CZ P-10C

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#3436 » pon 1. lis 2021, 13:02

Dovolím si vrátit se k tomu možnému zlehčení chodu spouště s věkem. Před 20 lety jsem zakoupil G22 a okamžitě vyměnil stojinu za 2 kg. Loni jsem zakoupil G35, který má 2 kg stojinu od narození. Při stejném mazání, respektive i nemazání, je chod spouště u nové zbraně tužší.
Můj závěr je, že spoušť "povolí". Ale je to "běh na dlouhou trať".



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3437 » úte 2. lis 2021, 10:16

Ahoj všem. Rád bych zde řešil možnosti upgrade pistolí P10. Tím myslím spoušť od TOPSTRELY, duralovou spoust vyrobce vs originalni, zasobnikove botky nejen plus 2 ale i plus 3, rozsirena duralova dna, cerakote upravy, DPM systemy, talon gripy, navadece, mazaci oleje a vazeliny, lesteni spouste, lesteni kluznych ploch. OR, tritium nebo svetelna hledi a podobne.

Vcera jsem si nechal nainstalovat novy trigger of TOPSTRELY s 1,8kg odporem a dnes to jdu vyzkouset. Dale uvazuju o koupi +3 botky, ted pouzivam +2 a zesikmene rozsirene dno zasobniku u sve P10S a uvazuju i o nejake cerakote, jen nevim jestli to ma smysl i z hlediska ochrany. Co vy, mate nejak svou p10 upgradovanou?

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3438 » úte 2. lis 2021, 23:00

Vážení kolegové. Ještě jednou se pokusím k CZ-P10 C s ohledem na svůj nedávný příspěvek v diskuzi zeptat dlouhodobých uživatelů této zbraně na jejich přímé osobní zkušenosti s chodem spouště ve stavu nových zbraní (spoušť bez úprav) a případně, jak si ten chod časem ,,sednul“... Minulý týden jsem měl na střelnici opět možnost půjčit si od dalších spolustřelců dvě Pé desítky C v Lugeru, údajně s nástřelem do 500 ks ran. Ani ty čudlíky v úchopu v dlani mi už celkem nevadily – ale jedna zbraň měla spoušť (údajně bez úprav) příjemně ,,hladkou“ a druhá zase (ne zásadně výrazně, ale nepříjemně) drhla. Je tohle u tohoto typu obvyklé? Ve svém arzenálu mám léta pro radost rozdílné zbraně, ale přeci jen si chci pořídit něco na případné možné nošení a možná se ze mě stane i k mému překvapení Glockař…
Din



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3439 » stř 3. lis 2021, 11:55

Mám P10c s tovární hliníkovou spouští. Od počátku byla dobrá, po cca 1500 ranách a troše sušení mi přijde ještě o něco lepší. Ale je to subjektivní, možná jsem se s ní trochu sžil.
V ruce jsem měl P10 asi 10, horší byla jen jedna. A ta měla blbě začištený rám v lučíku u spoustě.
Příjemnější než mi kovová spoušť a proto jsem si jí vybral.
Ale ani u pistole že střelnice s několika desítkami tisíc ran jsem velký rozdíl ve spoušti nenašel.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3440 » stř 3. lis 2021, 12:26

Kazda spoust se ochodi a je o neco lepsi nez primo z fabriky. Pak jde jeste zalestit. A zalesteni je vic jak ochozeni. P10 jsem mel zalestenou a presto nemela porad stejnou spoust. Vetsinou pri namackavani si dosel na zed, tlacil, nic se nedelo a pak spoust spustila. Ale obcas si namackaval a promackaval ses az do spusteni, ze jsi na zed nenarazil. A to mi vadilo.
Co si budem povidat, na noseni je gecko lepsi-pri stejne kapacite je gecko lehci a mensi kver.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3441 » stř 3. lis 2021, 12:42

Toho nestejnoměrného chování spouště jsem si u P10 taky všiml. Někdy je krásně čitelná a padají tam desítky, pak najednou rána uletí na kraj terče a další rány jsou zas normálně. Přikládám to velkým vůlím v údernikové sestavě(Zápalník, pružina, pojistka zápalníku a plastový kontejenr co to drží pohromadě). U Glocku je jazýček zápalníku veden plastovým kontejnerem a je vzdy ve svislé poloze, nikdy jinak. U CZ-P10 je tam z nějaké nepochopitelné příčiny vůle +- 1mm na každou stranu a zápalník tam má nepříjemný a hodně velký "vakl". Géčko je prostě lepší, jen se blbě drží.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3442 » stř 3. lis 2021, 13:51

Letec 12: njn, teď jde o to co je menší zlo - jestli horší spoušť, nebo blbý úchop... :D



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3443 » stř 3. lis 2021, 14:42

Závody přibližného strojírenství no. Nedávno jsem hledal, jestli se dělá hlaveň se závitem i pro P-10s a našel jsem jenom custom hlavně z USA. A tam mají napsáno, že sice se jedná teoreticky o drop-in díl, ale jelikož CZ závěry mají divoké rozměry, tak přesto může vyžadovat dopasování...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3444 » stř 3. lis 2021, 14:51

Ptal jsem se na hlaveň se závitem u prodejce, tvrdil, že u Glocku to problém není, vůle nulové a že si myslí, že u P10 to už snad taky nebude problém, ale že to ještě nikdo v jeho okolí nezkoušel.



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3445 » stř 3. lis 2021, 22:46

milrach píše:Letec 12: njn, teď jde o to co je menší zlo - jestli horší spoušť, nebo blbý úchop... :D


bych vubec tem genium tady co se roplyvaji nad glockem neveril. Ze ma Glock horsi spoust nez P10 ti potvrdi kazdy, jen mistni tatrmani budou mektat ty sve stokrat recene pravdy. Neuveritelne co za sasky ti dva jsou.

Doporučuji se uklidnit! V případě osobních útoků a/nebo zakládání flamu budou aktéři odměněni! Peggy

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3446 » pát 5. lis 2021, 07:37

xdavx:
střílím z obou, tedy z G17 i P10. Mně se určitě líbí více spoušť Glocka. P10 má zase zřetelně lepší úchop a ergonomii. Za mě obě dvě TOP špičkové moderní pistole a vůbec se nechci zabývat tím která je lepší, to jsou zbytečné debaty a nikdo to nikdy nevyřeší :!:



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3447 » ned 7. lis 2021, 12:36

peggy, ok,
Naposledy upravil(a) xdavx dne ned 7. lis 2021, 12:43, celkem upraveno 1 x.



xdavx
Příspěvky: 12

Příspěvek#3448 » ned 7. lis 2021, 12:40

milrach
ale jake p10? protoze treba na youtube se o starsich p10C mluvilo hur, nez o novejsich P10C kde se naopak tvrdi, ze se jedna o nejlepsi spoust na trhu. U p10S jsem zase slysel nazory ze je srovnatelna s novou P10C. a pak jsem videl srovnani s glockem 17 a P10C, kdy se v podstate vsichni shodli, ze by sli do P10. Jedine video, ktere jsem videl, kdy byla prednost dana necemu jinemu nez P10C bylo srovnani s AREX Delta 2gen...

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3449 » pon 8. lis 2021, 07:42

P10 kupovaná 08/2021. Se spouští ale nemám problém obecně, chodí dobře, stabilně, tam problém není. Vadí mě jen její větší odpor, na mě zbytečně moc velký. Budu to řešit buď slabší pružinou, nebo Topstřelama.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3450 » pon 8. lis 2021, 22:59

Už nějakou dobu jsou zde různé komentáře k uživatelské (i možně drhnoucí) funkci spouště pistole CZ P-10C a to většinou od konkrétních jednotlivých majitelů této zbraně se zkušeností jen s jejich vlastněnou zbraní, včetně mnou nejednoznačně vlastní zkušenosti s několika zápůjčkami na střelnici. Mohl by se konečně k tomuto tématu fundovaně vyjádřit někdo, kdo má praktické větší a dlouhodobější zkušenosti s více kusy těchto zbraní a třeba i s ohledem na sériový ročník jejich výroby...? Třeba i oficiální sebekritické stanovisko výrobce a navíc třeba provozovatelé střelnic s více podobnými kusy, nebo možných uživatelů z policejních či armádních složek... Ze všeobecného pindání na diskuzi je těžké vytvořit si na dané téma relevantní názor... Zatím mě ohlasy střelecké veřejnosti od CZ P-10C spíše odrazují a uvažoval jsem o ní někdy na jaře příštího roku i s myšlenkou podpoření domácího výrobce... To co vnímám na Internetu i mezi střelci (pro případné praktické nošení) mě tlačí spíše ke G19. Plný trezor mám cca třicet let jako koníčka a pro radost ze střílení, jen nyní hledám smysluplnou variantu pro možné nošení...
Din

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů