukou. V normálně velkých rukou se S dobře drží i bez botky. S +2 botkou je to plnohodnotný úchop. Za mě je P10S velice povedená a relativně univerzální zbraň.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#221 » pon 4. dub 2022, 15:35

Mám C, kolega S. S oběma mám něco nastřileno, navzájem si je půjčujeme. Rozhodně doporučuji S.
Kupodivu s menší pistolí lépe nastřílíme. A navíc se lépe nosí. Za mě je S nejpovedenější varianta.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#222 » pon 4. dub 2022, 16:12

Ber F. Velká pistol na nenoseni je na střelbu vždycky lepší než polovelky pricmrdacek.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#223 » úte 5. dub 2022, 07:45

Paradoxně s F se mi střílí nejhůř, je nějak divně vyvážená. Mám to tak ale obecně s velkýma plasťákama.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#224 » úte 5. dub 2022, 08:24

Ber co ti na první dobrou sedne do ruky líp. Není nad čím dlouho přemýšlet. Kvlalitou budou stejné.
Mám ruku velkosti 9,5 a nejlépe mi sedlo C (hřbet nejmenší). Když jsem si vzal S, tak ač moc pěkné, neposkládal jsem tam psty. F už bylo dlohé a nepohodlné.



zahadnytajemny
Příspěvky: 6

Příspěvek#225 » úte 5. dub 2022, 08:35

O F určitě neuvažuji. To už je na mě moc velké. Pokud se S chová skoro stejně jako C, tak mi S přijde jako "praktičtější". V mém případě bych mohl využít některou výbavu na případné občasné nošení z Glocku 43. Kapacita 12 (+2...) u S je pro mě naprosto dostatečná. A s botkou je úchyt na mé ruce v pohodě. Jediný důvod, proč upřednostnit C by u mě byl, pokud by byl rozdíl v chování výrazný. Např. jako mezi Glockem 43 a Glockem 19. Rozumnější by bylo koupit si poslední verzi G19, ale jako patriot z UB jsem se rozhodnul koupit si i jednu CZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů