CZ P-10C

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2611 » sob 24. srp 2019, 20:22

Asghaad: Za mě má pravdu Int1m1thy. Vyzkoušel jsem si 4 svítilny. A pokud někdo má svítilnu na zbrani doma, doporučuji si v noci vstát, vzít jí a zkusit si s ní projít dům/byt. Až si párkrát bliknete na bílou stěnu kousek před sebou, uvidíte proč 1000 lm není zase tak super. Mě přišlo dokonce naprosto dostatečných i těch zmiňovaných 200lm.
A u velikosti bych taky už nekupoval svítilnu co přesahuje. To prodlužování si hlavně mě přišlo také zbytečné a občas nepraktické.
Já svítilnu beru jako prostředek k bezpečné identifikaci cíle. Představa, že ně nějakého útočníka posvítím a tím mu zabráním v útoku mě přijde trochu naivní.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2612 » sob 24. srp 2019, 21:24

kdyz hledam tak sem doma a vim kde mam zrcadla a kdybych nebyl tak nehledam v prostoru ktery neznam namirenou zbrani abych prejel zbrani s nabojem v komore vsechny pripadne nezucastnene osoby ...

na takove vyhledavani mas mit RUCNI baterku, ne ze si svitis zbranovkou ... ta je pro IDENTIFIKACI hrozby ne jeji najiti kdyz jeste ani nevis jestli to hrozba je ani KDE je ...

druhak o ten prvotni NECEKANY pocit bolesti prave jde, s 200 lumenovkou toho nedocilis, s TLR 1 HL to je absolutni oslepeni zvlast ve tme a okamzita reakce je ucuknuti, zavreni oci a vetsinou i kryti rukou... coz ti dava cas identifikovat jestli jde o ozralce co jde do bocni ulicky blejt nebo grazla s kudlou v ruce co ti jde po krku/penezence ... a ver mi ze s 800 lumenovou svitilnu ve xichte nemas proti tmavemu pozadi sanci nic videt ... dohaje je to jedna z nejpouzivanejsich sluzebnich svitilen u policie ve statech, zkuste se panove podivat na nektera videa z policejnich zasahu ... na kazdem tretim ji ma policajt na zbrani :)

ne opravdu si nemyslim ze posviceni do oci cloveka co je rozhodly zautocit zastavi na miste, od toho mame rychle letici olovo ... ono to oslepeni ti dava CAS, cas na to se rozhodnout jestli je nebo neni mozne pouzit neco co te muze dostat instantne do kriminalu pokud udelas jedinou chybu ...osobne mi ta vterina navic bohate stoji za to tahat na zeleze silnejsi svetlo ktere mi ten cas navic muze poskytnout kdyz ho budu potrebovat nejvic. (coz doufam nebude NIKDY ...)


a ano barak sem si s ni prosel, i v noci tesne pro probuzeni. jelikoz nejsem ultrasuperzasahovkovy magor tak sem si prisvecoval o podlahu nebo strop a nemaval nabitou bouchackou na vsechna okna abych ohrozoval svoje sousedy ...

jinak v sedacce od auta nemam alespon osobne naprosto zadny rozdil mezi pouzdrem se svitilnou a bez, realne zbran bez odpoutani nevytahnu nebo s docala silenou gymnastikou a pokud mam moznost se naklonit tak v tazeni s/bez neni zadny rozdil ... a jinak sem skousel takhle brat is Shadow 2 - plnokrevnou full size krochnu a zrovna rozdil v pohodli nebo "tahatelnosti" tam taky nebyl. jediny duvod proc tlacila vic byla delsi rukojet ne hlaven, ale v pohode sem s ni zvladl cestu na 20km vzdalenou strelnici a zpet. A ne nejsem zadny lunt, moje postava je slusne receno "plnostihla" xD

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2613 » sob 24. srp 2019, 21:27

SureFire 628 na MP5 ma 500 lm a SureFire Scout Light na kose 1 000 lm
Doma je to zhruba stejne, zadne brutalni oslneni pri osviceni bile zdi, venku je rozdil trochu videt
Je fakt, ze jsem nemel dlouhodobe zhasnuto, zkusim to az me v noci probudi prostata
Baterky maji za sebou tak 20 minut kosa a nove na MP5



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#2614 » ned 25. srp 2019, 00:07

Já mám ,,starý,, model Fénixe co má 200 lumenů a na kratší vzdálenosti do cca 50m naprosto dostačující,jak na vyhledávání , tak na oslnění/ten stroboskop je fajn.. Ono také nezáleží jenom na Lumenech,ale na tvaru ,průměru a odrazivosti paraboly a to dost zásadně. ;)



des
Příspěvky: 7

Příspěvek#2615 » ned 25. srp 2019, 11:01

Ja mám starý 80lm Streamlight TLR1 a 400lm Olight Mini. Pri použití v interiéri je tých 80lm plne postačujúcich pre spoľahlivé rozpoznanie tváre aj pri svieteni pred osobu na tmavú podlahu. Olight samozrejme tiež bez problémov, ale možnosť samooslnenie je podstatne vyššia.

Pri požití vonku je to zložitejšie pretože každá má iný tvar kužela. Široký kužel silného svetla tak môže osvetliť predmety ktoré nepotrebujeme, zreničky sa zúžia a tmavý predmet vzadu vidíme slabšie ako by sme chceli. (Napr Darth Vader stojaci vzadu v medzere medzi dvoma Stormtroopermi... ;) )

Na porovnanie mám aj Fenix s režimami 120-360-820lm. Na pištol by som bral 120, na pušku 820lm

Ale ako skoro všetko, aj toto je subjektívne. Iný užívateľ to môže mať inak.
Mier :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2616 » ned 25. srp 2019, 12:17

to ze rozpoznas tvar je fajn ... to ze nerozpoznas jestli ten ncerny predmet co ma v ruce je zbran a nebo mobil uz asi tak ne ...



des
Příspěvky: 7

Příspěvek#2617 » ned 25. srp 2019, 13:09

Ale notak, nenechaj sa vysmiať... :lol:
Nemáš ani tušenie čo iný človek pri nejakej intenzite svetla rozozná a čo nie. (rozoznám)
A v prípade že pri svietení na podlahu pred osobu zistím, že je to človek ktorý by tam byť nemal, môžem si posvietiť priamo naňho a vtedy už rozoznám či má v ruke iPhone 5 alebo 6, prípadne ktorý model a generáciu Glocku. Na to mi stačí 80lm bohato... ;)



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#2618 » ned 25. srp 2019, 17:53

Zvažuji koupi P-10 a na ní chci namontovat svou svítilnu z glocka 17. Jedná se o Streamlight TLR2-G. Když jsem tady četl diskuzi o tom kolik lm je dostatečných a kolik ne, trochu jsem se zarazil. Má svítilna má 300lm a 12tis kandela, verze TLR2-HL G má 800lm a 15tis kandela. Říkal jsem si zda jsem neudělal chybu a neměl radši pořídit silnější verzi a proto jsem šel vyzkoušet. Za plného světla jsem si nechal z cca 3m bliknout do očí. Podruhé bych to už neudělal, když jsem po 10 minutách stále viděl uprostřed zorného pole velký fialový kruh, který mi tam svítil i při zavřených očích, fakt jsem se bál jestli jsem si trvale nepoškodil zrak. Takže myslím že i těch 300lm je bohatě dostačujících. Světla v to udělá dost na to, abych viděl zda druhá osoba nemá křivou páteř pod oblečením.. :-)
Proč ale píšu do tohoto tématu? Rád bych Vás požádal, zda někdo nemáte nějaký prověřený kanál, kde člověk může získat hodnověrné informace ze zbrojovky ? Zvažoval jsem koupi pistole CZ P-10 C FDE OR. Nedávno byla skladem na prodejně v Praze což mi sami potvrdili že jí tam mají. Na střelnici v Liberci jsem náhodou potkal člověka co jí zrovna měl tak jsem si jí osahal. Ta v Praze ale byla rychle prodaná, proto jsem vznesl obecný dotaz na dostupnost a bylo mi odpovězeno, že ve verzi OR se dělá pouze černa varianta. Pokud bych neměl verzi FDE týden před tím v ruce, asi bych se s odpovědí spokojil. Postupně jsem začal zvažovat , zda nepočkat na verzi P-10 SC OR. Na dotaz zda se plánuje její výroba přišla ale odpověď , že ve verzi OR se budou dělat pouze P-10C... Ale už v té době se dělala i P-10 F OR, dokonce jí mají v Praze. Proto mi logicky vychází , že by neměl být problém s verzí SC, která má závěr z F a rám z C. Obojí je již nyní dostupné... Neříkám že opravdu začnou s výrobou, ale přijde mi to opravdu jako logický krok.
Proto bych rád někoho znalého požádal o radu, kam se obrátit o trochu fundovanou odpověd. Na stejnou otázku dokážou naprosto protichůdně odpovědět na prodejně v Praze vs Uherský Brod. Je to otrava když člověk shání relevantní informace a každý tvrdí něco jiného... Pokud někdo máte radu kam se o info obrátit, předem děkuji.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2619 » ned 25. srp 2019, 21:36

v praze na podnikovce můžeš poptat (na objednávku), oni to pro ně v brodu poskládají (tj. nebude to hned, ale rozhodně dříve, než čekat, až se začnou vyrábět ve všech myslitelných variantách)... ale musíš to řešit s tím vysokým fousatým prodavačem, ostatní jenom vedou chytré řeči, ale k ničemu to nepovede



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#2620 » ned 25. srp 2019, 22:32

Re Bonifac78 Pokud vím,tak pokud chtěl někdo ,,dobře pořídit,, tak se návštěvě Uherského Brodu zpravidla nevyhnul..V Pražské podnikové prodejně jsem kdysi vyslechl takové hlášky,že jsem po opuštění prodejny ztratil kamenou tvář a dávil se smíchem. :o :? :o :lol:



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2621 » pon 26. srp 2019, 08:54

jeste dodam ze ta FDE verze mohla byt pouze zaver z cerne verze hozeny na FDE ram ktery onen clovek uz vlastnil.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#2622 » pon 26. srp 2019, 13:33

Dnes jsem volal opět na prodejnu v Praze, P-10 C FDE OR měli skladem jen pár kusů a ty se už prodali. Byla to nějaká objednávka ve zbrojovce, co si pak někdo nevyzvednul. Říkali ale, že pokud po této konfiguraci toužím, tak by asi byli schopni na objednávku sehnat, ale nebude to hned. Na dotaz co s verzí P-10 SC OR, nejdřív tvrdili že se optics ready dělá pouze u P-10 C . Když jsem jim řekl že mají na stránkách i P-10 F OR, tak je to prý zase pouze nějaká speciálka a neví jestli nějaké ještě budou. Ale že mám chvíli vydržet, že už mají funkční konfigurátor , prodavač tvrdil že už s nim pracoval, záleží jen kdy ho spustí. Tam by mělo jít navolit cokoliv co zákazník požaduje, barva rámu černá, šedá , FDE, různé druhy spouští, zda požaduji OR nebo ne , jakou chci velikost a podobně... To bych docela uvítal, ale nevím jak je reálné, že to opravdu v dohledné době spustí. Co jsem hledal, tak jsem našel články o konfigurátoru z roku 2016.... Hlavně stále nevím jak pravdivé info jsem dostal, protože si prodavač moc jistý nebyl a musel jsem mu vždy na jeho první odpověd říct: " ale vždyť to na stránkách prodejny máte...." . Už se nedivím , že se říká že informace jsou nejcennější surovina....

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2623 » pon 26. srp 2019, 21:36

jo a ještě jedna drobnost, na custom konfigurace se nevztahuje sleva pro ozbrojené složky... jsem jeden z těch, kteří ji tam koupili
(a hádám, že konfigurátor z r. 2016 byl na Shadow 2 nebo TS, ne?)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2624 » úte 27. srp 2019, 01:58

no ja porad cekam jestli se Zbrojovka rozhoupe a pochopi ze kdyz maji "modularni konstrukci" ve smyslu ze se da zamenit F a C zaver na C ckovem ramu tak by jaksi bylo logicke anbidnout i kit zaveru OR bez ramu s tim ze si to lidi co uz C-cko maji proste jen na ten ram ze zbrane co uz maji prehodi ...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2625 » úte 27. srp 2019, 05:18

Tak to bohuzel v Praze chodi, jeden ti rekne tohle druhej tamto

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů