Cenova politika CZUB

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#31 » úte 16. led 2024, 22:07

Getsome: koukal jsem hlavně na recenze CZ P-10C, chválili (samozřejmě) spoušť, ergonomii, to, že je striker, oboustranné ovládání... Musíme samozřejmě myslet na to, že v USA stojí 500(?) USD, takže 11 000,- Kč, což chápu, že za tu cenu jde asi o bezkonkurenční nabídku, i když musíte mít štěstí na kus a ochodit si zásobník...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#32 » úte 16. led 2024, 23:21

erteple píše:...v USA stojí 500(?) USD, takže 11 000,- Kč...


S přihlédnutím k poměru jejich nákupní síly (a nikoliv pouhého přepočtu kurzu) stojí ta pistole pro Američana cca 3500,- Kč. A to se pak dá skousnout všelico. Ale takto je to tam se všemi zbraněmi, především pak s AR15... Nejen s CZ...



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#33 » stř 17. led 2024, 06:57

Už jsem slyšel i Američany nahlas se divit, že P-10C stojí tak málo a měla by stát víc.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#34 » stř 17. led 2024, 07:26

getsome píše:Nechci předstírat, že by se mi nelíbilo platit za CZUB méně, ale USA je zásadně jiný trh civilních zbraní a zásadně jiné daně.


V Cesku v Tescu plechovka Plzne 36,50, v Nemecku v Netto 0,99 euro. Proste ruzne zeme, ruzni prodejci, ruzne obchodni modely.



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#35 » stř 17. led 2024, 07:52

Dovolim si za sebe rici, ze tuto zvlastnost nepodporuji, kdyz to de. Cz jsem si koupil, ale s druhe ruky. Plzen nenakupuji, kdyz neni v akci, za "normalnejsi" cenu. Stejne jako stavebniny, kdy si objednam radeji kamion se zahranici. Ac ti co me chteji skubat placou dal, ze nemaji prodeje...Prachy drzim ja a vyberu si komu je davam.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#36 » stř 17. led 2024, 12:17

erteple píše:Musíme samozřejmě myslet na to, že v USA stojí 500(?) USD, takže 11 000,- Kč

Cena 500 USD je bez daní. CZ-USA cenu nasazuje tak, aby byla na úrovni G19, což je etalon třídy (kvalita i cena). Rozhoduje samozřejmě trh - je velký, na trhu je hodně hráčů v cenách nižších i vyšších a i ochota či neochota připlácet za "značku".

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#37 » čtv 18. led 2024, 15:53

Ano, je mi jasné, že si jí můžu klidně koupit v USA za tuhle cenu a přivézt si jí a podívat se, kolik si stát vezme. Když to +- spočítám na 20%, tak je to hned 600 USD (tedy 13 600). K tomu budu plati přepravu, povolení atd, což chápu, že by vyšlo dráž. Ale co nechápu je, že tady sice platím daň, ale ne export do USA, ale jen po ČR a to ať mi nikdo neříká, že závoz 1 000 ks čezet náklaďákem do podnikovky je dražší než export do USA. Ale jak říkám, jsem zastáncem volného trhu a ať si Zbrojovka dělá, co chce - pokud to tady lidi kupují, proč by to neprodávali?

Co mě štve, je, že tady se tváří jako high-end značka a zatím praskají pružiny, deformují se čepy atd, prostě ušetřit každý halíř na ceně. Zdaleka nejsem tak proti CZUB jako kolegové ve vláknu "Má smysl kupovat v podnikovce?" a zrovna tu P-10C jsem si koupit chtěl, moc se mi líbí a hezky se mi držela, ale po hlubším průzkumu* jsem si řekl, že buď ještě počkám, a nebo to spíš vystřílím z něčeho, co už mám (ono to zase není tak moc, 3 000 lugerů). Máš úplnou pravdu s tím etalonem kvality G19 - jenomže tady se prodává ten zlevněný (tedy nějakým způsobem ošizený oproti tomu etalonu) produkt za skoro stejné peníze jako etalon. Jak říkáš, je to i jméno značky, teď do toho ještě v USA kontrakt na SIGy. Ale Cz se mohla taky zúčastnit a vyhrát, pokud je to produkt kvalitativně srovnatelný, měli by výhodu v ceně, která nakonec (prý) rozhodla...

* Opravdu ta první videa, co vyjedou, připadají buď jako placená a nebo prostě stylem koukněte, dostal jsem (další) pistoli na test, je super, protože se s ní dobře trefuju na 10 metrů a líbí se mi. Je super moderní protože striker a dokonalá protože jei pro leváky, jo a vejde se do většiny pouzder pro glocka, protože je vlastně úplně stejná, jen levnější. Konec recenze.

Ale jinak ani nevím, proč debatujeme, dyž s tebou vlastně ve všem souhlasím - jen je mi asi míto vidět ten úpadek CZ a preferenci matketingu před kvalitním zpracováním produktu. Ale chápu, že dnes to možná ani jinak nejde (Kdysi dávno jsem četl nějaký článek o firmě, co v Kanadě vyráběla boxy pro horníky a byly tak kvalitní a super, že si je předávaly celé generace. A ta firma prostě zkrachovala, protože po boomu prodávala jednotky kusů).



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#38 » pát 19. led 2024, 08:47

S tým exportom do USA to nie je celkom pravda. Mnoho značiek ma výrobný závod priamo v USA, aj CZUB ale napr aj Beretta či SIG. Takže exportné náklady odpadajú, a tiež je v súčasnej dobe hlavne v USA obrovský pretlak služobných plastakov čo prirodzene tlačí ceny dole. Napr. taká Beretta APX sa na sale predávala za 350$, u nás stojí 850€..



ondra009
Příspěvky: 50

Příspěvek#39 » pát 19. led 2024, 11:19

P-10c je u nas vyrazne levnejsi nez napr. glock 19. O cca 3 litry. Navic CZUB obcas dela ruzne akce pro slozky - 20% ceny.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#40 » pát 19. led 2024, 11:34

No jo, ale kolik platí zaměstnancům továrna v USA a kolik v ČR? Co další náklady na výrobu? Nechce se mi věřit, že by výroba v USA nebyla podstatně dražší, než v ČR.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#41 » pát 19. led 2024, 12:19

Imho nejde o náklady, ale o marži. Výrobní cena bude +/- všude stejná - hrst granulí na plastový rám zbraně a kousek oceli na hlaveň, závěr a pičičandiny kolem. Spoustu práce udělají CNC. A s ohledem na velikost trhu a konkurenční tlak si žádná fabrika nemůže dovolit vybočovat.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#42 » pát 19. led 2024, 13:03

Tak oni zrovna v US jsou ceny energií několikanásobně nižší, než u nás. Byrokracie je mnohem jednodušší a není tam tolik svazujících pravidel, restrikcí a předpisů jako v EU. Všechny tyto faktory snižují výrobní cenu. K tomu platí, pokud chce výrobce nabízet zbraně ozbrojeným složkám, bez toho aby vyráběl na domácí půdě to nejde a vnímají to tak i civilní kupující.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#43 » pát 19. led 2024, 13:26

USA, cena kWh $0.2 = 4,55 Kč
ČR, cena kWh = 4,16 Kč

Je to průměr pro domácnosti a bez dalších poplatků. Ale i s nimi bych to na "několikanásobek" určitě neviděl.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#44 » pát 19. led 2024, 17:05

Díky, za upozornění, omlouvám se. Pamatoval jsem si dva grafy, ale ty se týkaly plynu jak jsem zjistil dodatečně. https://www.kurzy.cz/komodity/energie/

Průměrná cena elektřiny pro firmy je v USA dost podobná jako u nás. Tak to se tam moc dobře nemají.

CZUB v roce 2022 dokonce uvadla, že kvůli drahým energiím bude v ČR propouštět.
https://archiv.hn.cz/c1-67122730-ceska- ... he-energie

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ludix a 10 hostů