P-10 v .45 AUTO



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1 » pon 11. led 2021, 12:43

zaznamenal jsem tuto novinku u CZUB, ale nikde jsem tu zatím nic nenašel. Tak jsem to založil. Dělají je ve variantě P-10 F, nevím zda budou další klony, založil jsem to obecně jako P-10 v .45 AUTO.

Parametry a technická data

Celkové rozměry (v/š/d)
150/34/207 mm

Délka hlavně
114 mm

Hmotnost
0,83 kg

Ráže
.45 AUTO

Kapacita zásobníku
13

Mířidla
Luminiscenční | Tritiová

Spoušť
SFDA

Rám
Vysoce odolný polymer

Bezpečnostní prvky
Pojistka spouště | Pojistka táhla spouště | Blokace úderníku

Velikost
Full-size


Má někdo zkušenost ? Porovnání s obdobnými typy (nemyslím 1911) ?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » pon 11. led 2021, 12:58




tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#3 » pon 11. led 2021, 14:50

díky za ty fotky, mě to nějak nešlo vložit.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#4 » pon 11. led 2021, 17:40

Bohuzel bude jen ve velikosti F. Minuly rok v prosinci jsem se bavil s kamosem, ktery s ni uz tenkrat strilel jako zkusebni strelec CZUB a rikal mi, ze si ji urcite koupi, ze je to velice povedena pistole. Kdyz jsem se ho ptal, jestli bude aj ve velikosti C, nebo jeste lepe S, tak rekl, ze nebude. Coz je velka skoda. Céčko, nebo eSko bych urcite koupil. Do eFka se mi nechce.
Mam totiz Springfield XD MOD 2 .45 ACP, ke kteremu je mozne rovnez pouzit zasobnik s navlekem na 13 naboju, takze v ramci sjednoceni zasobniku radeji vezmu velke XDm .45 ACP.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#5 » pon 11. led 2021, 22:55

Noo, tak to jdem zvedav, co se tady bude kazit.
Nerozumim ale, kdo je cilova skupina. Ozbrojene sbory vcetne usa prechazi na 9mm a nikdo jiny neuzivi xxxxl fullsize v plastu, jakym p10f je.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#6 » pon 11. led 2021, 23:41

Civilní trh v USA. Měsíčně se tam za poslední roky prodá od 500 tis. do 1 milionu krátkých zbraní, většinou pistolí. .45 ACP je druhá nejoblíbenější ráže a jen nábojů se prodá cca 14 % ze všech kulových ráží (9 L cca 20%, .223 Rem cca 15 %)



sroub
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » úte 12. led 2021, 11:15

Kéž by dělali P-10 v .40SW
Nejvíc mě může vzteknout že v prodejně v opletalce vystavujou řez P-10 v týhle ráži, ale koupit jde jen v devítce...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » stř 13. led 2021, 12:03

Asi se ta P10 ve .40 na nic jiného než na řez nehodí...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#9 » stř 13. led 2021, 13:48

Tipuju, že když jim praská v 9mm (rám u kulisy), tak ve .40 to musel být ruční granát. Problémy s tím měl i glock. Tak z toho nadělali aspoň řezy.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#10 » stř 13. led 2021, 17:51

Tak to budeš určitě schopen dodat několik fotek skutečně rozloupnutých rámů střelbou, když píšeš že "jim praská rám", ne ?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#11 » stř 13. led 2021, 19:31

Nepraskají celé rámy, ale praská rám u kulisy kolem pinu, je to celkem známé a "ničemu to nevadí". Předpokládám, že v .40SW by to bylo mnohem horší, protože stejný problém měl kdysi v této ráži i Glock, dokud nebyl posílen na dva piny co drží uzamykací kulisu. Gen5 přešel zase na jeden pin a byl skoro celou dobu jenom v 9mm a hodně lidí si myslelo, že kvůli tomu jednomu pinu čtyřicítka nebude. Tak předpokládám, že CZUB měla stejný problém + méně kvalitní plast = kašleme na to.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#12 » čtv 14. led 2021, 06:57

Jo tak opravdu myslíš ty vlasové trhlinky kolem kolíku, kvůli kterým ještě žádný rám nepraskl a skutečně to ničemu nevadí, jde o estetický problém. No takhle přesně vznikají ve veřejném prostoru fámy "praskají jim rámy".
Mimochodem, i u Glocka to bylo "rukama", protože si z toho občas americké hovado pustilo náboje +P+, na úrovni CorBon, Georgia Arms apod. Z jednokolíkového G 22 jsem vyprášil přes 20 000 nábojů a představ si, žádný rám nepraskl.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#13 » čtv 14. led 2021, 07:35

Sorry za OT, ale v čem se lišíš od lorda Salixe?

Petzold píše:Mimochodem, i u Glocka to bylo "rukama", protože si z toho občas americké hovado pustilo náboje +P+, na úrovni CorBon,


Petzold píše:No takhle přesně vznikají ve veřejném prostoru fámy "praskají jim rámy".



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#14 » čtv 14. led 2021, 07:36

No a ja som bol v tom, ze vlasova “prasklinka” nie je prasklinou ale drobnou neopracovanou vadou na vstrekovacej forme.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#15 » čtv 14. led 2021, 08:19

Ano opravdu myslím "vlasové trhlinky kolem kolíku". Hned na začátku jsem psal, že praská rám u kulisy. "Praskání rámu u kulisy" je fáma, ve skutečnosti jsou to "trhlinky kolem kolíku", aha.

Tak se omlouvám, že vypouštím fámy.
Nepraská rám u kulisy. -> Ve skutečnosti vznikají trhlinky kolem kolíku.
Kdepak jsou trhlinky? Ano, jsou na rámu. -> Copak drží kolík? Ano, kolík drží kulisu.
Trhlinky na rámu kolem kolíku kulisy.
Trhlinky na rámu u kulisy.
Praskliny na rámu u kulisy.

(Pardon, to poslední už je fáma. Rám nepraská, rám trhlinkuje.)

No a tvrdím pouze to, že když velká a a poměrně masivní služební P10 nezvládne bez prasklin (trhlinek!) obyčejnou devítku (kterou mimochodem zvládnou i malinké kapesní pistolky), tak se čtyřicítkou by měla problém mnohem větší. To je moje teorie, proč se P10 v .40SW propracovala maximálně k řezům ve vitríně a všechen její vývoj zahodili. Má někdo lepší teorii nebo nezná někdo dokonce informace zevnitř?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů