Výměna hledí



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#16 » sob 9. kvě 2015, 11:18

Poprosil bych zkušenější o radu. Pořídil jsem své CZ 75 stavitelné hledí LPA, typ bez nutné úpravy rybiny v závěru. Chtěl jsem tak vylepšit své střelecké neumění. Původní kombinace pevného hledí mě střílela silně pod záměrný bod. Přenášení záměrného bodu nahoru je nelogické a mě moc nešlo. Víc se mi dařilo přesadit mušku cca 1mm nad hledí a mířit na střed. To už jsem začal mít i dobré výsledky (25m). Myslel jsem že stavitelné hledí mi vyřeší problém. Ale po nasazení (u puškaře) jsem zjistil že se spodkem dotýká protiodleskové lišty na závěru ale přitom je vyšroubované na horním doraze. To znamená že mám asi 3/4 otáčky šroubu výškového seřízení. To je nedostatečné. Dolů už nemůžu. Nevím jestli je více typů hledí a já vybral špatné, nebo to je normální? Ještě to nemám vyzkoušeno na střelnici, třeba to vyjde, nevím. Mohu ještě koupit vyšší mušku, to mě nepoloží, ale to že nemohu využít plný rozsah výškového nastavení mě vadí. to i s jinou muškou nemusí jít seřídit. Kupoval jsem z bazaru, ne nové ale to na stránkách CZUB vypadá úplně stejně. Dělám někde chybu, nebo je nekompaktibilita normální ?
PS. nějak mě nejdou vložit fotky, až na to přijdu jak, doplním je.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#17 » sob 9. kvě 2015, 19:21

[img]
IMG_0371.JPG
[/img]
[img]
IMG_0373.JPG
[/img]
Odhadem jsem potřeboval změnu výšky hledí 0,8 - 1mm.
S novým jsem asi 1,2-1,5mm a dolů to nejde. Pokud ty rysky na boku označují nějaký seřizovací rozsah tak jsem nahoře.
Jak píšu ještě jsem nevyzkoušel, možná při zamíření na spodní okraj černého (25m) to vyjde ale víc by se mi líbilo kdyby střílela "na flek".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



marty14
Příspěvky: 6

Příspěvek#18 » ned 10. kvě 2015, 06:10

Do závěru je potřeba u většiny stavitelných hledí vyfrézovat část závěru aby mělo hledí možnost chodit asi 2mm dolů.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#19 » pon 11. kvě 2015, 05:31

Tak to mě moc netěší, nevratné změny na zbrani jsem nechtěl, chtěl jsem si nechat možnost vrátit zpět pevné hledí, a pak by to ofrézování bylo viditelné. Každopádně děkuji za odpověď. Vyzkouším na střelnici a uvidím jak to chodí. Nechám si čas na rozmyšlenou, ještě se podívám na mušky v jakých výškách se dají sehnat.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#20 » pon 8. čer 2015, 07:46

Tak druhá zkouška už byla povedená. Docela se dařilo, vše bez opory. Přes hledí se dobře kouká - míří, jen to chce tu vyšší mušku, frézování závěru zatím nechci. Záměrný bod je na spodním okraji černého a ještě fous dolů, vyšší muška to spraví, už jsem se rozhodl že si jí pořídím. Terč na 25 metrů byl již použitý a zaslepený, moje jsou jen ty díry. Kdyby to takhle chodilo pořád tak by byla spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#21 » pon 8. čer 2015, 08:45

K mikrometrickému hledí se standartně mění i muška... Jináč to nejde...



pvedral
Příspěvky: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » úte 23. čer 2015, 18:37

Ahoj,
nechci zakládat nové téma kvůli prkotině. Mám na vás dotaz: Nemodernizoval jste někdo v poslední době mířidla na CZ P07 nebo CZ 75D a nezbyla vám původní muška? Chtěl bych jí vyzkoušet na airsoftové verzi od ASG, kde se synovi odlepila. Bližším průzkumem jsem zjistil, že je hodně nadějné, že by tam šla dát od "ostré" pistole, protože porovnáním se závěrem na mojí CZ 75 D (P-02) vypadá příprava na mušku úplně stejně tvarem i rozměry. Nechce se mi riskovat s koupí nové mušky za 280,- a náhradní díl na airsoft se nedá sehnat. Nechci slevu zadarmo :-).

Moc díky,

Pavel

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#23 » stř 24. čer 2015, 05:48

Chlapi, všem co laborujete s muškou, a nejde vám hledí už níže, chce to větší mouchu, třeba tady http://zendl.cz/index.php/produscts/mir ... 75zaoblena nebo s vláknem tady http://zendl.cz/index.php/produscts/mir ... ska7x32x15. Všechno co jsem koupil od Zendla dokonale sedí a jsem s tím spokojenej (mám na Shadow od něj vyšší mouchu, stavitelné hledí a SA spoušť)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#24 » pát 10. bře 2017, 13:39

Osvěžím trochu tohle téma.
Chtěl bych vyměnit hledí na CZ75, ale všechna, která v současnosti nabízí prodejna CZUB, předpokládají i broušení na závěru.(Alespoň to mi tvrdil prodavač.) Přiznám se, že nechápu proč CZUB tady nabízí pouze taková hledí. Že to jde i bez broušení, dokládá třeba tohle short tactical hledí z nabídky CZCUSTOM:

10703_75_shrt_tactical_1716_1.jpg

Link:https://czcustom.com/cz-parts-all/front-and-rear-sights/rear-sights/cz-75-85-p01-rear-sights/cz75-short-tac-rear-sight.html
Nevíte někdo, jestli se dá tohle hledí koupit i v ČR? Nebo je to origo výroba z USA?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#25 » pon 18. zář 2017, 11:24

Zdravím,
nevíte někdo správnou velikost inbus klíče pro stavitelný šroubek (červík) u hledí, která prodává CZUB? Pořídil jsem si jedno, ale z těch inbusů, co mám, žádný nesedí přesně. Je to vůbec v metrické soustavě?
Díky.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#26 » pon 18. zář 2017, 13:12

1,5 mm



wladam
Příspěvky: 6

Příspěvek#27 » sob 2. čer 2018, 10:28

zdravim, dnes se mi nejak povedlo ulomit cast hledi na me, CZ75B, koukal jsem na internetu na vymenu a skoro vsude je uvedeno, ze hledi je zafixovane cervikem. Ale na mem hledi jsem nic takoveho nenasel a pouhe vyklepavani nejak nepomaha... nemate nekdo podobnou zkusenost. Pistoli jsem s timto hledi uz koupil tak nevim jak vymena probihala..

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#28 » sob 2. čer 2018, 11:19

Vyfot hledi shora, standardne tam je sroubek bez hlavy ale na imbus



wladam
Příspěvky: 6

Příspěvek#29 » sob 2. čer 2018, 11:37

V tech postranich otvorech jsou pruzinky, ktere zvedaji hledi.
20180602_111828.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wladam
Příspěvky: 6

Příspěvek#30 » sob 2. čer 2018, 11:51

Jeste z boku, opravdu tam zadny cervik neni. Je to CZ 75B r.v. 95
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů