CZ 75 Compact



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#106 » stř 10. bře 2021, 10:41

Né tak docela ten patriotismus a nostalgie. Když to vezmu ze široka a budu paušalizovat, tak ve 20. století se vyráběly zbraně ze železa, zatím co ve 21. století z plastu a hliníku. A každému může vyhovovat něco jiného. Doufám, že mě vezme někdo za slovo a začne mě přesvědčovat, že i dnes se vyrábí zbraně ze železa. Ty plasťáky ale převládají. :) Ale výhodu máme v tom, že každý si může vybrat co je jeho srdci blízké. Zatím naštěstí v ČR máme z čeho vybírat.
A teď ještě k té CZ75 compact, ať nejsem OT. Když jsem kdysi po té staré klasické železné pokukoval (taky se mi líbila), byl jsem lidmi znalými od její koupě zrazován. Poslechl jsem je.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#107 » stř 10. bře 2021, 11:09

Zrazován proč? Má nějaké problémy?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#108 » stř 10. bře 2021, 12:03

Už je to tak dlouho, že si podrobnosti proč nekupovat tuto zbraň nevybavuji. Sorry. ;)



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#109 » stř 10. bře 2021, 19:57

Mám CZ 75 - P01 se slitinovým rámem (závěr ocel), nastříleno (za 5 let) určitě víc než 10.000, žádný vakly, otlaky na rámu, či něco podobného. Všechny součástky původní, zbraň spolehlivá, přesná a mně navíc ergonomicky naprosto vyhovuje. To jsou konkrétní zkušenosti



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#110 » stř 17. bře 2021, 18:25

bbobb píše:Mozna obecnejsi dotaz ale tyka se konkretne toho, ze po ziskani ZP vyhlizim 75 compact: vyrabi se jeste?
Myslim tu klasickou variantu, at uz ocelovou, nebo slitinovou, ne p01 ci neco podobneho s 'rails'.


Mrkni se tady: https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/eshop/17-1-KOMISNI-PRODEJ/0/5/6774-Pistole-CZ-75-COMPACT-cal-9mm-Luger



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#111 » stř 17. bře 2021, 18:32

Jo, do Ostravy daleko.. ale v Praze maji tady https://www.top-guns.eu/pistole-cz-75-compact skladem i 'novou'. Kazdopadne pokud nekde nezahlednu PCR variantu, asi poridim tu p01 steel black novou a klasicky compact pozdeji nejaky takovyhle starsi kousek.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#112 » stř 17. bře 2021, 23:29

Tolik starosti, jako by to bylo kvuli nejake vynikajici zbrani, pritom se jen dobre drzi (hlinikac s vyssim bobrakem), jinak nic extra.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#113 » čtv 18. bře 2021, 08:11

A tak jestli jsem to dobře pochopil, ještě mu nezaschl inkoust na ZP a chce si koupit svou první zbaň. Tak se v tom nimrá. Vypadá to, že nemá kolem sebe nikoho, kdo by mu s tím pomohl. Jsou lidé, kteří problémy řeší a druzí, kteří o problémech mluví. Schválně bbobbe už máš v ruce nákupní povolení, nebo zatím jenom mluvíš?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#114 » čtv 18. bře 2021, 08:30

Tak možná jsem "nimrající" typ, ale od toho je snad diskuzní fórum ~ diskuze, otázky, zkušenosti.. :)
Proto jsem se zeptal na zbraň, která se mi libí, přijde mi spolehlivá a dobře se mi drží. Můžu si koupit nějakou drahou "vynikající" zbraň, ale tyto mi přišly jako první kousek dobré. Navíc jsme v CZ 75 Compact tématu, kde jinde se v ní nimrat.

Na NP čekám. Samozřejmě až mi přistane v datovce, tak něco koupím. Do té doby snad neuškodí pobavit se se zkušenějšími.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#115 » čtv 18. bře 2021, 08:39

Kup si první zbraň tu novou CZ, pokud se ti líbí a dobře se drží, ať můžeš střílet v klidu se zárukou v kapse, budeš mít s čím se mazlit, čím se kochat, s čím sušit, a časem až budeš víc střílet a vyzkoušíš si třeba nošení té CZ, tak se budou v hlavě tříbit další nákupy.
Každá supr zbraň tu má vlákno, kde se - ti, kdo ji třeba máme - s tebou rádi okolo ní ponimráme.
Snad přes léto půjde i půjčovat si na střelnicích, to je asi tak nejlepší pomůcka při výběru z toho, co budeš mít v hlavě za další favority (menší na nošení, větší na sport, dlouhé, atd. atd).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#116 » čtv 18. bře 2021, 10:44

Novou? Za penize, co za ni chce CZ ted, to neni dobra koupe. Kdyz staly kolem 16k, tak OK.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#117 » čtv 18. bře 2021, 10:51

Dobrá připomínka. Záleží jak je na tom s penězi a tou láskou k CZ.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#118 » čtv 18. bře 2021, 11:10

Na ceně těch zbraní mi moc nezáleží. Vybírám, co mi dává smysl.

Ty CZ 75 compacty se mi zaprvé líbí a zadruhé chci právě jako první novou, v záruce.
Chci se s ní v klidu naučit střílet atd. Čekám od ní jen to, že bude dobře fungovat a není problém sehnat na počkání kdykoliv náhradní díly, když mi něco při zuřivém sušení praskne třeba.

Jasně, líbí se mi i jiné (třeba dražší) zbraně, ale nejdřív chci mít něco, o čem vím, že nebudu muset řešit opravy / výměny v rámci týdnů, nebo měsíců. A do toho mi takový compact, za 20k a s podnikovou prodejnou co by kamenem dohodil, sedí.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#119 » čtv 18. bře 2021, 11:23

Když jsme u zuřivého sušení a náhradních dílů, tak u většiny kohoutových CZ při sušení praskne hlavně čep co drží zápalník. Vymlátí se do něj díra, ty zbraně to nezvládají a to platí i pro P-07/09. Takže je naprosto nutná sušilka a případně i něco pod kohout (těsnění vhodné velikosti třeba).

To jsou zbraně ještě z časů mýtů a legend, kdy výrobce posílal zákazníka se služební pistolí, co rozmlátí sama sebe do prd.. se slovy - a to jste si udělal laserovou střelnici??? Přitom díra se tam může vymlátit po pár desítkách cvaknutí naprázdno, stačí prostě jenom rána jistoty. Ale stojí to pár korun, tak koupit pytlík rollpinů a kontrolovat a měnit :D

roll.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#120 » čtv 18. bře 2021, 12:39

To je díl 57 jo? https://eshop.czub.cz/cz/pistole/firing ... sp-01.html

Že na šušení trpí vím, mám připravené školní náboje, ale jestli si to takhle vyhlodal i běžným provozem, nebo pár ránami jistoty, tak právě - u něčeho exotičtějšího bych tyhle věci hned řešit nechtěl. Tady koupím vyražeč, hrst těch kolíků a bude, no. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 18 hostů