CZ P10S (subcompact)



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#151 » sob 26. zář 2020, 16:55

Na své P-10 ji nemám, ale dva kamarádi ji mají. Je trochu jiná i tvarem (rovnější), designově se mi s černým tělem ta červená spoušť moc líbí a i lépe mi sedla na prst, když jsem si to zkoušel, ale rozdíl v chodu jsem nezaznamenal a jeden, co je docela “sypač”, si stěžuje na zahřívání spouště po pár zásobnících.
Tritiová mířidla mám a znovu bych si je nevzal. Připadají mi spíše jako taková v praxi nepříliš použitelná frajeřinka.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#152 » sob 26. zář 2020, 18:44

Přemýšlím právě, zda celou červenou + černý jazýček, nebo naopak černá spoušť + červený jazýček.
Každopádně, spoušť vezmu tu duralovou. Otázkou jsou mířidla. Nyní jsem zvyklý na světlovodnou mouchu, takže standardní mířidla bych stejně nahradil. Můžete mi prosím nahrát tady na fóru fotku tritiových mířidel vaší p10 z konfigurátoru? Ideálně ve dne a v přítmí.

Děkuji



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#153 » sob 26. zář 2020, 20:52

mobil-man píše:Vylepšená duralová spoušť stojí 1640 Kč navíc, kromě volby barvy bych ale očekával, že bude i jiný vnitřek, když ČZ píše, že ta spoušť má vyšší odolnost než klasická.
Nemáte s ní někdo zkušenosti? Zdá jde jen o barvu, nebo to je poznat i na spoušti samé.

Někde jsem četl (nejsem si jist, jestli tady), že ta vylepšená spoušť má i ostřejší hranu a dotyčný (co to psal) ji kvůli tomu měnil zpátky za základ, protože ho to po delší střelbě začalo tlačit do prstu. Je to teda informace typu "někdo psal na internetu", ale v konfigurátoru se mi zdá je vidět, že duralová spoušť není tak zaoblená, jako ta základní. Vzhledem k tomu, že to poslední dobou taky dost zkoumám :), tak by mě nějaké osobní zkušenosti také dost zajímaly.

LDK píše:Tritiová mířidla mám a znovu bych si je nevzal. Připadají mi spíše jako taková v praxi nepříliš použitelná frajeřinka.

Tohle by mne také zajímalo, jestli to má cenu, protože mířidla, a případně větší záchyt závěru bylo, kromě barvy, jediné, co bych si v konfigurátoru změnil.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#154 » ned 27. zář 2020, 06:56

Fotek tritiových mířidel řady P-10 už je tu na foru dost. Stačí pohledat. Za větší záchyt závěru bych si taky nepřiplácel. Neznám nikoho, kdo by se základním měl problém. Ano, ze začátku je dost tuhý, ale po chvilce se ochodí.

Když o tom tak přemýšlím, tak kupovat si dneska znovu P-10, tak si ji nechám úplně v základu a váhal bych možná jen u světlovodné mušky.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#155 » ned 27. zář 2020, 10:29

Tritia su zbytocnost. Overene nocnymi strelbami.

V sere ich nevidiet, za svetla duplom. Jedine v uplnej tme. Lenze aj tak potrebujete baterku na pozitivnu identifikaciu ciela/hrozby, tudiz tritia zas nevidiet.

Svetlovodna mucha je uplne dostacujuca. Komu nie, tak potom je ideal kolimator. Vidiet aj za dna aj v noci aj v sere, kedykolvek.

V dnesnej dobe su tritia prekonane. P-10 ponechat v zaklade a jedine primontovat svetlovodnu muchu alebo kupit OC verziu a dat tam KVALITNY kolimator co nieco vydrzi (nejaky Holosun alebo Trijicon RMR).

Kupovat kovovu spust v CZ je IMHO blbost, nedava nic navyse. Radsej z top strely a dat 1.8 kg pruzinu udernika. Potom je spust jedna basen.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#156 » ned 27. zář 2020, 11:32

Tak jsem nějaké fotky orig. tritiových mířidel dohledal a máte pravdu, že to nijak dobře nevypadá. Ve dne bílé, v noci trochu svítí zeleně.
Tak si říkám, že to je lepší vzít standard + dokoupit truglo tfx pro, která mají světlovodné vlákno + tritium.
Brát Sko ve variantě Optics Ready se mi též nechce, protože bez kolimátoru má ta zbraň moc vysoká mířidla a nosit to s kolimátorem mi přijde divoké, výrazně se zvýší profil zbraně.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#157 » ned 27. zář 2020, 12:38

Nez vrazat peniaze do tunenia, radsej vraz do streliva a treningu.

Kup P-10 v zaklade, strielaj s nou co to ide nech sa dostane do ruky a potom, ak vobec, uvazuj o tuningu. Ta pistol je dobra uz tak, ako je.
Na mojej som dal jedine svetlovod muchu (P-10C) a spust z Top Strely, ale to len pre to, ze mam prvu generaciu P-10C a tam spust robila „puchyr“.

Trugla su tiez na nic. Ty potrebujes vidiet MUCHU, nie cielnik, ten ma byt len rozmazany. 3 jasne viditelne body pletu. Pozri sa co pouzivaju sportovy strelci a bude ti to jasne.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#158 » ned 27. zář 2020, 14:49

@LDK @Machead
Díky za tipy, vidím to tak, že pokud bych P-10 kupoval, tak tam, čistě ze zvědavosti, dám tu světlovodnou mušku, na zbytek si počkám, až jak se to časem vyvrbí.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#159 » ned 27. zář 2020, 16:39

Machead píše:Nez vrazat peniaze do tunenia, radsej vraz do streliva a treningu.
...
Trugla su tiez na nic. Ty potrebujes vidiet MUCHU, nie cielnik, ten ma byt len rozmazany. 3 jasne viditelne body pletu. Pozri sa co pouzivaju sportovy strelci a bude ti to jasne.

Něco už nastříleno mám za těch 10 let, takže trénink samozřejmě nepodceňuji. P10s nebude první, ale sedmá :mrgreen:
Na stávající pistoli mám reflexní mířidla, ne přímo světlovodná, ale muška je reflexní zelená a hledí je oranžové. Proto ty mířidla docela řeším, jsem zvyklý vidět 3 barevné body s tím, že samozřejmě mířím přes mouchu. U pušky mám též barevně odlišenou světlovodnou mušku (standard V-AR), ale tam už přes mířidla nestřílím, takže to je jedno.
Každopádně, díky za rady, už jsem byl rozhodnutý pro tu verzi z konfigurátoru, ale takto vezmu klasiku a budu řešit ty mířidla zvlášť.

:thumbup:

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#160 » stř 14. říj 2020, 22:27

Ahoj borci, asi to bude trochu off-topic, ale moc nevím kam jinam to napsat a zbytečně nezačínat nové vlákno. Stále jsem relativně čerstvý držitel ZP (4 roky). Zatím se převážně střelbě věnuji jako koníčku a proto jsem zatím na mířence, chtěl jsem už přejít na nějakou akčnější střelbu, ale moc nebyl čas poslední dobou.
Každopádně k dotazu. Chtěl bych začít nosit a věnovat se obranné a pudové střelbě a teď přemýšlím co pořídit. Hodně preferuju zbrojovku, proto taky píšu sem, jelikož Glock mi nesedí žádný do pazoury a ostatní malé plasťáky co jsem měl možnost držet mi přišly ošklivé, nebo mi též neseděly do ruky. Vzhledem ke Covidové situaci jsem bohužel neměl možnost držet ani P10 S ani P10 M, ale hodně nad nima uvažuji, jelikož P10 C mi padla do ruky jako ulitá, nemám důvod nepředpokládat, že i u těchto dvou to nebude jinak.
Chápu,že přece jenom Mko se bude lépe nosit, protože je užší a celkově menší, ale zajímal by mě názor, jak je to s Skem.
Druhý dotaz, pokud už bych uvažoval na Skem, tak zda zvážit přípravu nebo rovnou pořízení kolimátoru. Kolimátor má své výhody a nevýhody v rámci skrytého nošení a obranné střelby, ale jak řikám, nošení, obranné a pudové střelbě se zatím vůbec nevěnuji, takže v tom jsem taková prvnička, proto se tážu tady Vás zkušenějších.

Děkuji za odpověď. A pokud to bude někomu připadat moc off-topic rád smažu a založím dotaz jinde.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#161 » čtv 15. říj 2020, 07:10

Na emko zapomen, to je nevyzraly produkt.
Esko bude fajn, jen je to proste orezana p10c. Takze je dobre si rozmyslet, co chci primarne. Jestli nosit, tak cena\vykon\velikost nema konkurenci Hellcat. Jestli vic strilet nez nosit,dalo by se nad eskem premyslet.
Hellcat ma jeste jednu vyhodu-priplatek za verzi pro kolimator je minimalni, jenze mas na vyber mezi asi 4 kolimatorama(ale nemusis resit zalozni miridla). CZ ma vetsi variabilitu jednak vymennyma destickama,tak i vetsi sirkou zaveru. Zalozni miridla cz resi vysokyma miridlama,coz by me asi trochu stvalo, pokud bych kolimator nemel nasazeny.
Strilet s kolimatorem je tezsi v tom, ze musis mit dobre natrenovano taseni a i opakovane vystrely. Zejmena u takle malych zbrani a malych kolimatoru je mnohem shazsi ztratit tecku behem strileni, presouvani atd.
Obavam se, ze na tohle si dokazes odpovedet jen ty sam. Za me rozhodne koupit zbran s pripravou na kolimator, jestlize o tom jen trosicku premyslis. Neni nic horsiho, nez si neustale rikat,co by kdyby kolimator. Tak si to proste zkus. Kdyz ti to nebude sedet, kolimator prodas a zbran zustava. V opacnem pripade bys musel koupit dalsi zbran i kolimator a co pak s tim, kdyz nesedne?
Kolimator je i vyborna pomucka pro diagnostiku strelby. Mnohem vic ukaze, kdyz strhavas a jak se kver chova behem vystrelu a navratu do zamerne.
Vsechno ma svoje pro a proti. Cim vetsi zbran a kolimator, tim lip ti to pujde,ale hur se to bude nosit. Popravde necitim rozdil ve velikosti pri noseni, jestli ma zbran kolimator nebo ne, protoze okenko kolimatoru je u opasku.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#162 » čtv 15. říj 2020, 12:20

šel bych do C nebo SC, pokud s tim chceš občas i na soutěže je M a S je v tomhle pro mě mimo (sám mam P10C) M by byla na nošení pěkná, ale mají s ní až moc problémů (bohužel)



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#163 » čtv 15. říj 2020, 12:41

Taky bych radil to C, ale mám S se standardním zásobníkem (12) na nošení, pak jeden zásobník s botkou +2 (14) a třetí zásobník z F s botkou +2 (21),na ty závody dostatečná kapacita a s delším zásobníkem máš úchop jako C, tzn. parádní :D
Jinak se mi s S střílí na 10-15 m super, mířenka 25m už není tak jednoduchá, ale dá se to...



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#164 » čtv 15. říj 2020, 20:29

Mám S s botkou +2 se to drží parádně se základní trochu horší ,ale to mám v létě na nošení. Serou mě na ní 2 věci (nalítáno přes 500ran tak by mohla bejt zaběhnutá)
1 z každejch 100ran mě tak 2-3 cvrnknou do čela
2 stále se mi neoběhal záchyt závěru, takže buďto razantně dorazit zásobník aby sjel sám nebo potáhnout (proti pětasedmě je to neumáčknutelný)
Po zhruba 25 letech střílení z kohoutkovejma zbraněma (většinou Cz75,PP) jsem se dokopal k tomuto a docela rychle jsem si zvyknul a už bych neměnil, teda pokud bych nechtěl něco v 7.65 Br ,to by zas vyhrál Waltřík.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#165 » pát 16. říj 2020, 06:47

Dík za reakce. Zbraň bude primárně na nošení a trénink obranné a pudové střelby. Na závody mám TSko :D :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů