CZ P-10M (Micro)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#16 » sob 7. bře 2020, 08:14

A jeeje, cz fans zase nejublizenejsi druh na zemi. V dnesni dobe vyjit s kverem s parametry +/-g43 ale bez zachytu zaveru je sebevrazda. Proc? Protoze zbran typu g43 je dnes prekonana,ale zbran typu g43 bez zachytu zaveru je neprodejna! Nejde o shazovani zaveru, ale o jeho vystaveni, cili bezpecnostni prvek. To pochopil i Ruger s LCP,coz je zbran o 2 kategorie mensi.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#17 » sob 7. bře 2020, 11:09

@Honzajan: Však vnitřní záchyt tam je.

OtravnyPomeranc píše:V pripade prebijeni, si proste potahnu za zaver. Navic tohle praktikuje hodne strelcu, i kdyz maji hmatnik zaveru na zbrani.

jj, takhle jsem naučenej i já od začátku
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne sob 7. bře 2020, 11:11, celkem upraveno 1 x.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#18 » sob 7. bře 2020, 11:11

...

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#19 » sob 7. bře 2020, 11:37

JJ, presne tak. Tady to nekteri nepochopily, s tim ze zaver sice nema tlacitko (hmatnik) na shozeni zaveru. ( A tak si mysli, ze zaver nezustane vzadu po poslednim vystrelu.) Ovsem neni tomu tak, takze po dostrileni zasobniku, zaver zustane normalne na zachytu vzadu, ovsem k jeho shozeni je treba udelat to, ze zatahnete lehce za zaver. Mozna dorazenim plneho zasobniku, to bude padat taky dolu. Takze jak tu nekdo psal, ze cisti zbrane a sklada si je se stazenym zaverem vzadu...Je celkem vtipny postup :-D, ale s touhle zbrani to lze uplne bez problemu udelat taky.

Ac nejsem priznivcem CZ, tak si myslim ze tohle neni az tak spatne navrzeno. Proste je tam co nejmene blbinek, aby zbran byla opravdu jednoducha.

Ovsem zde jsou ruzni jedinci, kteri pri obrannem pouziti, uz maji predstavu, jak budou strilet alespon 5 padouchu, s rychlym dvoustrelem a prebijenim za pohybu :-D



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#20 » sob 7. bře 2020, 11:48

No, pistol s parametrami G42/G43 asi az taka sebevrazda neni, predava sa velmi dobre. Preto povazujem krok CZ za dobry. A s tym vonkajsim zachytom zaveru je to diskutabilne. Pri tak malej pistoli moze hladanie zachytu rozhodit uchop a je jednoduchsie nabit potiahnutim zaveru.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#21 » sob 7. bře 2020, 12:10

Nazdar Junáci,
s tím označením Micro, teda pokud je to oficiální, jsou mimo.
Za mne je Micro v LUGRU Kahr MK9
Ráže 9x19 (9mm Luger)
hmotnost 627g
Délka 132mm
Výška 100mm
Šířka 22,5mm
Délka hlavně 76mm(3“)
Kapacita zásobníků 6 a 7 nábojů
oproti P-10M
hmotnost 575 gramů.
dělka 160 mm
délka hlavně 85 mm
výška 112 mm.
maximální šířka 25,5 mm

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#22 » sob 7. bře 2020, 12:29

A to že je o 100g těžší a skoro dvakrát dražší a díly na ni neseženeš ti pro změnu nevadí?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#23 » sob 7. bře 2020, 15:52

Ok, tak jeste jednou. Na hodne strelnicich chteji zaver vzadu, coz je dost nepohodlne docilit jen prazdnym zasobnikem, pac ne vzdy dostrilim zasobnik. To same je problem pri odstranovani zavad. Zbran taky podavam se zaverem vzadu. Tech aktivit se zaverem vzadu vymyslim mraky a mit u toho vzdy po ruce prazdny zasobnik... Zas tak mikro ta pistole neni,aby tam tak dulezity ovladaci prvek chybel. Proto jsem zminoval LCP.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#24 » sob 7. bře 2020, 15:54

Uvidíme, kdy ji zařadí sem pro porovnání
https://www.handgunhero.com/compare/kah ... -cz-p-10-s

Ale bude záležet kolik desítek tisíc ran p-10M vydrží bez nutnosti cokoliv měnit
Jinak u mne vede Glock 43, jako případná náhrada

Kahr se dal sehnat i za 20K takže zas až takový rozdíl tam není ( p-10M 14490)

Střílím od roku 92 a záchyt závěru chyběl tak akorát u sportovní pistole ráže 22,
nevím jak je na tom nějaká 6,35-ka, tu jsem v ruce nikdy neměl.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#25 » sob 7. bře 2020, 16:30




majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#26 » ned 8. bře 2020, 10:48

P-10M je zbraň určená na každodenní nošení, nikoliv pro sport či cokoliv podobného. Z hlediska hmotnosti je bohužel horší proti Glocku 43. Absenci záchytu závěru hodnotím kladně. V praxi jej málokdo používá (je to zcela zbytný prvek). Na zbrani pro každodenní nošení je naopak výhodou čistá silueta zbraně s co nejméně výstupky, které se mohou o něco zachytit. Čím jednodušší zbraň, tím je také spolehlivější. Sám mám jež třetí pistoli řady P-10 (2x P-10C, nyní P-10F optic ready - střílím s ní IPSC v divizi production optics) a považuji tuto řadu za velmi povedenou.



MHawk
Příspěvky: 12

Příspěvek#27 » ned 8. bře 2020, 12:24

No na to, že to je zbraň určena pro každodenní nošení, bych spíš potřeboval vysvětlit proč nemá blokaci úderníku ... ❓ :|



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#28 » ned 8. bře 2020, 13:08

Kde berete,ze nema blokaci uderniku?
Btw, takle ma vypadat zbran, kde se nema co zachytit a nemyslim tim miridla.
P365_SAS_01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MHawk
Příspěvky: 12

Příspěvek#29 » ned 8. bře 2020, 14:20

No na oficiálních stránkách mezi bezpečnostními prvky není zmíněná. V popisu ..



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#30 » ned 8. bře 2020, 16:09

Na http://www.czub.cz je uvedeno u P-10C/F:
Pojistka spouště (pádová pojistka) | Pojistka táhla spouště | Blokace úderníku (pádová pojistka)

U P-10M je uvedeno:
Pojistka spouště (pádová pojistka)

Pokud tam ta blokace úderníku chybí, tak je to opravdu problém ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů