CZ P-07

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#451 » sob 8. led 2022, 21:56

Kydex musí být na konkrétní typ zbraně, dělá se přesně na míru.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#452 » ned 9. led 2022, 21:05

Mezi P-10 a P-07 je sice rozdíl v profilu závěru a šířce (cca 5 mm, ale to mohou být ovládací prvky, tj. mimo pouzdro), ale nezdá se mi, že by to bylo opravdu až tak kritické, zvlášť s ohledem na to konkrétní pouzdro. Asi budu muset být ten, kdo ověří, že tudy cesta nevede :)



Kábul
Příspěvky: 27

Příspěvek#453 » ned 9. led 2022, 21:34

Hned po tvojem dotazu jsem šel zkusit p-07 do vnitřního a vnějšího kydexu od p-10C a věr mi, fakt tudy cesta nevede.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#454 » pon 10. led 2022, 18:38

OK, kapituluju :D Díky oběma ;)



Tercik
Příspěvky: 2

Příspěvek#455 » sob 5. bře 2022, 14:02

Zdravím lidi.
Mám takový dotaz ohledně spouště na P 07 a konkrétně to zda by se dala trochu změkčit popřípadě vyměnit za nějak měkčí a popřípadě kde nebo u koho. Jsem z ústeckého kraje. Dík za info

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#456 » sob 5. bře 2022, 15:01

Myslíš spoušť ve stavu, kdy stiskem také natahuješ kohout a nebo ve stavu natažený kohout ?

Dá se použít jiná bicí pružina, pokud Ti ovšem nebude vadit, že to někdy nevystřelí ....



Tercik
Příspěvky: 2

Příspěvek#457 » sob 5. bře 2022, 15:33

Myslel jsem spoušť ve stavu natažený kohout. Na můj vkus je docela tvrdá. Hold si asi budu muset zvyknout :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#458 » sob 5. bře 2022, 15:38

Doporučuji tu tvrdost porovnat se zbraněmi typu Glock nebo ČZ P-10. A jinou P-07.

V nataženém stavu je ta spoušť velmi lehká. Není s tou zbraní něco ? Zkusil bych to vyčistit a namazat.

Uživatelský avatar
Scofield
Příspěvky: 3

Příspěvek#459 » úte 7. úno 2023, 22:00

Zdravím, na youtube jsem viděl/četl, že majitelé P-07 (ale i jiných hammer fired CZ pistolí) používájí pro střelbu "na sucho" pryžové o-kroužky, které vloží mezi kohout a úderník, tak aby ten kohout udeřil "do měkkého".
Pokud se totiž suší s P-07 bez školního náboje v komoře, nebo takto bez toho o-kroužku, tak se prý postupně deformuje čep úderníku (firing pin retaining pin), až do míry, že to může způsobit nefunkčnost zbraně.
Chtěl bych se vás zeptat, zda někdo ten o-kroužek takto používá a zda je to podle vás dostatečné opatření pro předcházení této poruše, nebo zda ty čepy třeba zbrojovka začla dávat lepší a novější P-07 ten problém nemají :lol: (vždy na internetu narážím jen na pár let staré informace o této tématice).
Díky moc.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#460 » úte 7. úno 2023, 22:33

Zbrojovka dává čepy pořád stejné a přesně jak píšeš, časem je potřeba je měnit. Kus jakékoliv tvrší gumy pod kohout ale stačí, není nutno jít shánět o-kroužek. Životnost toho čepu je při sušení s tím kusem gumy ale docela dlouhá. Jeden čas jsem ho měnil tuším každých 3-4 tisíce ran, ale bylo to zbytečné, čep byl úplně v pohodě.



NuriLlew
Příspěvky: 3

Příspěvek#461 » stř 6. bře 2024, 22:27

Ahoj,

omlouvám se za nováčkovský dotaz, ale vrtá mi to hlavou. Mám zbroják poměrně krátce a téměř vždy jsem střílel jen s Glocky, výjimkou byla CZ75, kterou jsem párkrát měl v ruce. U té vždy byl DA/SA - první výstřel šel těžce, všechny ostatní jak po másle.

Teď k tomu dotazu - dnes jsem si byl zkoušet CZ P-07, protože mi v prodejně řekli, že od léta bude v OR SR variantě. Zavítal jsem do AVIMu v Praze, kde ji mají k testu a po nabití bylo vždy kladivo natažené a zbraň tak byla, pokud to správně chápu, v SA módu (stavu).

Nabíjel jsem klasicky zaražením zásobníku a shozením závěru.

Je to normální chování, nebo jsem dělal něco špatně?

Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Government
Příspěvky: 7

Příspěvek#462 » stř 6. bře 2024, 22:42

Tak se právě SA only verze pistole pozná, když táhneš za kohout a bicí kladivko ti nereaguje.

Ano dělal si to správně protože verzi SA ani jinak bezpečně nabýt nedokážeš, doufám že si ale mířil do bezpečného prostoru, na to nikdy nezapomeň, naráběj se zbraní tak jako by byla vždy nabitá!

Ja osobně preferuju SA/DA neboj čistnej DA režim pri osobním nošení, nejlepší ja na to revolver.



NuriLlew
Příspěvky: 3

Příspěvek#463 » stř 6. bře 2024, 22:44

Ahoj, díky za odpověď. Zásady bezpečné manipulace dodržuju vždy, to bylo ok, jen jsem po cestě domů přemýšlel, že to má být DA/SA a tu "tuhost" DA jsem vlastně nepoznal :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#464 » stř 6. bře 2024, 23:00

Tam je otázka, na co tu zbraň chceš.

SA/DA má sice první ránu s velkým odporem spouště, ale prakticky nejde vystřelit omylem.
SA režim má malý odpor spouště, tj. je nutné další opatření pokud je nataženo.

P-07 mám, nabitá v pouzdře je s vypuštěným kohoutem, pokud střílím bez tasení, jedu s nataženým kohoutem. Po tasení první rána s velkým odporem, pak už je to lehounké.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#465 » stř 6. bře 2024, 23:48

NuriLlew: nejak nechápu kde je problém. Kladivo je samozrejme natazene, pokud natahnes zaver. Nasledne zalezi zda máš pojistku nebo vypoušteč. V případě pojistky zajistíš (s nataženým kladivem, nebo vypuštěným na bezpečnostní ozub), pokud máš vypouštěč, můžeš bezpečně vypustit kladivo na bezpečnostní ozub.
Samozřejmě pokud je kladivo natažené, tak jde spoušť lehce, protože nemusíš překonávat odpor pružiny kladiva.
K zmíněnému glocku, ten tohle neřeší, vždy je jen v jednom stavu předepnutí (pokud se nepletu).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů