CZ P-10 SC



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#1 » ned 20. zář 2020, 11:03

Má s touto zbraní už někdo nějaké praktické zkušenosti. Ano,závěr z modelu F a rám z modelu C. Delší hlaveň má svoje přednosti, ale stojí to za to? Děkuji za vaše případné komenty, zbraň se mí líbí, ale přece jenom praktická zkušenost je zásadní.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » ned 20. zář 2020, 19:35

Ano, stoji ti za to.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3 » pon 28. zář 2020, 14:14

kdyby to za to nestálo tak se to nevyrábí. Je zbytečný se na to ptát, co si sám nevyzkoušíš, to nepoznáš

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » pon 28. zář 2020, 18:32

Dotaz směřoval zřejmě na porovnání přesnosti, zpětného rázu a ergonomie modelu SC a C se kterým má nejvíc lidí zkušenost. Když jsem P-10C kupoval taky jsem o verzi SC uvažoval. Bohužel nikde v okolí ke střílení nebyla, tak jsem nechtěl "riskovat". Měl jsem šanci si všechny modely jen osahat a nejlíp mi padla do ruky verze C. SC už byla těžká na čumák a F měla abnormálně velkou rukojeť která mi nesedla. Jediné co se ke mě o modelu SC dostalo, že chování je příjemné, ale přesnost je horší než u modelu C.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#5 » pon 28. zář 2020, 19:05

Děkuji všem, co se k tématu vyjádřili. U modelu SC s tím těžším čumákem počítám, je jenom otázka, zda nenastává příliš velký "klopný efekt". Překvapuje mě, že přesnost by byla horší než u modelu C.Přece jenom je tam delší hlaveň.
Zbraň chci primárně pořídit na IDPA, nemám to myšleno na příliš časté nošení, to řeším G 43 X. Pokud by se někdo ozval, co střílí s SC, třeba do SZ, rád to s ním proberu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#6 » pon 28. zář 2020, 22:36

Ryfl:
z tvých textů odhaduji,. že jsi se zamiloval. Tak si ji kup a už nežádej od nikoho individuální pochvaly, proč by to mělo být správně. Pistole vychází z řady P10, ta je 5 let na trhu, jen zkombinovali rám a tělo, proběhlé problémy s kvalitou C a F (byly-li) máš jistě zde ve vláknech nastudováno) a složitější inženýrství to neníííí! Problémy byly, jsou, budou, špatná pistol to jistě není, zamiloval jsi se, tak si kup a střílej!
PS: Já bych na závody nekupoval velikostní hloupý hybrid, ale ty jsi se zamiloval. Já bych koupil normální fullsize (4,5"), nebo větší (5" a více moje volba) a nebo normální kompakt (4"?).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#7 » úte 29. zář 2020, 07:32

To miluju dycky rozumu typu, ze je to tezke na vrsek - no a jake by to jineho melo byt, kdyz je spodek plastovy?
To same tezke na predek...a s jakou hmotnosti strel, 115gr, 150gr? Jo aha, on to panacek mel v ruce bez naboju v zasobniku... Proste bullshity nejhrubsiho zrna.
P10c\sc je takovy kompakt nekompakt. Na vysku je to vysoke jako fullsajzi 1911. Sc se chova lip jak c.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#8 » stř 30. zář 2020, 13:47

Já bych koupil normální fullsize (4,5"), nebo větší (5" a více moje volba) a nebo normální kompakt (4"?).[/quote]


Tak nakonec definitivní volba P 10 F a trošku potuním -duralová spoušť a takt.výstupek na botce zásobníku.
Přece jenom mám velkou ruku a skutečně se mi drží to F nejlépe. Na pažbičku dám návlek Hogue, s tou origo pažbou je to moc "hubený" i přes checkering.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#9 » stř 30. zář 2020, 15:17

střílel si z ní? na předposledních závodech tam jeden ze střelců mluvil o tom že F je dost kopavá protože má díky ručce jinak těžiště a nesrovnatelně líp se chová C ( má F v práci, Policista) a na závodech se radši vrátil ke G17



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#10 » stř 30. zář 2020, 15:48

A já myslel že se mi to jen zdálo! :) Vlastním C, na kterém mám cca 6000 ran, na předváděčce jsem si zkoušel F a byl jsem dost překvapený, že mě kope víc než C.



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#11 » stř 30. zář 2020, 16:11

Sakra, a teď babo raď. Nemám to na nošení, pouze na IDPA. Compakt nepotřebuji (mám HK P30), na nošení G 43 X. Prostě jsem si chtěl udělat radost a vyzkoušet něco jinýho.Som z toho voláký zmetěný.
Je otázka, co je to kopnutí s nábojem 9 Lug.Ideální by samo bylo si z toho střelit a to jak s mod. SC tak i s F.
Ale nevím o žádné předváděčce zbraní CZ která by byla ideálně třeba v Brně.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#12 » stř 30. zář 2020, 18:00

no hele byl to Novák Petr střílí IPSC a to F mu prý až nečekaně hodně nesedlo a radši se vrátil ke G17 ještě dodám, že když sem s nim na závodech tak je vždy v první 10. takže umí a ne málo

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#13 » stř 30. zář 2020, 18:03




Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#14 » stř 30. zář 2020, 19:06

Tak nezbývá, než na tu předváděčku asi zajet a porovnat. Díky za odkaz.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#15 » stř 30. zář 2020, 20:01

další prezentace seznam: (doporučuju obvolat předem, zda to platí)
https://www.czub.cz/aktuality/vystavy-a ... ude-chybet

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů