CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3541 » pát 18. úno 2022, 10:06

Zde je dostatečně názorné video o čištění krátkých zbraní. Dělej to stejně. Nic dalšího dělat nemusíš. Důvod k hlubšímu rozebírání je když závadí, spadne ti do vody, bláta, písku, nebo když jsi jen obyčejně zvědavý.
https://www.youtube.com/watch?v=PX6DhHJStuY



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#3542 » pát 18. úno 2022, 13:52

1500 ran uz by bolo dobre kapnut po jednej kapke oleja na kazdu stranu kolajnicek, po dalsej tisicke aj prebehnut hlaven boresnakom, ale neni to nutne. ked bude moc zasrana, rozober jak si sa to ucil na skusky a daj ju do mycky nadobi. ak nemas mycku, staci ju preliat horucou vodou, mozes pridat saponat podla vlastnych preferencii. po uschnuti staci trochu maznut.

je to vtip, ale neni to vtip, je to moderna zbran, ziadne super cistenie jak LR specialy to nepotrebuje, mycka tomu neublizi. horuca voda s rychlo odpari, reznut to nestihne

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3543 » pát 18. úno 2022, 13:57

HLAP: Vůbec to neřeš. Čistíš to víc nez dostatečně. Střílej a užívej si to.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3544 » pát 18. úno 2022, 14:03

Ondrush, to už si děláš srandu. Na čištění je tu samostatné vákno. Víc k tomu říkat nebudu



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#3545 » pát 18. úno 2022, 14:10

Já, kromě běžného čištění, jednou za pár tisíc výstřelů vyberu mosazné hoblinky z tunelu úderníku (nutno vyndat zadní čelo a komplet úderníku).

Po 5000 výstřelech dávám puškaři ke kontrole a důkladnému vyčištění.

Pro představu, CZUB na https://imgsources.czconfigurator.com/P ... servis.pdf rozepisuje doporučené kontroly a výměny podle stáří zbraně. Primárně jde o pružiny.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#3546 » pát 18. úno 2022, 17:03

Hlap:
1. Sledovat explitne opotřebení zapomeň na to. Až to bude sám to uvidíš. A ani to neznamená že budeš mět něco řešit. Klid.
2. Generálka ne. Až to začne zavadovost, začneš to řešit.
3. Extra Promazana... Ne. Čisti v režimu čištění. a maž dle výrobce mazací místa. Ostatní plochy nechť jsou ošetřené olejem na zbraně a utrene skoro do sucha (typicky u mě spustovy mechanismus kam dosáhne můj prst a hadr v režimu čištění).
Závěr : klid. Je to jen pistole. Pár želez pohybujících se po sobě. Ne motor raketoplánu. Užívej novou pistol jako uživatel. Jestli se chceš v tom vrtat, tak se vrtej, ale není to potřeba.

Edit : aha již bylo odpozeno. Pardon



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#3547 » pát 18. úno 2022, 22:16

No nevim, pristup "res az zacne zavadit" je mozna ok u hracky na strelnici nebo kveru ciste na sport, u pistole na noseni je zacit resit zavadeni v situaci NO/KN trochu pozde...

Zvlast u P10ky kde rozebrani uderniku zvladne naprosto kdokoliv je celkem zahodno obcas i ten zaver a udernik obcas zkontrolovat a vycistit celkem normalni a velmi jednoducha zalezitost



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3548 » pát 18. úno 2022, 22:48

Tenhle kolorit neprestane bavit :D Kde se ti nadlide jmenem puskar berou? Pak to dopada tak, ze puskar ani nepozna bici pruzinu u zbrane konstrukcne nekdy z roku 1980, protoze je expert na zbrane do r. 1975.
Pohadky o nutnosti dokonale funkcni zbrane na nokn az za roh jsou taky v topu. Naopak cistit dle navodu a rozebirat az prijdou zavady je to nejrozumnejsi, co jsem tu za posledni dekadu cetl. Ono totiz jen strilenim se overuje, ze bude zbran fungovat pri nokn. Uz se mi stalo, ze zbran semtam udelala selhac a svete div se, tak udernikova sachta cista, udernik jako novy, ale bici pruzina byla slabsi, ac podle poctu vystrelu na to nemela narok. Tohle jsou proste veci, ktere se rozebranim pistole na atomy stejne neprijde.



WI5
Příspěvky: 4

Příspěvek#3549 » pon 21. úno 2022, 09:06

Zdravím. Jsem začátečník a P10C je moje první zbraň. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jak funguje "zasunování" úderníku. Občas, když se svou P10C střelím naprázdno ("rána jistoty") a zachytím závěr, vidím, že úderník zůstal vystrčený a je vidět, jindy zase vidět není. Čím je to způsobeno? Při pohybu závěrem vpřed se pak úderník normálně zasune.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3550 » pon 21. úno 2022, 09:15

Zápalník je plovoucí, tj. má drobnou vůli v předozarním směru. Je to konstrukční záměr. Zvýší se tak jeho životnost a paradoxně i bezpečnost zbraně.



WI5
Příspěvky: 4

Příspěvek#3551 » pon 21. úno 2022, 09:43

Díky za odpověď. Mám ještě jeden dotaz. Když po rozborce vracíte vratnou pružinu na své místo, zachytáváte jí o tu "rovnou plochu" na zamykacím ozubu, nebo jí přitlačíte a zachytnete do toho půlkruhového vybrání?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3552 » pon 21. úno 2022, 09:48

Pruzinu na ozub. Ona se srovná. Spis bacha vepredu, aby ten trn sednul dobre do sedla na cele zaveru.


BTW: pokusil sme se vyfotit P10C s kolimcem Trjijicom RM7, jak sedi v miridlech.
CZ P10 C komim.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3553 » pon 21. úno 2022, 12:32

pružinu až do toho vybrání kam patří

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#3554 » pon 21. úno 2022, 12:43

Čau 1. stava se Vám, ze při prázdném zásobníku (rozuměj po poslední raně) nezůstane závěr vzadu?
2. Při prebijeni když větší razanci dorazim zásobník závěr automaticky zaklapne a nabije do komory.

Rozhořela se tu pěkná debata o čištění. Taky dělám běžnou údržbu a zarazilo mne to i ve videu o čištění od Hard Tasku kde radi po 1000-1500 ranach rozebrat rozčepovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk



clive
Příspěvky: 4

Příspěvek#3555 » pon 21. úno 2022, 14:46

No zrovna u glocků a P10 a podobných plastových pistolí s vůlemi mi větší rozborka po 1500 ranách připadá docela zbytečná a vhodná jen pro lidi co opravdu, ale opravu rádi čistí. Možná tak po 15000 ran.
I když znám čističe/střelce, kteří zbraň opotřebují více čištěním než střelbou.

pjr86 - 1)přidržuješ si záchyt
2) je to normální

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů