CZ 45 ,36, 92

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#1 » sob 15. kvě 2010, 15:05

Rád bych se zeptal, jestli máte někdo podobnou zkušenost jako já...
Při střelbě ze staré CZ45 se mi mimo jiné stává, že cca každý 15. náboj nevystřelí z důvodu nedostatečného nárazu úderníku na zápalku. Na fotce je vlevo otlak po standardním výstřelu a vpravo u nevystřeleného náboje.
Je to "nemoc" CZ45 nebo problém mého kousku? Jak případně na opravu?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » sob 15. kvě 2010, 15:59

Můžeš začít tím, že vyčistíš zápalník a necháš běhat téměř na sucho, zkontroluješ zamykací vůle a pomoct by ti mohlo vyměnit bicí pružinu, případně podložit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » sob 15. kvě 2010, 16:02

cz45p.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#4 » ned 16. kvě 2010, 15:48

Můžeš mi vysvětlit co máš na mysli tím "nechat běhat téměř na sucho"? Díky. ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » ned 16. kvě 2010, 17:36

Vyčistit, odmastit a prostříknout maximálně WD40.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 16. kvě 2010, 19:19

Olej (jakýkoliv) na sebe váže zplodiny výstřelu a vytváří se ta hustá hnusná černá hmota, která se usazuje ve všech štěrbinách zbraně. I ve vedení zápalníku. Dokáže zápalník zbrzdit natolik, že nedojde k odpálení zápalky.
Z mého pohledu bych také viděl problém ve špíně u zápalníku. Pokud by byl problém u bicí pružiny, nebo kladiva, nápich zápalky by byl slabý vždycky.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » ned 16. kvě 2010, 19:33

Pokud to nebude zápalníkem tak to může mít víc příčin a jednou z nich můžou být velké vůle a zesílení přužiny je jednou z možností jak ještě prodloužit funkčnost než půjde definitivně do šrotu.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#8 » ned 16. kvě 2010, 21:52

Tak jsem se pokusil o rozebrání, ale bohužel jsem se k zápalníku vůbec nedostal. Zasekl jsem se na vyndání čepu vyhazovače, ne a ne povolit... :?
Nikdy předtím jsem CZ45 nerozebíral, tak nevím, jestli něco nedělám špatně, ale podle nákresu by to měl být úplně klasický čep, který by mělo být možné normálně vytlačit. Věděl by někdo co s tím?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » ned 16. kvě 2010, 22:39

Kápni WD, petrolej nebo brzdovou kapalinu a pak (po chvíli) to zevnitř zkus kvalitním vyrážečem vyklepat.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#10 » pon 17. kvě 2010, 09:54

Tak dílo se nezadařilo, ani po celé noci pod WD se mi čep nepodařil vyklepat. Šmejd. :-D
Nicméně náboj sedí v komoře pěkně a všechno ostatní chodí hladce, takže zkusím ten závěr vzít k někomu povolanějšímu a snad se to povede vyčistit a zbraň bude fungovat jak má. Zatim díky za příspěvky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 17. kvě 2010, 10:24

tady WD nepomůže jestli něco tak možná petrolej. Ale toho čepu se neboj, závěr polož na něco tvrdýho co nepruží, kvalitní vyrážeč o správným průměru a neboj se dát pořádnou ránu.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#12 » čtv 20. kvě 2010, 09:41

Tak nakonec se dílo ve dvou lidech podařilo, ale žádná pohádka to nebyla... Strávili jsme na tom víc jak 3 hodiny. Pro vyražení čepu nakonec zafungovala kombinace oleje, ulomeného vrtáku coby vyrážeče, velkého kladiva a zmražení. Právě to hození do mrazáku mělo efekt, bez toho jsme se s tím trápili marně.
Pak jsme ještě měli trochu problém dostat zápalník ze závěru, hodně drhnul u zadní strany, což asi taky neni v pořádku. I po vyčištění rozhodně nešel zápalník volně zasunout, bylo třeba dost síly. Každopádně se zdá, že celkově to teď chodí o dost lépe, tak jsem zvědavý na reálný efekt v sobotu na střelnici.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#13 » čtv 20. kvě 2010, 10:28

Je to dost OT k tématu CZ 45, ale není to OT k různému uvolňování "zarezlých a zalehlých, šroubů, čepů" atd...

Dobré je použít pár kapek Coca-Coly. Nikdy bych nevěřil, co tenhle tlamolep dokáže uvolnit.
Je to lepší než WD a brzdovka dohromady.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:27, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » čtv 20. kvě 2010, 10:50

Zmrazení funguje pokud se nepletu přesně opačně, používá se pro usnadnění montáže třeba ložisek, kdy se ložisko ochladí a pouzdro ohřeje. Ve Vašem případě to mělo asi jen psychologický efekt. Ohřev na 100-150 st. by pravděpodobně pomohl lépe. Měli jste zjistit kde to drhne, měl by chodit volně, bez odporu.

To midlos: fám o zázračných a kovech rozpouštějících vlastnostech Coca-coly je hodně a jen velmi málo z nich se zakládá na pravdě. Kyselina fosforečná jíž se tyto vlastnosti obecně připisují je v tom nápoji obsažena v takovém procentu, které stačí např. na pozvolné odstranění zoxidovaného povlaku nikoliv na rozpuštění jakéhokoliv kovu. Tvrzení, že kde nepomůže brzdovka tak pomůže Cola považuji za přitažené za vlasy. Ale je to jen můj názor a můžu se plést.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » čtv 20. kvě 2010, 11:04

nn v tomhle případě bude zmražení asi lepší, protože čep je měkčí než záveř, tudíž má větší reakci na teplotu a víc a rychlejc se smrští. Kdyby to ohřál tak se mu čep roztáhne rychleji a víc než závěr a bylo by to horší. Si teda myslim, ale neručim za to

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů