CZ Shadow 2



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#1006 » pát 5. úno 2021, 20:49

Opravdu se SH1 s dodávanými +2 zásobníky vejde do krabice? Protože SH2 se nevejde.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#1007 » pát 5. úno 2021, 21:09

S botkama +2 se nevejde.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1008 » sob 6. úno 2021, 10:58

Nevím jak ty nový zásobníky co se dávají k Shadow 2 (a tím pádem to teď dávají i k SP-01)... ale s původními zásobníky na 18ran se vejde. Mám na mysli ty zásobníky na 18ran co se rozebírají ze spodu. (prostě ty původní)...
Nějak jsem si neuvědomil že současné SP-01 mají ty nové zásobníky.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#1009 » sob 6. úno 2021, 11:02

Jo, máme doma i SP01 Shadow Line a byly u něj dvoje botky, s těme menšíma se vejde s rezervou.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1010 » sob 6. úno 2021, 11:23

Mám Shadow Orange z roku 2013. Teď jsem to měřil šuplerou (protože mi to nedalo)... S tou Alu botkou jsem naměřil 149,6mm a s tou plastovou 150,3mm. Krabice IPSC by měla mít toleranci +1mm. Ty 0,3 mm u plastové botky by šli při nejhorším "doladit" šmirglem. Ty nové botky zásobníků jsou cca o 2mm delší. Přesně nevím, nemám je takže nemůžu změřit.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1011 » stř 16. čer 2021, 18:31

Včera, ještě s mokrým nákupkem jsem v euforii vyrazil do podnikové prodejny CZUB v Praze kupovat Shadow 2 OR. Už jsem si ho tam byl předtím osahat, takže jsem věděl, že budu potřebovat objemnější střenky, ale jinak jsem byl rozhodnut to koupit.

Jako naprostý laik jsem si předtím přečetl tohle vlákno a připravil se alespoň teoreticky na kontrolu provedení zbraně, a to hlavně vůlí. Zkoušel jsem dvě - vůli hlavně zamčené v závěru a vůli závěru na rámu (bez hlavně a vratné pružiny).

K mému překvapení byla na první zbrani patrná vůle hlavně v závěru. Když jsem zapochyboval, prodavač ochotně nabídl, že donese druhou. U té se hlaveň nehla, takže jsem zajásal, ale pak jsem vyzkoušel závěr a pocitově se viklal dvakrát víc než na té první. Čímž jsem se dostal do patové situace a protože třetí už neměli, tak jsem nakonec nekoupil. Zpětně, když o tom přemýšlím, vůle závěru na rámu by asi neměla mít zásadní vliv na přesnost, možná naopak, příliš těsný závěr by mohl častěji závadovat (jak mě pak i vysvětlili jinde), ale spíš zjištění, že na jedné zbrani je jedna věc zjevně jinak udělaná než na druhé mne odradilo. Musím přiznat, že prodavači byli velice ochotní a vstřícní, jen je prostě těžké s nimi diskutovat o výrobních tolerancích Zbrojovky :).

Dnes jsem vyrazil do TopGuns, kde jsem už kupoval Hellcat a měl jsem dobrou zkušenost, a kde měli mít také S2 OR, která byla tak něco mezi těmi předchozími, výrazně menší vůle hlavně a tak střední na závěru. Nakonec mne ale spíš odradilo, že měli verzi, kde místo hledí (na destičce) měli destičku na Trijicon. Současná verze, zdá se, se prodává právě s hledím, a destičku na kolim je potřeba dokoupit.

Pak jsem ještě zkusil Beareku, ale tam jsem dorazil s křížkem po funuse (někdo jedinou OR verzi koupil pár hodin přede mnou), nicméně, když jsem jim vylíčil svůj quest, půjčili mi S2 (ne OR), ať si zkusím, jak se mi zdají vůle, a ten měl zase hlaveň bez vůle a tak střední vůli na volném závěru, která se ale výrazně snížila, pokud byla zbraň složená. Kdyby to byla OR verze, tak jsem ji koupil.

Jsem teď z toho trochu zmaten, CZUB zjevně umí vyrobit hlaveň, která se nehne a závěr, který má relativně malou vůli, ale zaráží mne, jak se kus od kusu to liší, že to člověk i rukou pozná. Na P-10 bych to asi takto nehrotil, ale u pistole za skoro 40k už mi přijde, že by to mohlo být víc konsistentní.

Kdyby někdo z Prahy, kdo má S2 (nejlépe OR) byl ochoten mi zbraň ukázat a podělit se o zkušenosti a nechal mě si na ní vyzkoušet ty věci co jsem psal (a případně i vystřelit), budu rád, když se mi ozve přes SZ. Třeba to fakt zbytečně hrotím a bude to fungovat stejně s vůlí i bez vůle, ale potřebuji teď nějakou další zkušenost, abych se posunul dál.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#1012 » stř 16. čer 2021, 20:10

Máme doma 2 SH2 a obě mají vůle závěru proti rámu. Jedna větší druhá menší, ale jsou to (pocitově) desetiny milimetru. Hlaveň je v závěru v obou případech pevná. Počkej a až si na tu pistoli namontuješ kolimátor. Pak uvidíš jak se ti třepou ruce a přestaneš řešit desetinové vůle. Osobně bych se asi vyhnul vůli mezi hlavní a závěrem ale "desetiny" mezi závěrem a rámem bych neřešil.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1013 » stř 16. čer 2021, 21:30

KarlosP.: Vůle závěru vůči rámu tam být musí, což je mi teď jasné, když jsem o tom přemýšlel (a zároveň si pár kusů i takhle zkusil). Co jsem asi neodhadl, nebo nebyla dobrá strategie, zkoušet tu vůli závěru "na holo" bez hlavně. Tím, že s tím nemám zkušenost, tak jsem se asi zbytečně vyplašil, protože bez hlavně je ta vůle mnohem větší, než když je ta pistole správně složená. Mně se akorát zdálo (a asi to dává smysl), že tak uvidím líp, jak velká vůle tam je, ale tím, že to nemám s čím srovnat, tak je to vlastně na pytel.

Každopádně, s tou hlavní se mi to zdá jako jasné, že by měla držet co nejpevněji. I ten Hellcat co mám nový doma, tak, když je hlaveň zamčená v závěru, tak se nehne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1014 » čtv 17. čer 2021, 09:19

Hlavne je dobre si uvedomit, ze sice ta zbran stoji ke 40k, ale ten zaklad se nedavno prodaval za 26k. Pak prichazelo jen zdrazovani,ale ta zbran se kvalitativne nehla. Kdyz uz neco zkouset, tak hlaven v zaveru a pak bez pruziny slozene, tlakem ze shora na hlaven, jaka je vule v uzamceni. A pak zkusit vule hlavne pri zaveru potazenem tak o 1mm dozadu.
Pokud chces mit dusicku v peri, posli kver pak zbrojiri na napasovani noveho krouzku kolem hlavne.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#1015 » čtv 17. čer 2021, 10:41

Za sebe zklamání. Smylem CZUB je nutit zákazníka do přesného vedení hlavně za 10 litrů. Co kus to originál. I přesto (provedení s přesným vedením) si to kolega nechával u Zendla přestavět. Ten ted bere zakázky na duben-květen :-( S přesností vedeni asi problém nemám, hold to není Sig za 3 až 4 násobek S2 ceny, ale například boj s rozborným čepem, který drží nesmyslně silná pružina mi pije krev. Silnější střenky za nesmysl cenu jsou bez rukavic poměrně nepříjemné. Asi i od spouštáku jsem v SA čekal trošku víc.



Brraun2
Příspěvky: 25

Příspěvek#1016 » sob 19. čer 2021, 21:04

IMG_20210619_213803.jpg
Zdravím. Dnes jsem si byl poprvé zastřílet se svou novou Shadow 2 a při čištění jsem zjistil malé oděrky na uzamykacích žebrech hlavně.Je to normální po 100 výstřelech?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1017 » sob 19. čer 2021, 21:26

Jo



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1018 » pát 16. črc 2021, 01:51

Tak jsem pořídil S2 a vyměnil na něm střenky za baculatější, ale když jsem chtěl vyměnit čudlík na záchytu zásobníku (mám barevně sladěný s těma střenkama), tak se mi nepodařilo povolit šroubek, co ho drží. Respektive, mám pocit, že když se do toho opřu ještě víc, urvu hlavu.

Je to sice čistě kosmetická záležitost (a ten původní tam taky pasuje), ale zaráží mne, že Zbrojovka sama označuje ten čudlík za nastavitelný, tak by si člověk řekl, že by se s tím mělo točit naopak uživatelsky snadno.

Teoreticky by hlava šroubku, podle toho, co jsem četl různě ve světě, měla být Torx T10, ale můj torx T10 bit má ve hlavě znatelnou vůli. Lidi, kterým se to podařilo rozebrat (nebo odvrtat) tvrdí, že to v ČZ zalili nějakým locktitem tak, že to v podstatě nikomu nejde povolit. Mně se vysypal nějaký bílý prášek už na jednom ze šroubků od střenek (zajímavé, že na druhém nebyl), ale ten šel povolit celkem snadno.

Povoloval to tady někdo, a pokud mu to taky nešlo, jak to řešil?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1019 » pát 16. črc 2021, 04:33

Nahřát, jako všechno co má v závitech threadlocker a neprasit to...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1020 » pát 16. črc 2021, 19:30

Takže jsem se odhodlal k nasazení horkovzdušné pistole a s použitím sofistikovaného přípravku (a.k.a. díra v alobalu) přesvědčil šroubek, aby se pustil. K mému překvapení v uvolněném stavu s ním šlo točit na obě strany, a tak jsem ho postupně rozpohyboval a pak odšrouboval. Byla na něm téměř souvislá vrstva nějakého sajrajtu (asi ten samý, co byl na těch šroubech na střence). Foto níže.

Naštěstí s novým čudlíkem jsem dostal i nový šroubek, takže jsem tam dal ten. Má cenu se pokoušet to nějak čistit, nebo je jednodušší koupit nový?

Vtipné bylo, že když jsem to sundal a nandal ten ultra cool čudlík, tak jsem zjistil, že je na mě asi už moc cool a tak se nakonec vrátil k výrobnímu provedení. Pro lepší představu přidávám i celkovou fotku s čudlíky :).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Homelander, TomasL a 21 hostů