CZ 75 Compact



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#136 » pát 26. lis 2021, 10:56

Ne, doporučil bych ti glock (19, ráže 9x19). To je přesně pistole o které píšeš. Krumpáč, co nezničíš a co nedělá závady. Ohledně nošení s nebo bez se nebudu vyjadřovat, považuju to za uzavřené téma.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#137 » pát 26. lis 2021, 11:08

Souhlasím ... Glock je taky starý 40 let a za tu dobu naprosto ovládl (obecně plastové strikery) trh civilní, policejní i vojenský. Čili na tom asi něco bude. Kdyby to už ale muselo být, tak i pár kladiv se najde. 75 bych nebral, ale P-07 (ne DUTY!!) ujde. A pak je tady třeba ještě super kvalitní a zajímavá řada HK P30, na tu bych se určitě podíval. Microcompacty na nošení s kladivem nejsou, ale dají se najít pojistky - Sig P365 se dělá s pojistkou a Hellcat (H11) taky existuje ve variantě s pojistkou, možná by to Kozap dovezl. (Nicméně evoluce dospěla jednoznačně k tomu, že nejlepší je striker fired pistole BEZ POJISTKY. Je to věc tréningu a pochopení vnitřního fungování.)

Ale jako první pistole je prostě nejlepší G19. Ideálně rovnou se vším, čili G19 gen5 MOS + závit. To je prostě pistole na všechno, která člověku zůstane ať už budou jeho následné cesty a plány jakékoli.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#138 » pát 26. lis 2021, 11:41

G19 jsem měl taky na seznamu. Co znamená "kladivo", nebo nošení "s kladivem"? Chybí mi slovní zásoba :-)
Na nošení s nebo bez si tady starší diskuze pokusím najít, chápu to asi správně, že je to debata stokrát přetřesená a ptám se asi jako sto první

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#139 » pát 26. lis 2021, 11:45

Kladivem chlapci patrně myslí "bicí kohout". To co mlátí do zápalníku. To s čím musíš nějak (navíc) manipulovat. To co čouhá ze obrysu zbraně (většinou).

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#140 » pát 26. lis 2021, 12:46

jojo, bicí kohout chápu, tak teď mi to dává smysl. Děkuju.
Jinak přednosti Glocka jsou neoddiskutovatelné, to jsem slyšel už mnohokrát. Asi ho tedy koupím. Ale můj patriotismus jde až za hranici logiky, což je samozřejmě nepraktické, ale přecejen, než to vzdám, se ještě chvíli budu koukat po něčem podobném, co by bylo "v češtině".



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#141 » pát 26. lis 2021, 12:53

No tak když to musí být CZ, tak do začátku opravdu P-10c(s) nebo P-07. Obě jsou už moderní a oblíbené zbraně a možná to není nejlepší volba, ale s přihlédnutím k patriotismu není ani špatná. Sám mám P-10s a P-09 a jsou spolehlivé a v pohodě. Nosím ale Glock 43 a HS H11. Co bych ale za sebe doporučil, opravdu první zbraň koupit už se závitem a lůžkem pro kolimátor. Člověk je ve fázi zkoušení a hledání a pak bude draze litovat, že si nemůže zkusit všechno. P-10c se běžně prodává se vším.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#142 » pát 26. lis 2021, 13:02

A kolik těch zbraní plánuješ pořídit? Jak často budeš trénovat?

Podle mě není na CZ75 compactu jako první zbrani nic špatnýho. Sám jsem ji (resp CZ P01) tak měl letos v dubnu, po nějakých 7000-8000 vystřelených funguje bez jediné opravy / závady / výměny čehokoliv.
Navíc mě z ní pořád baví střílet z pistolí asi nejvíc.. :)

Doporučil bych ti koupit si jako první prostě něco, co se ti líbí. Stejně po chvilce třeba zjištíš, že něco jako G19 je pro tebe na každodenní nošení nepříjemný a budeš kupovat něco mnohem menšího (Hellcat, P365, malej DA revolver..).

To samé s MOS + závit - na co, pokud si ještě ani nezkusil, že to budeš chtít využít. Možná se to pak líp prodá.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#143 » pát 26. lis 2021, 13:06

Souhlas s lordem. Přesně takle sem to myslel. G19 (striker bez pojistky), kydex (vnitřní/vnější dle preferencí) a hotovo. To je pistole, co hledáš.

"s nebo bez" je věčně přetřásané téma zda s nábojem v komoře nebo ne. Takže tady "S". A o tomhle howgh.

A co se týče CZ75, tak dle mého soukromého pohledu je to prostě pěkná pistole, a je prima ji v nějaké verzi mít a vůbec chápu i ty střípky jakéhosi patriotismu... Jasně že. Bude to prostě ta další do sbírky, jaks o tom mluvil...
viz cit:"Pro zábavu a sport, popřípadě další aktivity, koupím později zbraně další, podle toho, jak poroste moje zkušenost a začnu mít jasno v tom, co vlastně chci a pro jaké příležitosti."

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#144 » pát 26. lis 2021, 14:05

Díky vám všem, reakcím rozumím a mají pro mě čitelné argumenty. Lordovi díky za upozornění na řadu HK P30 a vůbec pistole HK, nějak jsem je přehlédnul, přitom jsou opravdu zajímavé.
Morepower - asi máš pravdu, první by mohla být zvolena srdcem, CZ 75 je prostě hezká a česká. Ale podle všeho to bude buď ona, nebo Glock 19, jedna z nich asi později poputuje manželce do kabelky, až se rozhoupe a pořídí si taky papíry.

bbobb - co bude následovat, dnes nevím. Dělám si i Béčko,
myslím, že mě časem bude lákat sportovní střílení. Na vojně jsem míval dobré výsledky před dvaceti lety, jednou se mi povedlo vystřílet si opušťák, který byl za 28 nebo více bodů na tři rány, docela mi to tam tehdy padalo. Včera jsem byl na střelnici na přípravném kurzu před zkouškou s komisařem. Učili mě hlavně manipulaci, ale taky jsem střílel, dal mi 10 ran s CZ shadow na zkouškový terč 50/20 na 10m a malorážku na 25m, všechno bylo nasypáno taky do černého, i přes jistou nervozitu. Až začnu s tou první chodit na střelnici, uvidím, jestli mě chytne sportovní střelba jako koníček, nebo zda se chytnu nějaké party prepperů a začne mě bavit příprava na postapokalyptický svět a život v přírodě... :-) Zatím vím jen to, že ze mě nikdy nebude myslivec. Kolik času tomu budu v budoucnu věnovat dnes taky nevím, jak moc mě to chytne, a kterým směrem. Třeba zjistím, že jsem na nějaké dovádění už starej, a skončí v nočním stolku (ale to se doufám nestane :-D )

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#145 » pát 26. lis 2021, 14:51

Měl jsem před několika lety stejné dilema (jako mnoho z nás). Protože se mi CZ75 compact (P01) prostě líbila, tak jsem si ji koupil. Stejně jako několik dalších, které jsem CHTĚL . Časem samozřejmě došlo i na koupení G19 na běžné nošení. Koupě žádné zbraně nelituji - radost je k nezaplacení. Všechny střídavě beru na střelnici a s žádnou jsem neměl problémy. Protože ZP má i manželka a na střelnici beru i 13letého syna, tak se aspoň máme o co dělit ;)



dusky
Příspěvky: 34

Příspěvek#146 » pát 26. lis 2021, 18:10

LordSalix píše:Microcompacty na nošení s kladivem nejsou,

Velmi ambiciozne a definitivne znejuce vyjadrenie :)
pre doplnenie prehladu - je cela rada Kimber Micro9.
dalej Sig Sauer P938.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#147 » pát 26. lis 2021, 18:32

Tak to jsou jednak SA pistole, což tazateli na klidu asi nepřidá, když se necítí dobře ani se strikerem.. :D A pak jsem myslel moderní dvouřadé, což jsem měl upřesnit. Jednořadou 9mm pistoli bych dneska už fakt nekupoval.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#148 » pát 26. lis 2021, 23:28

Díky za pomoc. Nakonec to vidím tak, že bezproblémové něco, co bude na všechno a na pořád, bude G19 5g, k tomu kydex, co se vejde pod každý svetr.
A čezetu si pak najdu tu správnou, až se začnu učit střílet, tasit, atd, a budu vědět, co od ní chci. Ale nějaká verze pětasedmy to nejspíš bude.
Moc díky všem. 9.12. mám zkoušku s komisařem, viděl jsem tady vlákno, kde se sdílejí zkušenosti, tak se nezapomenu pochlubit, nebo vybrečet :D . Pod stromeček to už asi nestihnu, tak v novém roce už určitě bude doma :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů