Pistole vz. 82



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#31 » ned 2. kvě 2021, 22:51

tak jsem to zakriknul, a zaver mi asi po kazde druhe rane zustal viset vzadu - praskla pruzinka zachytu zaveru. Stala 14 korun, ale JEB....L jsem se s tim asi 2 hodiny. pricemz jsem ji jednou ohnul lucikem... :roll: no ale nakonec dobry.

Vratna pruzina byla skoro o 1cm kratsi, tak jsem ji vymenil taky. tak treba to nebude tak tvrde kopat. Takze jsi mel zrejme pravdu, a treba uz me kousat nebude. Praskly ram - Myslis ze ocelovy ram cz82 muze rupnout? Vypada velice solidne. Pripadne jestli mas zkusenosti, kde praskaly, abych tam obcas kouknul.

Kousanec byly ze shora, primo v miste, kde se dotyka bobri ocas masa, tedy asi tou skvirou mezi pojistkou a ocasem - nebo jak byla zdechla pruzina, tezko rict.

Upravena asi bude, je vytazeno U vedle cisla ramu

Vyhazovac drzi, je porad na stejnem miste.

Byl jsem prekvapen, jak v pohode se sundal lucik, vycistil jsem a namazal vypousteni zasobniku, ale jde dost ztuha. ale uz se tam nevikla zasobnik. Lucik combatovy jsem sundal, trhal mi pouzdro, a byl hodne ostry, nekolikrat me taky kousnul do prstu. s originalem sice pistole vypada tak nejak min moderne, ale nerve pouzdro. Muze mi nekdo vysvetlit fukci cobat luciku? Krome toho ze to vypada cool, je to k necemu?

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#32 » pon 3. kvě 2021, 18:51

Tzv combat lučík je výmysl pomateného konstruktéra počátku let devadesátých. A bylo jich asi víc, neb od té doby se zalo prznit více zbraní. O tu rovnou plošku se měl opírat ukazovák nespouštějící ruky při držení obouruč. Je to blbina. Zeslabí se tím pevnost uchopení. Jak pravil Jeff Cooper, je to odpověď na otázku, která nebyla položena. :-) (původně se takto vyjádřil ke spouštím DA/SA = by milovníkem 1911)

Vz 82 je na pohled dizajnově hrůzně vevyvážená. Tenounká hlaveň a baňatá rukojeť. Ale žádná jiná mi neseděla v ruce jako ona. Nerad jsem se na ní díval, ale rád z ní střílel.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#33 » úte 4. kvě 2021, 03:07

No, pocity mam stejn. Bylo to na hov... kdyz jsem tam dával ten prst, obcas pri zpetnem razu me to kouslo. Hlavne lucik cz82 by hodne ostry, spicaty. Dnaska zbrane maj lucik hrantejsi, ale zaobleny. Jsem rad, ze je pryc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů