CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1246 » úte 22. lis 2022, 16:39

Ta pře co tu vznikla je samé "asi a možná" a vážně za moc nestojí. Realita je mnohdy jiná než předpoklady a prosté dedukce. Pokud AntonŠpelec píše, že mu to u jeho pistole reálně pomohlo, nemám důvod mu nevěřit, neboť bodobné zkušenosti jsem zažil i u jiných. Pokud jsi to Tulle vyzkoušel i u své pistole a přesto ke zlepšení nedošlo, může to mít jiné důvody. Jestli ale jen teoretizuješ, tak k čemu to je..



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1247 » úte 22. lis 2022, 16:58

snazim se jen vysvetlit, ze naprosto neverim, ze by fabrika nedokazala vyrobit to vedeni tesnejsi kdyby to bylo treba...takze zrejme to tak vyrabi z nejakeho duvodu (urcite dobreho)...ostatne jak to vypada tak na tech 0.1mm jsme se zde pomerne shodli, ze to je standard

nema tedy smysl na to poukazovat, ze to tak byt zrejme nema...proste je ta pistole tak vyrabena...pokud zde nekdo napise ze na 50ks nameril pokazde neco jineho tak to budu brat, ze ve fabrice delaji neco spatne...pokud to na vsech bude radove tech 0.1mm zrejme to tak chteji

navic mam pocit, ze S2 nebyla myslena ve fabrice jako mirenkarsky special a pokud vim to tak ani neprezentuji

co se tyka toho jak dalece se to projevuje nebo neprojevuje na rozptylu nehodlam nijak hodnotit...cekal bych ze nekdo da pistoli s fabrickym vedeni a pak presnym vedenim do stolice a doda nejake objektivni nastrely...strelba je velmi komplexni zalezitost ;-)



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1248 » úte 22. lis 2022, 16:59

navic nemam absolutne pocit, ze se o necem preme...



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1249 » úte 22. lis 2022, 17:01

S2 má na závodech minimálně třetina střelců. Možná bys mohl zkusit trochu víc střílet a míň mudrovat, třeba pak pochopíš, že je všechno trochu jinak.



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1250 » úte 22. lis 2022, 17:09

no a to meni situaci jak? takze bud strili ze seriovek tak jak lezou z fabriky a tim padem je to v podstate OK a nebo si je lidi predelavaji a pak to nema se seriovkou nic spolecneho

stale se mi zda, ze proste logika trochu kulha



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#1251 » úte 22. lis 2022, 17:12

mimochodem pokud chces pouzivat argumentacni fauly nema smysl se s tebou bavit



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1252 » úte 22. lis 2022, 17:12

Když se dá pouzdro pro přesné vedení hlavně, tak se hlaveň špatně ze závěru dostává kvůli rozebrání na čištění, to je taky nejspíš ten důvod, proč to tam sériově nedávají. Nic jinýho bych v tom nehledal.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1253 » úte 22. lis 2022, 17:20

Napsal jsem ti to, protože kdybys tu svoji teorii o zadřené hlavni vlivem tepla řekl mezi střelci, co mají něco nastříleno, tak se ti nejspíš vysmějí.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#1254 » čtv 24. lis 2022, 20:04

2 - ten který tu má minimum příspěvků a už prudí.

Když jsi tak chytrý, tak jsem hoď výpočet o kolik se zvětší vnější průměr hlavně dejme tomu pistole v ráži 9mm Luger. Počítejme základní vnější průměr přesně 15 mm. O kolik se tedy zvětší vnější průměr hlavně, pokud se tato zahřeje z původních 20°C na dejme tomu 320°C (což už vyžaduje fakt hodně intenzivní rychlopalbu, kterou při normální střelbě těžko kdo dosáhne).

Pozn. - Protože jsem strojař, tak jsem si ten výpočet pro kontrolu i sám udělal a jsem velice zvědav na ten tvůj a jak si k němu došel...



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#1255 » pát 25. lis 2022, 08:30

Zdravím, to přesné vedení hlavně jsem vyměnil, nikdy se mi "nezadřela" po zahřátí a občas byla hodně žhavá... :lol: a chtěl bych se zeptat jestli jde někomu "normálně" vyndat ze závěru jako u originálu..., případně jak ji dostáváte ven... :o , díky.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1256 » pát 25. lis 2022, 08:46

Héfaistos: Zajímavý úkol, bez toho poudu bych se na to vůbec nepodíval. Mě vyšlo zvětšené průměru o 0,0585mm ale mohl jsem ve spěchu zadat blbě koeficient, nebo splét desetinné místo :). Nicméně tohle už je teplota při které dojde ke vznícení papíru a spolehlivě taví plasty ze kterých jsou pouzdra nebo obaly.
Ještě k tomu nováčkovi, stačí se asi mrknout kdo dostal v posledním měsíci trvalý ban.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1257 » pát 25. lis 2022, 08:48

Samozřejmě jde hlaveň hůř vyndat. Já ji dám do polohy pro vytažení a trošku do ní něčím dřevěným ťuknu. Po asi 3 tisících ran mi stačí už jen zatlačit na ni palcem. To pouzdro je prostě úplně přesně akorát, víc už by s tím nešlo manipulovat.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1258 » pát 25. lis 2022, 08:53

Letec: No, to je jedna strana mince a teď zkus spočítat, o kolik se zvětší pouzdro v závěru s teplotou o 50 stupňů nižší.
PS: Matiku mám rád, ale pokud je něco z praxe vyloučeno, tak mne to nenutí počítat.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1259 » pát 25. lis 2022, 09:05

Já to bral jen jako výzvu a zajímal mě výsledek. Vyšlo mi, že i kdyby se závěr vůbec nezahřál tak zadření ses eriovkou nehrozí. Jenže jelikož se zahřívá i závěr, nebo samotné přesné vedení, tak ani tam problém fakticky nehrozí. Jedině, že by se tam dotaly nečistoty. (skočil jsem si na e-konstruktera)



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1260 » pát 25. lis 2022, 09:17

Jj, navíc k těm teplotám. I když budu střílet rychlopalbu a vyházím 3 zásobníky, tak bude hlaveň rozžhavená, že mne to možná i popálí, tipuji to tak na 80-90 stupňů. No bylo by zajímavé to změřit, ale bezdotykový teploměr nemám. Každopádně 300 se mi zdá hóóódně přestřelené. I u samotné nábojnice po výstřelu se udává teplota max. 100 stupňů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů