Nový zásobník do CZ75 16 ran (bez botky)



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#1 » pát 6. pro 2013, 21:49

Dobrý den, koupil jsem si dnes v CZUB nový zásobník pro CZ75 (16 ran bez botky) s tím, že ho budu používat do Shadowa na příležitostné nošení. Radost mi ovšem trvala jen do chvíle, než jsem se ho doma pokusil naplnit... Už s prvním nábojem jsem zápasil dlouho, než jsem ho tam dostal a dál to bylo jenom horší. Doslova vší silou jsem musel rvát na vkládaný náboj, abych stlačil pružinu. Náboje co už byly uvnitř se spíš jen sklopily šikmo dolů, než aby se to celé pohnulo dolů. Několik minut mi trvalo nabít 16 nábojů a palec mám neskutečně otlačený. Origo shadowácké zásobníky (všechny 3) jdou ládovat doslova jak po másle, pružina klade jen mírný odpor a náboje po stlačení vpředu celé sjedou "o patro níž". Naprosto neporovnatelné! Tento nový zásobník je trošičku jiný než shadowácké, plastové lůžko pro první náboj má jiný (větší) sklon (proto ten první náboj jde hůř) a i ukončení plechu nahoře je trošku jiné. Ale že by to měl být takový horror, to snad není možné? Nemám možnost porovnat si jiný zásobník z CZ75, jestli je to stejné, nebo ten můj je zmetek? Jak jste na tom vy co máte tyto zásobníky? Díky.

PS.: dal jsem naplněný zásobník "uležet do trezoru", jestli třeba po pár týdnech nepovolí, ale moc si od toho neslibuju...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#2 » pát 6. pro 2013, 21:57

Nemám s nimi problém...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » sob 7. pro 2013, 00:36

Zajdi zpět do prodejny, ať ti to předvedou, jsou chytří jak rádia, alespoň v Praze !



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#4 » sob 7. pro 2013, 08:17

No, to bych nejraději udělal, ovšem do nejbližší prodejny to mám 120km :-/ Koupil jsem to včera, když jsem se vracel ze služebky a jel přes UB... Takže cesta tam a zpět by mě stála víc, než je cena toho zásobníku...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » ned 8. pro 2013, 00:56

Jasně, tak tam zkus napsat, nebo zavolat jaký máš problém a co máš s tím dělat.
Uvidíš, jak se k tomu postaví, přeci se s tím nebudeš trápit a dej vědět.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#6 » ned 8. pro 2013, 07:31

A není jenom otočený podavač (!?) nebo zásobníková pružina? Nedrhne podavač uvnitř zásobníku? Zkusil bych to napřed rozebrat a třeba zaměnit některé díly (podavač, pružina, dno) s díly z fungujících zásobníků, tak by se možná dalo přijít na to, co to způsobuje.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » pon 9. pro 2013, 00:22

Jasně, ale určitě bych je o tom uvědomil, máš přeci koupit prvotřídní zboží, zejména pokud je to ve značkové prodejně UB ?



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#8 » pon 9. pro 2013, 10:33

Včera jsem ten zásobník předvedl kolegům na střelnici... Shodně se vyjádřili, že to normální rozhodně není. Takže se asi do CZUB zastavím a budu to chtít na místě vyměnit (samozřejmně si sebou vezmu pár sušilek do kapsy na vyzkoušení nového kusu...). Ale teda času a peněz za cestu to bude stát :-/



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#9 » čtv 9. led 2014, 19:25

Tak jen na doplnění, zásobník jsem nechal nonstop naplněný a cca 4x jsem jej vystřílel na střelnici (podává dobře). Po měsíci tedy znatelně změknul, byť origo shadowácké jdou stále lépe. Ale už se dá celkem bez nervů naplnit. Třeba se to za další měsíc ještě vylepší ;-)



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#10 » úte 4. dub 2023, 12:10

Zdravím, netušíte prosím jestli je podavač zásobníku pro CZ75 SP-01 stejný jako pro CZ75 TS??? Nechápu v čem je rozdíl (hlavně ten cenový) - https://www.vsepromyslivost.cz/podavac-zasobniku-cz75/ vs. https://www.vsepromyslivost.cz/podavac- ... al-sports/

Díky za postřehy.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#11 » úte 4. dub 2023, 13:20

Nejspíš bude stejný. Důvod rozdílu ceny bude znát prodejce, tady můžeme jenom spekulovat...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#12 » stř 5. dub 2023, 05:52

Zdravím. Víte prosím někdo, kde se dá koupit plastová botka +2 na zásobník do CZ75? Viděl jsem ji v prodeji pouze s celým zásobníkem, ale těch mám dost. Díky



VeMar
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » čtv 4. kvě 2023, 07:32

Nerad odbíhám od tématu, ale nenapadá mě do jakého vlákna to napsat. Potřeboval bych poradit s nesednoucími zásobníky. Koupil jsem zásobníky pro CZ 75 SP-01 které by měly pasovat i do klasické CZ75 (dle CZUB eshopu a prodejce). Jenže do té mojí bohužel nejdou (r.v. 94) a zaseknou se asi ve třičtvrtě cesty. Zjistil jsem, že starý modely měly zásobníky s výliskem i dole a nový zásobníky mají trochu jiný tvar, proto do starších modelů nemusí nový zásobníky pasovat. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s úpravou zbrane (že jste si to nechali vyfrézovat atd.) anebo zda je to prostě na prd. :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů