CZ Shadow 2 Compact



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#166 » stř 21. úno 2024, 17:02

Jestli sis vybral, kup si s2c a nos ho. Uvidíš časem. Já před 25ti lety vydržel nosit cz75d compact asi rok a pak jsem koupil Kevina.

Pokud bychom diskutovali první zbraň, asi bych doporučil plastového kompakta. V podstatě libovolného výrobce dle gusta. Od něj se pak odpíchnout požadovaným směrem, až budeš mít jasno který směr to je.



Toga
Příspěvky: 4

Příspěvek#167 » stř 21. úno 2024, 18:14

To zní rozumně, G19 mi přijde jako zajímavá první volba. Díky za názor.



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#168 » stř 21. úno 2024, 20:03

to Toga
- měl bys do toho samozřejmě jít i pocitově. Zkus si vystřelit z obou těch zbraní.
- už mi toho pod rukama prošlo víc a taky jsem se honil za micro kompaktama, ale když se na ně neposkládáš a nebo si přibržďuješ závěr a zbraň potom necykluje dobře, to je druhá věc...


- pokud neřešíš finance, tak ti můžu doporučit kup si rovnou S2 compact; uvidíš, že i na ocelových mířidlech budeš rychlejší než s G19.

- pokud řešíš peníze - kup si nejdřív G19 a hromadu nábojů, případně nějaký kurz a taky uděláš dobře.

- na tomhle webu si uděláš perspektivu o velikosti zbraní
https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -2-compact

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#169 » stř 21. úno 2024, 21:18

Možná bych se neomezoval jenom na G19, zkusil bych i jiné plasťáky a lepší spouští.



Toga
Příspěvky: 4

Příspěvek#170 » stř 21. úno 2024, 22:41

to deewy

Díky za názor. Určitě si chci zkusit co nejvíc zbraní, než nějakou první koupím.

Na S2c, mě kromě vzhledu zaujalo, že by mohla mít vlastnosti blízké S2 "full" a přitom rozměry kompaktu. Váhou by měla být celkově o +/- 300g těžší než kompozitní. Neposoudím, zda je to moc. Takže bych kompozitní pistoli možná ani nepotřeboval, chci ji hlavně střílet, nosit spíš tak "ze cviku".

Láká mě dynamická střelba s přesuny. Chvíli potrvá než si osvojím základy a uvidím co dál. Asi budu chtít zkusit LOS.

Je S2 "full" nějak zásadně lepší než S2c?



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#171 » čtv 22. úno 2024, 10:22

To Toga neporadím k Shadow 2 compact, mám něco málo nastříleno pouze z velkého Shadowa. Každopádně to chce jít nejlépe někam na trénink ( a ještě lépe několikrát) s instruktorem a vyzkoušet si jak shadow tak nějaký plasťák dle vlastních preferencí ( samozřejmě asi nejpodstatnější rozdíl je v tom kohoutu). Pokud opravdu budeš aktivně trénovat cena pistole je nepodstatná, protože jen hlavní proletí za rok víc než je cena pistole. A opravdu stojí za to vyzkoušet více pistolí, aby člověk zjistil, co mu sedí do ruky ( a taky že si nakonec časem stejně koupí oboje :-) )



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#172 » čtv 22. úno 2024, 11:03

Moje laicke dojmy, mam par desitek ran s obema.

- Compact mi dava smysl pro lide kteri maji male ruce
- Pokud mas proste normalni velikost, tak shadow 2 je v pohode tez
- Compact je hlinikova slitina
- Nevim jestli je to u vsech, ale u Compactu oproti S2 musel clovek dat vice sily pri pohybu zaveru a pohyb nebyl tak plynuly, ladny jako u S2, ale furt super.
- Obe zbrane jsou krasne, dobre zpracovane, dily licuji.

Nedavno jsem vybiral svou prvni pistoli - a jak pisi Neptum, skoncil jsem u toho, ze si koupim drive nebo pozdeji vsechno o cem jsem snil/uvazoval. Nenajdes jedinou a tu pravou :D. Uz mam koupene 2...



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#173 » čtv 22. úno 2024, 14:04

Ještě jeden důležitý aspekt výběru zbraně bych zde rád uvedl. A to sice, způsob jakým se dá sušit.

- osobně pro sušení používám laserovou catrige a Mantis Laser Academi. Pokud pořídíš SA/DA zbraň, což právě Shadow 2 compact je. Tak nebudeš při každém novém výstřelu natahovat závěr.

- díky tomu zvládneš mít skvělou kontrolu na spoušti i přes vyšší odpor. A zde můžu uvést, že chod spouště je krásně přehledný jako na velkým Shadow 2.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host