A.T.C model 5 cal.6,35 mm

Uživatelský avatar
Jan G.
Příspěvky: 10

Příspěvek#31 » ned 29. srp 2021, 18:04

Náhodou jsem objevil toto vlákno a tak přidám svou zkušenost.
1) potvrzuji nax počet nábojů v zásobníků 5,
2) vratná pružina si dělá co chce,
3) cca před 3 roky jsem jí šel provětrat a při druhém zásobníku náboj nezajel do komory celý a tak mi to bouchlo v ruce a celá se rozsypala,
4) co je ale nejhorší od té doby sháním náhradní díly (pružinu úderníku, kterou jsem ztratil a doraz se záchytem úderníku, který se mi ohnul) výrobce ani po několika urgencích nereagoval a zkoušel jsem to i přez zbrojíře a nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#32 » ned 29. srp 2021, 18:08

Nerad bych se dotknul, ale tento zgarb ideálně odevzdat PČR k likvidaci a koupit něco lepšího. I prahistorická CZ45 v hodnotě pár stokorun bude lepší, pokud to nebude šrotový stav.

Uživatelský avatar
Jan G.
Příspěvky: 10

Příspěvek#33 » ned 29. srp 2021, 18:19

To se nedotknete, já od ní nic moc neočekávám, ona tak trochu připomíná poplašňák a ten mám taky, v trezoru moc místa nezabírá, vyhodit se mi jí nechce a mám k ní opaskové a kotníkové pouzdro a dost nábojů, takže bych jí jen rád zprovoznil, byť do poruchového stavu.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#34 » ned 29. srp 2021, 18:57

nosit pistoli, které nefunguje doporučuje 11 z 10 gangsta :-)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#35 » ned 29. srp 2021, 20:03

Jako raritu v sejfu dobry, sam mam 2, jednu cernenou, druhou niklovanou, strilet z toho jen s nejvyssí opatrnosti. Na noseni kvuli "(ne)spolehlivosti" silne nedoporucuji.

Uživatelský avatar
Jan G.
Příspěvky: 10

Příspěvek#36 » pon 30. srp 2021, 09:32

No jasně, jako "kabelková" zbraň pro ženskou na obranu se spíš jedná o nebezpečnou záležitost.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#37 » pon 30. srp 2021, 09:47

Tahle "zbran" je omyl... urcite v podminkach CR.
Pokud mas naboje prodej nebo kup neco normalniho (ale jako chapu ze to chces zprovoznit proste taky by mne to nedalo...)



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#38 » pon 30. srp 2021, 12:41

Je třeba zvážit, jestli se opravdu zprovoznění finančně vyplatí. Pokud výrobce neposkytne ND, tak zbývá cesta kusové výroby a to už je u takto laciné pistole zbytečné, pak stejně hrozí, že se na tom podělá něco jiného. Samozřejmě něco jiného je, když majitel má ke zbrani citové pouto (např. dědictví apod.), to pak pochopím, že se mu vyplatí se s tím zabývat.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#39 » pon 30. srp 2021, 13:39

Tak tak.
Výrobce garantuje spolehlivost a životnost v rámci vystřelení 500 až 1000 ks nábojů

(http://www.alfa-proj.cz/infoservis/napsali-o-nas/zbrane-naboje-12-2005-a-t-c-model-5-a265912)

Nová se dá sehnat do 1500 http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na-zbrojni-prukaz/pistole/pistole-atc/
To je při ceně 7 Kč za náboj +- cena za 4 balení po 50ks.

Navíc je to celé ze zinkové slitiny a kdo ví kde to při rozpadu popraskalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů