CZ P-10C



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#3631 » pon 18. črc 2022, 09:25

Také se mi to kdysi stalo, poprvé to překvapí, od té doby si dávám na pružinu pozor a problém není. A kdyby, tak už vím, co s tím.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3632 » ned 24. črc 2022, 18:55

Mám pár set nasušeno a asi dvě stě nastříleno, spoušť pořád drhne, nechával jste si někdo upravovat pro hladký chod, jestli v Praze a okolí, tak prosím kde? Díky.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#3633 » ned 24. črc 2022, 19:34

topstrely.cz ;)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3634 » ned 24. črc 2022, 21:31

Topstrely zkrátí chod a může snížit odpor, ale hladký chod zajistí až dlouhodobý provoz, nebo doleštění (jen odborníkem). Těch míst co si musí sednout je víc a ne všechny se opotřebí za prvních 500-700 cyklů. Drhne třeba i pružina po těle zápalníku.

Jen pro ilustraci co a kde po sobě klouže a musí si to časem sednout:
https://www.youtube.com/watch?v=a4gazVSqJZo
https://www.youtube.com/watch?v=vK9SMOkvsxk
https://www.youtube.com/watch?v=c1m0UwuE3Zk



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3635 » úte 9. srp 2022, 14:30

Nastříleno 400 na nové a k tomu něco nasušeno a teprve teď tovární duralová spoušť začíná chodit hladce a zeď se pozvolna prolamuje bez skákání, je to vidět i na terči, pořád to není dle představ, ale dám tomu ještě čas. Co mě ale štve je, že poslední čep vzadu pozvolna nenápadně vylezl nalevo cca o 0,5mm přes rám. Takže jsem ho vycentroval zpět a řeším co s ním. Zakápnout zvenku nebo rozklepnout protější stranu čepu? Jasně, mám 2 roky záruku, ale tohle nemám čas řešit a věřím, že už si to dost majitelů řešilo samo. Fórum jsem prošel, měnili jim i kontejner a to bych nechtěl.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#3636 » stř 10. srp 2022, 05:47

Já ho zakápnul vteřiňákem a od té doby se nehnul. Rozklepnout svinutej čep moc nejde a i kdyby, tak proč roztahovat už tak volnou díru v rámu.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3637 » stř 10. srp 2022, 06:49

Má ten čep vlastně držet v tom rámu, nebo v železe uvnitř? Není mně totiž jasný, proč mění i kontejner a ne jenom čep. Jenže je tu jeden uživatel, kterému to lezlo i po této výměně, proto nechci reklamovat.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3638 » stř 10. srp 2022, 20:16

Ten cep, musi drzet jak v kontejneru, tak i v ramu. Jinak by preci neplnil zadnou funkci.
To ze to maji u tehle zbrane udelane na houby, je znama vec. Resilo se to tady hodnekrat.

NEROZKLEPAVAT cep, kdyz to udelas a casem budes potrebovat zbran rozebrat, tak ti to poskodi otvor v ramu ! Nehlede na to, ze CZUB takove zasahy resi ztratou zaruky, z duvodu zasahu do zbrane ! Vim o par pripadech.

Reklamace je jedina rozumna moznost. I kdyz prodej by byl rozumnejsi :twisted:



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3639 » čtv 11. srp 2022, 05:14

Nejrozumnější bude asi reklamace a následně prodej :)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3640 » pát 2. zář 2022, 19:04

Na stránkách zbrojovky se objevil jako novinka zásobník na 10 ran pasující do P10c a současně do P07.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3641 » pát 2. zář 2022, 20:29

To bude nějaký exportní model do Kalifornie, ne? :D



petr.heni
Příspěvky: 3

Příspěvek#3642 » úte 25. říj 2022, 14:18

tomasek píše:Ahoj,
potkal jsem na střelnici majitele p-10C měl tam přes konfigurátor nějaké úpravy, mj. spoušť, barvu rámu... i se slevou 1000 ho vyšla na 18t,

jako zajímavost uvedl:
pistole se po chvíli střílení zahřívá


Rádoby "Custom" spoušť od zbrojovky z konfigurátoru je k ničemu... škoda vyhozených peněz. Spoušť není nijak custom až na to, že je duralová a barevná to je jediný upgrade...jinak je tvarově úplně stejná jako origo plastová. Tak že zlepšení = 0... Lepší koupit třeba na Top Střely..ta má alespoň když už, zkrácený chod..



petr.heni
Příspěvky: 3

Příspěvek#3643 » úte 25. říj 2022, 14:30

KapitánPacička píše:Ten cep, musi drzet jak v kontejneru, tak i v ramu. Jinak by preci neplnil zadnou funkci.
To ze to maji u tehle zbrane udelane na houby, je znama vec. Resilo se to tady hodnekrat.

NEROZKLEPAVAT cep, kdyz to udelas a casem budes potrebovat zbran rozebrat, tak ti to poskodi otvor v ramu ! Nehlede na to, ze CZUB takove zasahy resi ztratou zaruky, z duvodu zasahu do zbrane ! Vim o par pripadech.

Reklamace je jedina rozumna moznost. I kdyz prodej by byl rozumnejsi :twisted:


Reklamace čeho? Toho, že se někdo vrtá v něčem, čemu očividně nerozumí? Když umím hovno s prominutím a sem rád že umím zašroubovat žárovku, tak nebudu rozebírat bouchačku ty jo. Když do zbrojovky přinese rozebranou zbraň s tím, že mu to nejde vrátit kvůli zničenému čepu...no super. Jen směle do toho a jsi bez záruky.. už jen tím, že jsi to rozebíral sám..
Jinak doporučuji pro majitele P10 co si budou dělat spoušť, si rovnou upravit spoušták (zobáček na pojistku úderníku) a kompletní mechanismus vyleštit... Je to obrovský rozdíl na hranici sportovní zbraňe.. střílím s tím v klidu na 50m. Tak že doporučuji pro lidi jako já, který chtějí i jezdit po závodech a nechtějí mít doma deset zbraní.. každou na něco jiného... lepší mít jednu na všechno. A řeči typu že taková zbraň neexistuje, je pěkná blbost. Ano... zaplatíš za veškerý upgrade skoro stejně peněz jako by jsi šel koupit Shadow :-D ale stojí to za to.. A je lepší střílet jednou zbraní všechno, než jich mít pět na různé věci. Pak z žádnou nebudou ty výsledky nejlepší ale jen dobrý



petr.heni
Příspěvky: 3

Příspěvek#3644 » úte 25. říj 2022, 14:41

morho píše:Mám pár set nasušeno a asi dvě stě nastříleno, spoušť pořád drhne, nechával jste si někdo upravovat pro hladký chod, jestli v Praze a okolí, tak prosím kde? Díky.



Drhnout bude pořád... dělá to zobáček na spouštáku (táhlo spoustě) co odjišťuje pojistku úderníku... Má už z výroby úplně debilní úhel..to nepochopíš...pro čistý chod je nutné ten úhel předělat a kompletní spoušťový mechanismus vyleštit... Pak by jsi se docela divil, jak ta zbraň střílí i na 50m a spoušť srovnatelná se sportovní zbraňí..
Třeba v USA když koupíš custom spoušť asi cca za 2500 na naše, máš v tom spoušť, pružiny, táhlo spoustě už z jiným tím zobákem, pojistku závěru, a krytku závěru :-D tady jsi rád, že za 1800 dostaneš spoušť a pružiny :-D

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3645 » úte 25. říj 2022, 17:08

petr.heni: akorát si zítra jedu nechat vyměnit mířidla, tak si na tohle budu "stěžovat" a ať s tím něco udělají :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů