CZ P10S (subcompact)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#166 » pát 16. říj 2020, 07:10

V tom pripade to vidim na Hellcata s vyrezem na kolimator. Nic na trhu se tomu nevyrovna co se kapacity\velikosti\ceny tyce.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#167 » pát 16. říj 2020, 07:57

vrbodol píše:2 stále se mi neoběhal záchyt závěru, takže buďto razantně dorazit zásobník aby sjel sám nebo potáhnout (proti pětasedmě je to neumáčknutelný)

AFAIK to je konstrukční záměr, moderní přístup k manipulaci preferuje právě tyto postupy na úkor shození palcem



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#168 » pát 16. říj 2020, 09:20

mám Sko, na nošení a obranu, ale přeci jen jsem chtěl aby se z toho dalo si pohodlně zastřílet. mé očekávání bylo splněno. původně jsem chtěl G19, ale nesedí mi do ruky. Sko je jen o málo menší, ale s mou malou rukou se mi na pažbu skoro vleze i malíček. s větší botkou už jde o plnohodnotný úchop. nosím denně, appendix, nebyl problém ani v létě s kraťasy a tričkem.
zkusil jsem si i LOS v MPi a překvapilo mě, že jak jsem trefoval, ani jsem nepotřeboval rezervní zásobník a končil jsem jen tak tak s prázdnou zbraní..



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#169 » pát 16. říj 2020, 10:33

Mac.42 píše:
vrbodol píše:2 stále se mi neoběhal záchyt závěru, takže buďto razantně dorazit zásobník aby sjel sám nebo potáhnout (proti pětasedmě je to neumáčknutelný)

AFAIK to je konstrukční záměr, moderní přístup k manipulaci preferuje právě tyto postupy na úkor shození palcem

To neni pravda. Jednak kdyby tomu tak melo byt, tak je vroubkovani jen jednim smerem a hmatniky by nebyly takle pomerne velike. Je to proste konstrukcni vlastnost (ja bych rekl vada), kdy je zvolene nestastne prepakovani pracujici vuci uzivateli asilnejsi pruzinou u eska je to jeste umocnene.
Navic tenhle zpusob shazovani zaveru ani neni hl.proud. Rekl bych, ze je to tak 1:1 se shazovanim pres zachyt(nebavim se ted kterou rukou).



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#170 » pát 16. říj 2020, 11:49

mě se ten záchyt závěru ochodil překvapivě rychle a to ho skoro vůbec nepoužívám. shazování i natahování závěru provádím stejným pohybem. spíš mám problém, že asi díky nedokonalému úchopu mi závěr v zadní poloze občas nezůstane a tady vidím výhodu v tom způsobu, co jsem popsal na začátku. prostě přetáhnu, ať už se závěr zachytil či nikoliv.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#171 » pát 16. říj 2020, 15:43

Honzajan píše:
Mac.42 píše:
vrbodol píše:2 stále se mi neoběhal záchyt závěru, takže buďto razantně dorazit zásobník aby sjel sám nebo potáhnout (proti pětasedmě je to neumáčknutelný)

AFAIK to je konstrukční záměr, moderní přístup k manipulaci preferuje právě tyto postupy na úkor shození palcem

To neni pravda. Jednak kdyby tomu tak melo byt, tak je vroubkovani jen jednim smerem a hmatniky by nebyly takle pomerne velike. Je to proste konstrukcni vlastnost (ja bych rekl vada), kdy je zvolene nestastne prepakovani pracujici vuci uzivateli asilnejsi pruzinou u eska je to jeste umocnene.
Navic tenhle zpusob shazovani zaveru ani neni hl.proud. Rekl bych, ze je to tak 1:1 se shazovanim pres zachyt(nebavim se ted kterou rukou).

no nevim jestli se bavíme o stejné zbrani, P-10 má právě páku záchytu plochou, zvláště ve srovnání s CZ75, což jednoznačně zhoršuje vypouštění... a chlapci z AEGISu (kteří se podíleli na úpravách) to prezentovali jako záměr

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#172 » pát 16. říj 2020, 21:19

Honzajan píše:V tom pripade to vidim na Hellcata s vyrezem na kolimator. Nic na trhu se tomu nevyrovna co se kapacity\velikosti\ceny tyce.


Super tak teď najít nějakou střelnici kde ho vyzkoušet v porovnání s Skem :) dík za tip

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#173 » pát 16. říj 2020, 21:21

rajtyš píše:mám Sko, na nošení a obranu, ale přeci jen jsem chtěl aby se z toho dalo si pohodlně zastřílet. mé očekávání bylo splněno. původně jsem chtěl G19, ale nesedí mi do ruky. Sko je jen o málo menší, ale s mou malou rukou se mi na pažbu skoro vleze i malíček. s větší botkou už jde o plnohodnotný úchop. nosím denně, appendix, nebyl problém ani v létě s kraťasy a tričkem.
zkusil jsem si i LOS v MPi a překvapilo mě, že jak jsem trefoval, ani jsem nepotřeboval rezervní zásobník a končil jsem jen tak tak s prázdnou zbraní..


Děkuju za reakci, přesně něco takového chci... To Mko mi příjde až moc malé, ale v ruce jsem ho ještě bohužel neměl a zas nemám 160cm a 50kg abyhc musel mít tak malou zbraň si řikám.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#174 » pát 16. říj 2020, 22:50

[/quote]
no nevim jestli se bavíme o stejné zbrani, P-10 má právě páku záchytu plochou, zvláště ve srovnání s CZ75, což jednoznačně zhoršuje vypouštění... a chlapci z AEGISu (kteří se podíleli na úpravách) to prezentovali jako záměr[/quote]
Podivej se na velikost zachytu Glocka, Steyra, S&W M&P, Sig.
Co se tyce aegisu, tak taky budu psat\rikat, co si muj chlebodarce bude prat. Zvlast kdyz mi da zbran na otestovani exkluzivne. Sou to presne ty same kecy, jako kdyz se snesla kritika na cokoliv od CZ - u brenu nerozdelavatelny zaver-armada to tak chtela; litajici paka zaveru - armada to tak chtela; zajimave je, ze na brenu2 to uz neni; multikalibr - armada to chtela, jen si nic jineho nez 5,56 neobjednali. Proste same kecy. Ne nadarmo ma 99% ostatnich zbrani zachyt zaveru, jak ma(stycna plocha se zaverem neni tak brutalne za hmatnikem zachytu). Stejne tak si musel sig prijit na to, proc ma glock pojistku spouste.
Kdyz chci udelat zachyt zaveru, aby se nepouzival, tak ho udelam jako 1911, cz75 apod. Tj. mimo pohodlny dosah.
Naposledy upravil(a) Honzajan dne pát 16. říj 2020, 22:58, celkem upraveno 1 x.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#175 » pát 16. říj 2020, 22:55

Paztom píše:
Honzajan píše:V tom pripade to vidim na Hellcata s vyrezem na kolimator. Nic na trhu se tomu nevyrovna co se kapacity\velikosti\ceny tyce.


Super tak teď najít nějakou střelnici kde ho vyzkoušet v porovnání s Skem :) dík za tip

Good luck. Jsem zvedavy, na co prijdes. Ja vetsinou na skutecne rozdily prijdu az kolem pul roku vlastneni a 1000 ran.



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#176 » pon 19. říj 2020, 12:24

Taky to beru jako konstrukční vadu i když jsem myslel že se to trochu ochodí a nebude to tak hrozný. Myslim že i kdyby to mělo záchyt tvarovanej jako 75 tak je potřeba taková síla že to moc nepomůže.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#177 » pon 19. říj 2020, 23:19

Mac.42 píše:
vrbodol píše:2 stále se mi neoběhal záchyt závěru, takže buďto razantně dorazit zásobník aby sjel sám nebo potáhnout (proti pětasedmě je to neumáčknutelný)

AFAIK to je konstrukční záměr, moderní přístup k manipulaci preferuje právě tyto postupy na úkor shození palcem
Zatím jen suším s novou zbraní, ale v síle potřebné na shození závěru nevidím problém. Pokud to někomu nevyhovuje, může si vyměnit za větší záchyt (alá 75ka), anebo shazovat závěr přímo.
Pokud vím, že to jde těžko, přizpůsobím tomu tlak palce a nakonec spadne 8-)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#178 » sob 24. říj 2020, 19:48

Pro zajímavost posílám fotky z denního světla se závěrem cerakote midnight bronze a mířidly truglo tfx pro (tzn. kombinace světlovodného vlákna + tritia)
Obrázek Obrázek Obrázek



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#179 » pon 12. dub 2021, 21:49

Par let od zrozeni modelu "S" uplynulo. Jake jsou zkusenosti s touhle pistoli, co se tyka spolehlivosti, poruch ci reklamaci a taky poctu vystrelu ? Celkove dojmy a pocity mne take zajimaji :mrgreen:



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#180 » úte 13. dub 2021, 09:39

tak já mám Sko akorát rok. nosím denně, střílím párkrát do měsíce, najeto má tuším tak 3 - 4 tis. a zatím bez jediné závady. střílím nejvíc SB FMJ a AlsaPro, dále pak SB SP, Magtech SP a všechno bere v pořádku. žádné záseky, nic. jen ty přebíjenky měly pár selhačů. co nevidět ji nakrmím Magtech JHP, tak uvidíme, co na ně řekne ;)
zbraň se mi drží dobře, mám na ní akorát talon-grip a zásahy mám lehounce do leva, což ale pořád přikládám úchopu a ladím to.
zásobník používám bez botky a na střelnici střídám s druhým s botkou, která poskytuje plný úchop. ergonomie je pro mě dobrá, mám menší ruku a třeba u G19 se mi špatně vypouští zásobník.
chtěl jsem si zbraň nějak vyladit, ale kromě toho talon-gripu mě nenapadá, co bych na ní měnil. možná tak do budoucna nějakou elegantnější botku k zásobníku.
občas mám myšlenky na nějakou změnu, třeba za G43X nebo G48, ale tam bych musel slevit z některých svých nároků. za mě je tato zbraň dostatečně univerzální pro nošení i dynamickou, obrannou střelbu. a nebo se mi zachce G19, ale tam bych zase narazil při každodenním nošení .
takže za mě cajk ;)

IMG_20200213_140821-01.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů