Alfa Defender 9mm luger

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#76 » pon 31. pro 2012, 11:33

Na Leiku jsem byl včera (letos poslední den otevřeno) a se svojí stovkou NONTOXů jsem vydržel pohodlně skoro hodinu. Když jsi tam sám, musíš si sám přebíjet i zalepovat terč, tak to chvilku trvá. Ve dvou je to rychlejší a dá se toho vystřílet víc.
Na odchodu jsem si dokoupil dva balíčky přebíjených Alsapro po 350,-Kč. Limity, s nimiž mám i já špatnou zkušenost, prý už neberou, ale cena 3,50 za kus zatím zůstala i u střeliva AP. Ještě jsem s nimi nestřílel, ale soudě podle referencí to vůbec není špatné střelivo.

Uživatelský avatar
tokin
Příspěvky: 59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#77 » pon 31. pro 2012, 12:15

200ks jsem mel přesně na hodinku.Ale stříleli jsme se synem,sice na jednom palpostu ale jeden střílel a lepil a druhý mezitím přebíjel.Takže v klidku asi oparvdu ta 100 za hodinku pro jednoho stačí až dost

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#78 » pon 31. pro 2012, 14:22

Tak to je fajn, díky :-) asi tam někdy v průběhu ledna zajdu, zatím na svojí pistoli čekám tak si to čekání zkrátím :-) Díky za pomoc



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#79 » čtv 20. bře 2014, 13:49

ahoj, mohl by se někdo svou hlaveň vyfotit zevnitř? zdá se mi, že mám ve vývrtu jakoby vymačkané nepatrné plošky. Kurva, jestli to je LimitamaMěl jsem jich 300 ks nepřebíjených a až teď po čtení tady jsem zjistil že magnetují :-( Mám jich poslední padesátku, ty už vystřílím jen prakem

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#80 » čtv 20. bře 2014, 14:10

300 patron ti hlaveň nezničí.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#81 » čtv 20. bře 2014, 14:54

Bude to spíš špinavý :mrgreen:
Zkusil bych to nejdříve pořádně vyčistit, použít čisticí prostředek, nechat chvíli odležet a pak vyčistit.
Z alfy jsem vystřílel asi 1 tis. ks magnetujících střel (tenkrát ještě magnetovaly alsa pro;nyní používají nemagnetující střely) a hlaveň je - po vyčištění - jako zrcadlo.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#82 » čtv 20. bře 2014, 15:37

Magnetující střely mají plášť z měkkého železa (potaženého slabou vrstvičkou tombaku kvůli lepší kluznosti), tedy rozhodně bych se nebál nějakého poškození hlavně po pouhých 300 výstřelech. Taky jsem jich pár stovek vypráskal a žádný vliv na funkci to nemělo. Ani na funkci rostlináře ne :D Dřív jiný náboje nebyly a hlavně rozhodně po několika stech výstřelech neodcházely...
Jo, střely ze spékaných pilin (vz. 82), to je něco jinýho...



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#83 » pát 21. bře 2014, 19:03

Když jsem pálil magnetující Limity, tak z hlavně občas lítaly velký jiskry. Doufám že to jiskřilo železo z tombaku a ne hlavně. V každém případě Limit už nikdy.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#84 » sob 22. bře 2014, 01:00

Nevím, ale myslím si, že pokud je střela potažena tombakem, tak se ta hlaveň zase tolik neničí.
Pokud jde o náboje vz. 82 ze spékaných pilin, tak ty se zase střílí z armádní pistole CZ 82 a ta má proto polygonní hlaveň, tudíž bez drážkování. V ruském Makarovu tyto náboje pochopitelně hodně vadí.
Soudruzi věděli, kde neudělali chybu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#85 » sob 22. bře 2014, 20:58

Jak mně tady z fora dobrý kolega upozornil, nejedná se o polygonní hlaveň, ale vývrt, a ten má taky drážky, díky.



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#86 » sob 21. čer 2014, 22:12

Ahoj,

má Alfa Defender v balení 2ks zásobníků, nebo je tam jenom jeden?

Děkuju. :)

Uživatelský avatar
havran
Příspěvky: 16

Příspěvek#87 » sob 21. čer 2014, 23:36

Jsou dva...

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#88 » sob 19. črc 2014, 18:32

Tak dnes jsem byl poprvé se svojí novou Alfa Defender na střelnici a při 10m střely létaly dost pod střed a při delší vzdálenosti jak 15m létaly dokonce i mimo terč. Testováno i u jiného střelce. S CZ 75 všechno do středu. Tak nevím jestli s tím mám jezdit do Brna do Alfy, protože to mám docela daleko :x



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#89 » pon 21. črc 2014, 13:10

Chyba rukou je skutečně vyloučena? :mrgreen:
Já jen, že ona 75ka je těžší a když jsem začínal střílet s ní a poté koupil defendera, tak rozptyl výrazně narostl, než jsem se odnaučil strhávat, správný úchop a zvykl si na tvrdší spoušť.
Zkusil bych ji pro jistotu s podložením.



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#90 » pon 21. črc 2014, 17:08

Myslím si že ano, zkoušel to i jiný střelec. Střílel jsem cca. ze 4 pistolí a vždy jsem byl v černém, nebo alespoň hodně blízko. S Alfou jsem úplně mimo. Oboum nám to lítalo pod střed a na delší vzdálenost i pod terč :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Střelec, WALACHMOTORS a 4 hosti