CZ 50/70



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#1 » pát 2. říj 2009, 14:58

V pondělí bych měl už mít hotový ZP a půjdu si také pro nákupní povolení. Vím že pistole CZ 50/70 je sračka (omlouvám se za ten výraz, je to myšleno tak že to je starý "krumpl") a zajímal by mě váš názor, jestli se vůbec dneska vyplatí si takovouhle "zbraň" koupit. Původně jsem myslel, že bych si koupil nějakou pistoli za 15.000,- Kč ale pak jsem si řekl, že to je vyhazování (kor pro člověka, který se střílení nechce nějak extra věnovat, nemá k tomu vztah a nechce nějak enormně chodit na střelnici ale chce to zbraň spíše jen nosit kvůli bezpečnosti a ještě k tomu je studentem) a došel jsem k závěru, že pro mé potřeby, které jsem uvedl v předchozí závorce, by mi měla bohatě stačit nějaká střílená pistole do 5.000,- Kč. Zkoušku odborné způsobilosti jsem dělal s pistolí CZ 50 o které jak správce tak komisař říkali, že se jedná o nejjednodušší zbraň na rozborku a sborku, zároveň je ale vcelku spolehlivá, je malá a vhodná pro skryté nošení. A vlastně je to jediná zbraň kterou jsem držel kdy v ruce a ze které jsem kdy střílel... Díval jsem, že se dá pořídit v cenové relaci 1.500 - 3.000,- Kč podle stavu. No a od vás bych chtěl slyšet, jestli se ale vůbec vyplatí si jí koupit, případně jakou jinou zbraň střílenou zbraň by jste mi doporučili pro tyhle účely (fakt mi bohatě stačí do 5.000,- Kč, více do toho teďka dávat nechci).

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 2. říj 2009, 15:01

Porid si libovolnou zbran, se kterou se budes schopnej dobre naucit, pravidelne strilet a pravidelne trenovat - potom muzes resit noseni. Konkretni volba uz je na tobe, nevidim duvod proc si neporidit CZ50, snad krom ceny munice (nejlevnejsi bude vzdycky 9x19)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 2. říj 2009, 15:03

Přečti si tam příspěvky od "Fantana".

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... 057#112057



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#4 » pát 2. říj 2009, 16:54

Teďka jsem koukal na inzeráty, že do těch pěti tisíc se dá koupit i střílená CZ 83 v "perfektním stavu". A to je zase o třídu lepší zbraň než CZ 50/70.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#5 » čtv 8. říj 2009, 14:35

Adame, na www.zbranebrymova.com maji CZ75 - jsou to nejaky sice otluceny hodne noseny bouchacky, ale nejsou moc strileny a cena je 4.400 az 7.900. A hlavne - jsou na tu nejpouzivanejsi a nejlvnejsi razi 9mm Luger.



Adam w140
Příspěvky: 31

Příspěvek#6 » pon 7. čer 2010, 20:14

50 tka umi i zadrit udernikovou jehlu a zazil jsem i nechteny vystrel. Vse ale podle toho jak je strilena.



oli
Příspěvky: 1

Příspěvek#7 » úte 31. srp 2010, 09:53

Adame, mě spíš zaujalo tvoje sdělení v závorce. Pokud opravdu chceš nosit zbraň ke svý ochraně,nemůžeš se omezit jenom na získání ZP. Musíš jí dostat do krve a naučit se jí užívat jako kterejkoliv jinej nástroj,třeba tužku nebo telefon. A to bez pravidelnýho výcviku prostě nejde. A to nejdůležitější: víš o sobě, že jsi schopnej jí použít? Jestli ne, nemá smysl aby sis pořizoval cokoli. Jinak padesátka je naprosto vyhovující. Lehká pro denní nošení (to se dost často podceňuje), kapacita dostatečná, výkon uspokojivej. Doporučuju cvičit dabl střílení, ten krok je přeci jen delší.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » čtv 6. zář 2012, 21:15

Mohli bychom rozebrat rozdíly zásobníků 50/70. Osobně v tom nemám vůbec jasno, ani po přečtení z fora Válka. Vlastně nevím, jestli úplně první zbraně ze Strakonic / 1950 - 54 / měly plastovou botku, nebo ne. Mám dojem, že většina pistolí v komisích a prodejích má zásobníky z CZ 70 ? Prostě ty staré asi už nejsou a že odcházely hodně rychle.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#9 » pát 7. zář 2012, 06:32

Varianty tu:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/158504#158504
Je vidět, že 50tkový zásobník s plastbotkou se od 70tkového liší otvorem navíc na boku.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » pon 10. zář 2012, 14:44

Ty nejstarší, měly botku, nebo ne ?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#11 » pon 10. zář 2012, 16:29

Ty nejstarší měly jen plech.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » úte 11. zář 2012, 08:36

Určitě? Měl jsem za to, že strakonické CZ-50 se dodávaly ve stavu jeden zásobník s plechem a jeden s plastovou botkou staršího typu (jak je v podkazovaném článku na valka.cz).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » úte 11. zář 2012, 12:53

Co jsem viděl staré fotografie byly bez botky. Nebyly až v UB ?



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#14 » pát 31. led 2014, 11:56

Vážená střelecká společnosti, měl bych prosím dotaz. Chtěl bych na hraní a z nostalgie CZ50. Po přečtení všech možných vláken zde i jinde vím, že mám hledat výrobek ze Strakonic - viz tř. http://www.puskarstvinovotny.cz/novotny_eshop/eshop/6-1-Komisni-prodej/11-2-Pistole/5/77-Pistole-CZ-50-cal-7-65-B0742. A teď dotaz, jistě se tu vyskytují i puškaři, kteří mi dokáží odpovědět, nebo rozmluvit fakt, že chci povrchovku v kombinaci chrom nebo nikl a drobnosti modrý brynýr. To sebou nese nutnost zbraň rozházet na prvočinitele a povrchově upravit. Doporučíte raději chrom, nebo třeba nitrid titanu ? Při sborce by asi bylo vhodné rovnou nahradit problematické díly novými, v BVS mají snad vše potřebné. Který šikovný puškař by toto provedl ? Lokalita PHA a střední čechy. A prosím nezrazujte od jiné povrchovky, vím, že to nebude originál, ale tato zbraň nikdy nebude ceněným sběratelským kusem. Děkuji



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#15 » pát 31. led 2014, 22:36

No drahá věc to asi nikdy nebude, ale strakonická z roku 1950 se dá občas sehnat a těch už možná moc v oběhu nebude. Zkus se mrknout na Řeháka v České Třebové a na jeho stránky, ten tyto úpravy dělá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů