CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#721 » ned 24. zář 2017, 14:38

Dlouho mi trvalo a mnoho peněz stalo poznání, že lepší zbraní výsledky nijak zásadně nezlepším :) Ale chápu, že jsou lidé, kteří třeba zbraně sbírají, občas z nich střílí, nebo si je chtějí zkrášlit či vylepšit a o výkon jim nejde. Mám kamaráda, co má 46 střelných zbraní, ale netrefí terč na 15 m. Lidi jsou různí :)

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#722 » pon 25. zář 2017, 11:31

Ano PRD nestřílím. Občas jen Los a to střílím z Gečka protože ho nosim. Nemám ambice soutěžit v krátkých zbranich. Pokud jde o S2 prostě jsem ji chtěl mít jakou každou jinou co mám v trezoru. Prostě je to srdcovka. A pokud bych se jednou rozhodl že přece jenom vyzkouším Prd, opěrka palce jde sundat a ty dvě díry v rámu by asi vadit neměly. Nebo...



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#723 » pon 25. zář 2017, 14:45

Ty dve diry prave vadi ;) teda na nejaky klubovce by to bylo asi kazdymu jedno.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#724 » pon 25. zář 2017, 15:55

přesně tak, ještě nějáký LVL1 kde navíc nebudeš moc zářit a budeš poslušně ve spodní polovině startovního pole to asi nikdo řešit nebude, ale vyšší LVL kde jsou regulerní přejímky zbraní a měření faktorů střeliva tě tyto dvě dírky pošlou do STD, protože v pravidlech je to jasně řečeno.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#725 » pon 25. zář 2017, 19:13

Přejímky zbraní se téměř nedělají. Osobně je zažívám jen na LV. 4 jako je Evropa a Extréme Euro open. Včera skončilo mistrovství republiky a tam také nebyla. Dírky v rámu si nevšimne nikdo, opěrky palce už ano. Osobně nenavádím k podvodům, ale nelžeme si do kapsy. IPSC, tak jako jiné sporty, je "unterwassermanů" plné. Schválně, kdo z vás Glockařů střílejících production nemá vyměněnou stojinu spouště za dvoukilovku...:-) :-)



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#726 » čtv 28. zář 2017, 15:54

Moje volba svítilny s laserem Viridan X5L od Nocompromise.House. Ten Viridian sluší S2 jak ulitý a svítí to fantasticky.
IMGP4074.JPG

Zároveň pořízeno luxusní pouzdro od Ongear kydex holsters s funkcí ECR.
IMGP4080.JPG

Nosí se to samo :)
IMGP4088.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Pajdalek dne čtv 28. zář 2017, 16:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#727 » čtv 28. zář 2017, 16:01

Máš tam i magnet na automatické zapnutí při vytažení?



Pajdalek
Příspěvky: 69

Příspěvek#728 » čtv 28. zář 2017, 16:12

Ano. Magnet pro funkci ECR je tam a funguje skvěle. S2 se ještě o fousek méně zvedá a je ještě o trošku klidnější při střelbě.
Laser krásně ukazuje co se se zbraní právě děje. A v noci je ten laserovej paprsek famózní.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#729 » úte 17. říj 2017, 19:50

Tak kdyby někoho zajímalo kolik vydrží záchyt závěru tak u mě to bylo 22k než se rozpůlil :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#730 » stř 18. říj 2017, 05:56

Když jsem prodával Shadow 1 tak měl cca 30 tisíc ran a záchyt byl původní. Co se týká ostatních součástek tak jediné co "umřelo" byla moucha. Přibližně na 17tis. se rozpadla. Co se záchytu týká, tam je to o tom jak má kdo štěstí na kus, respektive na slícování ledvinového otvoru pro záchyt. Jsou kusy že to praskne pravidelně po 5ti - 6ti tisících. Ale předpokládám že u S2 by to snad vzhledem k nárůstu kvality mělo být o poznání lepší...

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#731 » sob 28. říj 2017, 19:57

Chlapi dotaz. Zkoumám rozdíl mezi S2, TS, TS orange, Shadow Orange. Někde jsem četl, ze S2 není vhodná na mířenku, proč? Je mi jasné že na mířenku je lepší SAO spoušť než double, ale jen kvůli tomu?
S2 je vylepšená S1. Shadow orange je taky vylepšená S1. Jak se tedy liší S2 a Shadow orange? Co má jaké výhody a pro co je to tedy spíše vhodnější? Mířenka, los...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#732 » sob 28. říj 2017, 23:26

Tohle jsou sportovni zbraně postavené pro jednotlivé divize IPSC.SH production, TS standard. Podle toho si je strelci vybiraji. Pokud se tomuto sportu nehodlaš věnovat, můžeš si vybrat co ti vyhovuje chovánim, úchopem, váhou, spoušťovým mechanismem. Všechno jsou to tězké stabilni celoocelové zbraně s vynikajicim chovánim. Pokud jde o potenciál k mirené strelbě, všechny zbraně ho mají vysoky, TS a SH2 diky delší hlavni by papirově měly být lepší, ale podle mě jsou vlastnosti podobné. Pokud by jsi měl v planu strilet mirenkařske soutěže, mohl by jsi u TS narazit na nizky odpor spouště, v zakladu cca 0.8 kg, protoze v mnoha disiplinach je predepsán minimálni odpor spoustě 1.36 kg. U SH 1 a 2 toto riziko nehrozi. Pokud jde o srovnání SH 1 Orange a SH 2. Orange neni vylepšený, ale jen puškařsky upraveny. (spouštovy mechanismus,leštěna hlaveň atd.) SH 2 je diky delší hlavni, vyšší váze a lěpe zpracovanému úchopu stabilnějsí a možná presnějši. Na tom Orange nic nemění. Myslim že si můžeš vybrat kteroukoliv z těchto zbrani. Ve sportu jsou dobré všechny. Důlezita je samozřejmě i cena, protože zatímco SH 1 stoji cca 24 000 a TS Orange cca 40 000.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#733 » stř 1. lis 2017, 02:09

Chip píše:Přejímky zbraní se téměř nedělají. Osobně je zažívám jen na LV. 4 jako je Evropa a Extréme Euro open. Včera skončilo mistrovství republiky a tam také nebyla. Dírky v rámu si nevšimne nikdo, opěrky palce už ano. Osobně nenavádím k podvodům, ale nelžeme si do kapsy. IPSC, tak jako jiné sporty, je "unterwassermanů" plné. Schválně, kdo z vás Glockařů střílejících production nemá vyměněnou stojinu spouště za dvoukilovku...:-) :-)


Tak já třeba mám původní stojinu :-D. Ale mimochodem i ta dvojkilová stojina je vyráběná přímo Glockem, takže je to OFM part a je podle pravidel naprosto v pořádku ;-). Ale pravda, je až trapné, kolik lidí v productionu má laděné zbraně, zakázkové hlavně a tak... :roll:



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#734 » stř 1. lis 2017, 08:07

No ona je OFM ale ono jedno z pravidel v divizi production je minimalni odpor pro prvni ranu a to 2,27 kg



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#735 » stř 1. lis 2017, 08:17

Bohuzel neni. V productionu je predepsano minimalně 5 liber tj. 2.25 na první ránu. Dvoukilovka tim neprojde. Ale jak rikam. Jde jen o Extrem a EHC.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů