CZ 75 Compact



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#121 » čtv 18. bře 2021, 13:04

Tvl. to bych chtěl zažít, že si kupuju nový kvér o kterém vím jenom to, že se mi líbí a hned k němu trn a náhradní čepy, protože je to nekvalitní díl. Fakt neodolatelná představa. Jestli to tu čte někdo z CZUB, tak musí ucvrnkávat do trenek. :lol:

A na co máme záruky, pánové?
Naposledy upravil(a) greenhorn dne čtv 18. bře 2021, 13:14, celkem upraveno 2 x.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#122 » čtv 18. bře 2021, 13:06

Jo, to je on - vymezuje pohyb zápalníku vpřed a vzad. Na nákresu je vidět, že zápalník tam pro něj má výřez. Při nárazu na zápalku se tak moc dopředu nedostane, takže do toho rollpinu nenarazí, ale naprázdno jo a vyhlodá ho. Bude jako vždy záležet na tolerancích a materiálu konkrétního kusu, jak rychle se to stane. Americké firmy nabízí lepší sety pinu a zápalníku, které vydrží prý desetitisíce cvaknutí naprázdno (plný pin a jiné úhly na zápalníku a asi i lepší materiál). Na své P-09 používám plastové glock sušilky a zatím asi dobré. Nevím jak moc je zničený, ale dokud je skrz vidět světlo, tak to asi ujde :D Ono to nezpůsobí žádnou katastrofu, ale mohl by o to vykousané místo drhnout zápalník a projeví se to pak neodpálením rány. No a nebo nedejbože naopak zůstat vepředu, ale tolik síly to asi nemá.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#123 » čtv 18. bře 2021, 13:13

Sušení jen se sušilkama - na tom tu asi panuje shoda. Zvlášť když jsou kvalitnější, s odpruženou "zápalkou", které postoval greenhorn vedle, tak by k problémům nemuselo docházet ani u CZ

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#124 » čtv 18. bře 2021, 13:22

Právě kvůli tomuto a dalším "chybám" byla pro policii vyvinuta varianta CZ 75 P-01, protože CZ 75 Compact při testech nevyhověla. Až při vývoji policejní CZ 75 P-01 začala firma CZUB přecházet na modernější postupy výroby a hlavně na zaměnitelnost dílů bez úpravy puškařem.. Další velká modernizace technického parku proběhla někdy v letech 2014 a dále.. (exkurze do minulosti)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#125 » čtv 18. bře 2021, 13:41

Ano na konkurenčním fóru (aspoň myslím, už si nepamatuju) je celé obrovské vlákno s celým příběhem téhle policejní zakázky (čili že se někdo poprvé šprajcl a odmítl přijmout zmetky) a je to naprosto hororové čtení. Včetně skenů dobových dokumentů, protokolů z testů (jak to při pádech střílelo, protože se prostě ustřihl ozub z bláta apod). Fakt super čtení na pandemické večery.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#126 » čtv 18. bře 2021, 14:11

Což nás vede k pragmatické otázce, proč nezvolit raději tu objektivně lepší a modernější verzi?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#127 » čtv 18. bře 2021, 14:47

Já konkrétně žádný objektivní důvod neměl, akorát se mi vzhledově líbí víc.
Nicméně šanci, že se tu každou chvíli někde objeví nová, konkrétní PCR model (tzn. ne klasickou CZ 75 Compact), vidím k nule.
Takže pragmaticky zvolím tuto novou, která má i jiné "výhody" (př. váhu).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#128 » čtv 18. bře 2021, 16:04

No vidíš. Pouhých 10 dnů stačilo, aby jsi od názoru "ne p01 ci neco podobneho s 'rails' " dospěl k pragmatickému názoru "CZ P01 steel black ano". Tak aspoň k něčemu to nimrání se bylo dobré. ;) Tak ať jsi s ní spokojený, až si ji koupíš. :thumbup:



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#129 » čtv 18. bře 2021, 17:23

pragmaticky nazor by bol striker-fire plastak, ale to by bolo priliz jednoduche, rozhodovat sa rozumom, takto je vyber sice zastarala zbran, ale nie presne taku, jaku srdicko chcelo, tzn kompromis



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#130 » čtv 18. bře 2021, 18:50

ondrush: striker-fire plasťák je tvůj pragmatický názor. Já mám všechny krátké SA/DA s vnějším kohoutem a ten tvůj striker-fire plasťák mi nesmí přes práh. A to je zase můj pragmatický názor. A bbobb to vidí ještě jinak, a to je jeho pragmatický názor. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. ;)
Naposledy upravil(a) greenhorn dne čtv 18. bře 2021, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#131 » čtv 18. bře 2021, 18:59

Vybíráme tu CZ75 compact, jmenuje se tak i vlákno. Zůstal bych u toho :D
BBoBB chce srdcovku, kterou má jistě vyhlédnutou už dlouho a my ho jen nasměrovali k té správné variantě.. Kohoutovka a ještě v oceli bude velmi příjemná na střelbu. Hmotnost je skoro na úrovni velké a spoušť lepší než jakýkoli striker (... a po vyleštění ještě lepší)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#132 » pon 12. dub 2021, 18:08

Tak uz ji mam doma :)
Letce bych upravil, je tezsi nez dnesni velka 75B, 1070g bez zasobniku. Je fakt tezka jak svine vzhledem k velikosti, ale v ruce fakt prijemna.

Jediny co me teda az prekvapuje je, jak silene tuha je vratna pruzina. Zaver na telo sedi perfektne, chod totalne hladky jak po masle, ale natahnout to je fakt zahul. I pri rozborce jsem ji z toho rval vsi silou.

Nevim jestli to je u uplne novych zbrani normalni. Doufam, az prijde prukaz a prozenu tim prvnich par set ran, tak se trochu zjemni.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#133 » pon 12. dub 2021, 19:42

LordSalix píše:Ano na konkurenčním fóru (aspoň myslím, už si nepamatuju) je celé obrovské vlákno s celým příběhem téhle policejní zakázky (čili že se někdo poprvé šprajcl a odmítl přijmout zmetky) a je to naprosto hororové čtení. Včetně skenů dobových dokumentů, protokolů z testů (jak to při pádech střílelo, protože se prostě ustřihl ozub z bláta apod). Fakt super čtení na pandemické večery.

Snad to nebude moc vadit, ale je to snad k tématu: http://forum.mujglock.com/zavazne-informace-k-produkci-cz-ub-od-devadesatych-let-t12036.html



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#134 » pon 12. dub 2021, 19:54

CzechJoker: nevím, proč tady cpeš devadesátá léta, kde to byl boj CZ vs. Glock. Píše se rok 2021 a svět a CZUB už je jinde.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#135 » pát 26. lis 2021, 10:33

Zdravím přítomné. Blíží se mi termín zkoušky a snad tedy i vydání ZP. Je mi 42 let a budu kupovat první zbraň. Zkušenost se střelbou mám jen 22 let starou, z vojny, samozřejmě z osmapadesátky. Možná mohu započítat i těch pár výstřelů z tátových loveckých zbraní. Jinak jsem jindy ještě nestřílel.

Mám v plánu si jako první zbraň koupit něco kompaktního na denní nošení. Měla by to být zbraň, která bude už pořád někde po ruce - buď v kabele nebo u pasu...
Pro zábavu a sport, popřípadě další aktivity, koupím později zbraně další, podle toho, jak poroste moje zkušenost a začnu mít jasno v tom, co vlastně chci a pro jaké příležitosti. Teď ale hledám vhodného adepta, který zůstane jako běžná součást denního nošení "pro jistotu" - taková zbraň, co neobtěžuje, ale kdyžtak pomůže, kdyby bylo třeba.
Uvažoval jsem nejprve o CZ P-10 C, ale nějak nejsem klidný z toho, že chybí manuální pojistka a možnost vypustit kohout. Pokud bych ji natáhnul, už by se mi nechtělo ji takto připravenou strčit zase do pouzdra, musel bych ji pro svůj klid vybít. Proto se mi jeví jako lepší možnost právě CZ 75 Compact. Mohl bych Vás poprosit o komentáře k těmto mým laickým poznámkám a úvahám? Doporučili byste ji pro tento účel?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů