CZ 75 Tactical Sports

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#196 » stř 18. bře 2020, 17:48

@WalWerin - to, co píšeš, máš nějak podložené, nebo sis to vycucal z palce?
Přechod mezi TS a TSO ???, rám TSO má jiný úchop (checkering) - spíše podobný na Sha2.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#197 » stř 18. bře 2020, 20:42

Je to cezeta, proc dumat nad posloupnosti, smyslem nebo poradkem.
Tenhle mezityp se tolik nezveda jak klasicke ts,protoze vic vahy napredek.



WalWerin
Příspěvky: 10

Příspěvek#198 » stř 18. bře 2020, 22:06

Milkyway píše:@WalWerin - to, co píšeš, máš nějak podložené, nebo sis to vycucal z palce?
Přechod mezi TS a TSO ???, rám TSO má jiný úchop (checkering) - spíše podobný na Sha2.


To, že je to přechod mezi TS a TSO napsal Honzajan, nikoliv já. Já to naopak rozporuji tím, že pokud by tomu doopravdy bylo tak a jednalo se o "přechodový model" tak bych očekával, že od určitého okamžiku (výrobního čísla těla) budou již všechny "opbyčejná" TSa vypadat stejně. Tedy bez zfrézování. A vzhledem k tomu, že jsem našel tělo s číslem C88xxxx, které zfrézování mělo a tělo s číslem C86xxxx, které ho nemělo mi to moc nedává smysl.

Ale máš pravdu, místo "Předpokládal jsem" jsem chtěl napsat "Předpokládal bych".

Můj tip byl naopak ten, že u nějaké série prostě zapomněli ve zbrojovce přidat operaci frézování a chtěl jsem se zeptat jestli o tom někdo informace nemá.

Jinak já si informace z prstu necucám. Často mívám doměnky a tušení, ale v takovém případě je i tak prezentuji například slovy "můj tip byl" nebo "myslím" či dokonce "domnívám se"...

Díky :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#199 » čtv 19. bře 2020, 08:33

Záhadologové, bylo klasické TSko a Orange a pak někde mezi tím pobíhal nekontrolovatelně tento paskvil. Není to ani neobrobený rám Orangu(ten má jiný lučík) a i Orange má několik verzí rámu s největšíma změnama kolem lučíku. Prostě binec, tak jak jsme u CZ zvyklí. Nic víc bych v tom nehledal. Nevybavuju si ho na oficiálních strankách. A když mluvím o mezitypu, nemluvím o časovém mezitypu, ale o funkčním/modelovém.
Kdo ví, jak se čezety vyrábí, nikdy by nic o zapomenutém frézování nenapsal. Proč má klasické TSko(i ten mezityp) nejdebilnější zdrsnění na světě? Protože je to odlitek. Takže se nic masivně nefrézuje, jen drážky pro závěr a jiné drobnosti. Proto jsou čezety často lakované, aby se schoval povrch.
To máte tak, když zbraně dělají diletanti, co až po dekádách zjistí (i přes rady sportovců), co je pro rychlou střelbu podstatné.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#200 » čtv 19. bře 2020, 08:52

@WalWerin Inu a ještě k tomu si představ, že mám kamaráda Pepu (shodou okolností slaví dneska svátek), který má TSko s vybráním jen na jedné straně! Doufám, že mi nechceš nemluvit, že když "modifikovali" sérii, že nejdříve dělali "plný", pak s jedním vybráním, pak se dvěma a nakonec udělali ještě pár bez vybrání po vzoru Arabely - zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí. :lol:
Za mne - asi bych se tím netrápil. Důležité je, že NEmají nový model, který by TS nahradil.



WalWerin
Příspěvky: 10

Příspěvek#201 » čtv 19. bře 2020, 13:09

Hustý, nasdílej prosím fotku toho Pepovo TSa! Ideálně pohledem ze spodu nebo přímo do hlavně ať jsou na jedné fotce vidět obě strany.



fanfox
Příspěvky: 14

Příspěvek#202 » čtv 19. bře 2020, 20:09

Zdravím,
já měl na kufru napsáno CZ75TS Custom II , celá černá:

Přední část rámu „dust cover“ nefrézovaný = je jako na TSO, rám má původní hrubý checkering (zdrsnění) a nemá profrézování jako Orange pod lučíkem a bobřákem. Tahle estetičnofunkčnost jde s puškařem doladit s ohledem na osobní ergonomii, kdybych to nutně potřeboval, tak začnu s pilníkem a až bude hotovo, tak nechám nalakovat nebo cerakote. Jako pod lučíkem asi jo, a pod bobřák směrem nahoru, dopředu asi ne. Hrubý checkering mě „zatím“ nevadí.

Vybíral jsem ze dvou (na podzim), druhá měla světlovodnou mušku a ufrézovaný dust cover a lepší nástřelný list, jinak byly stejné. (ta moje měla klasickou mušku, ale chtěl jsem nefrézovanou přední část) Co jsem se bavil se znalejšími, tak to vypadá jako, když se vyrábí TS Orange, ale neodešle se na to „dofrézování“ a „doleštění“ = rozdíl ceny puškaři. Nebo přesněji, jako když se odleje rám TS a obrábí se co nejméně :) a ani na částečné frézování jako je na některých fotkách „konfigurátoru“ se nepošle, slícování měli obě festovní.
Je to jednoduché, obrábění = náklady. Odleju, frézuji to potřebné a zbytek zakreje lak, není to ofrézovaný jako SIG ze všech stran, je to zvenku zvlněný jako hladina rybníka.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#203 » pát 20. bře 2020, 17:01

@WalWerin - jak jsi řekl, tak jsem učinil. Snad to bude nějak vidět....
TS-1.jpg
TS-2.jpg
TS-3.jpg
TS-4.jpg
TS-5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#204 » pát 20. bře 2020, 17:22

Nemůžu uvěřit vlastním očím! Fakt si to nedělal ty ve fotoshopu, ale frézař ve fabrice, kde se vyrábí podle výkresu s tolerancemi v setinách mm?



fanfox
Příspěvky: 14

Příspěvek#205 » pát 20. bře 2020, 17:33

Hmm, fakt dobrý.... tomu bych jen tak neuvěřil :shock:

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#206 » pát 20. bře 2020, 17:59

@jezekif ...asi Tě zklamu, nemám Photoshop ani nainstalovanej :cry:
je to foceno dneska odpoledne...čerstvé. Je to i s SN, takže všechny hypotézy o tom, kdy se co dělalo padají na čumák :lol:

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#207 » pát 20. bře 2020, 19:30

Těch asi moc nebude :shock: . Možná bude mít jednou velkou cenu. Modrý Mauricius hadr. :lol:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#208 » pát 20. bře 2020, 19:58

To musel dělat nějaký ne moc šikovný učeň ne? Jak to proboha mohlo projít kontrolou kvality?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#209 » pát 20. bře 2020, 20:10

Učeň, "Franta" po opici ... možností je více a kvalitář buď taky zrovna neměl svůj den, nebo byl Franty kámoš a řekl si no co dopředu to střílet bude, na fci (ani rostlináře) to nemá vliv... Každopádně to moc běžné nebude a ze sběratelského hlediska určitě zajímavé.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#210 » pát 20. bře 2020, 20:30

Kde berete tu jistotu, že to je jen "náhoda"? To by si přece nikdo nelajzlul dát do prodeje, musí to přece projít zkušebnou!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů