CZ 100 a 110 rozdíl



OndraB
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » sob 6. srp 2011, 10:24

Ahoj,
jelikož jsem ve fázi čekání na svůj zbrojní průkaz, tak jsem se rozhodl hledat zbraň ,kterou bych si mohl dovolit.
Vím, že obě tyto zbraně nemají valnou pověst, ale hledám něco cenově dostupného co by se hodilo případně i pro skryté nošení.
Nevím jaký je přesně rozdíl mezi 110 a 100 ? Něco zásadního? Protože co zkoumám nabídky, tak se cenově vcelku dost liší...
Potom je v podobné cenové relaci i ČZ 83, ale s tou se mi vcelku špatně střílelo a ani se mi nějak extra nelíbí.
Samozřejmě, že pokud by byly finance tak bych nejradši šel do CZ 75 compact, nebo do DUTY. Ale znáte to, první zbraň a málo peněz :) Nebo byste mi doporučili něco jiného?
Vím, že tady bylo debat už hodně na tohle téma tak teda moje požadavky- komisní prodej, možnost skrytého nošení (ale ne úplně primárně, zkrátka nějaký kompakt), a cenově nejlíp do 7 tisíc, ráže 9mm luger (nejlépe).

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#2 » sob 6. srp 2011, 11:38

Jediný, ale zásadní rozdíl je DAO spoušť u CZ100 a SA/DA u CZ110, ta má možnost volby.
(info o DAO a SA/DA, se dočtete jinde)
Nic méně myslím, že Tvůj dotaz patří z části do CZ100 = viewtopic.php?f=16&t=1598 , z části do Pistole začátečníkovi - co si koupit? = viewtopic.php?f=33&t=119 .
Můj názor CZ100/110 dobrá volba stran zbraně na nošení/obranu a trénování také postačí, ceny jsou velice zajímavé až mrzké. Nedávno jsem kontaktoval majitelku CZ100 z Aše (ibazar.cz) a cena za pěknou zbraň, včetně kufříku, druhého zásobníku atd., byla 3tisíce. CZ110 se prodává v řádu od 5ti nahoru. CZ82/83 má pro spoustu lidí špatnou ergonomii, sic vychází z W PP/PPK, ale to je asi tak vše = jen můj názor.
Ovšem pokud máte na nákup 7,5tis., tak bych uvažoval asi někde jinde, než u CZ82/83, CZ100/110.
Ostatně za ty peníze se dá sehnat mnoho, dobrých a krásných zbraní, které si každý, ale musí stejně vyzkoušet sám a pak se rozhodnout, radu dát člověk může, ale vždy to bude subjektivní záležitost.

;) P.

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » pát 2. zář 2011, 21:08

CZ100 sem mel jako prvni zbran, na noseni super, ale na strileni nic extra.
Prvni problem je DAO, kde po par desitkach ran mas problem to umacknout a zaroven jiz nemas tak pevny uchop a nastavaji zavady jako skripnuti nabojnice ve vyhoznim okenku. Dalsi problem se kterym sem se potykal byl tvar spouste, kde sem pravidelne ze strelnice odchazel s mozolem na ukazovacku.
Dnes vlastnim CZ 75 D compact a musim rict, ze je to uplne neco jineho, pravda je tezsi a drazsi, ale po mozolech a zaseklich nabojnicich ani vidu ani slechu.
Pokud bys nad tou stovkou i stodesitkou uvazoval, urcite si najdi strelnici kde ji maj na puceni a dej alespon jednu krabku vcelek a pak uvidis jak ti sedne



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#4 » sob 3. zář 2011, 14:10

CZ100 mám ve .40SW a jako první zbraň bych ji rozhodně nedoporučoval. Když jsem kdysi poprvé střílel z CZ100 v lugru, tak jsem přemýšlel, jestli zbraň není vadná, když pořád nechce vystřelit..

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#5 » sob 3. zář 2011, 15:18

:lol:
No ačkoliv jsem její velký obhájce tak na tomhle něco je.
Než ji koupit, je nutné si ji osahat a něco si zastřílet, ale patřím k těm, kteří tvrdí, že jako obranná je prostě ideální = obranná se převážně nosí a něco se odstřílí, pro zábavu na střelnici to není.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6 » pon 12. říj 2015, 16:31

Zdravím, vstoupím do tohoto staršího vlákna. Dnes jsem koupil CZ 11O a chtěl bych se zeptat zda někdo nemáte tušení , kde by se dal stáhnout návod v češtině.
Předem díky.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#7 » stř 14. říj 2015, 12:03

Tak manuál v češtině už mám :) ,kdyby po něm někdo toužil tak se ozvěte.



nsh
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » úte 24. bře 2020, 16:41

scorpions.cz píše:Tak manuál v češtině už mám :) ,kdyby po něm někdo toužil tak se ozvěte.


Tak já bych měl o manuál zájem.

A ještě sháním zásobníky na CZ 110. Jestli má někdo na prodej, budu rád. Díky

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#9 » úte 24. bře 2020, 19:20

Tištěnou verzi jsem prodal s pistolí, kouknu se zda to najdu někde v elektronické podobě. Nic neslibuju.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#10 » čtv 15. zář 2022, 12:02

Borci je tu někdo, kdo zná ?
Porovnání délky a odporu špouští P 100 a P 110.
Za odpověď předem díky :!:



monk
Příspěvky: 179

Příspěvek#11 » čtv 15. zář 2022, 12:26

Ahoj, ja mel CZ100, ale upravenou na 110. Prvni rana kdyz tahas vsechno je strasny a dlouhy. Potom strilis s predepjateho udeniku a to uz celkem slo, ale i tak bylo dlouhý. Ale vic jak 100ran jsem stim nikdy nedal. Už jsem mel unaveny prst(to se me u jine pistole jeste nestalo).



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#12 » pát 16. zář 2022, 08:50

Tomuhle kramu, doporucuju se velikym obloukem se vyhnout ! A radeji zapomenout, ze takovy kram kdy spatril svetlo sveta :wtf:



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#13 » pát 16. zář 2022, 09:55

Řekl bych, že byla určená jenom k obraně na krátkou vzdálenost. Proto DAO a těžká dlouhá spoušť. I tak to byla nejspíš slepá ulička.
Na nějaký blbnutí na střelnici to fakt není.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#14 » pát 16. zář 2022, 17:30

Spíš "pošťácká"... Ale znal jsem kdysi dávno člověka, který sloužil u specializovaného útvaru policie a ten ji měl jako svoji soukromou zbraň... Pry lehká a plochá... Ale to je dávno, petflašky tenkrát tady ještě moc nebyly...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů