Vypadávání vývrtu CZ-P07,09



peru
Příspěvky: 17

Příspěvek#1 » čtv 1. pro 2016, 19:19

Zdravím majitele těchto pistolí.
Prosím Vás,stala se mi taková věc, že mi začal padat vývrt. Odeslal jsem tedy pistoli na reklamaci, hlaveň mi vyměnili a poslali zpět. Bylo to po asi 800 výstřelech za nábojovou komorou v polích.

Druhá hlaveň cca po 400 výstřelech to samé, ale začalo se to tvořit u ústí hlavně. posláno na reklamaci, asi po 14-ti dnech pistole zpátky. Reklamace zamítnuta že tam nic není, ale oni se snažily to vydrbat nějakým pískem, tak, že mi z hlavně zbylo oraniště. Tak jsem to tam poslal zpět-reklamace uznána a hlaveň vyměněna.

Třetí hlaveň, po 100 výstřelených nábojích, se objevilo to samé za nábojovou komorou v jednom poli. Tak jsem to nafotil a poslal reklamačnímu technikovi do zbrojovky. Domluvili jsme se, že po každé střelbě hlaveň nafotím a pošlu.
Při druhé stovce vystřelených nábojů už se to objevilo ve všech polích hlavně. Střílím pouze origo náboje SB z toho 90% nontox.
Zarážející na tom je, že mi technik řekl, že jsem ojedinělý případ. Údajně žádno reklamaci tohoto druhu doposud neřešili, ani po prohlédnutí databáze.

Já sám jsem takovou hlaveň viděl na Cooradu v OV u jednoho maníka na starší Dutyně. Ten měl cca 4000 výstřelů a hlaveň od komory do poloviny vydrolená.
Proto Vás tímto žádám, podívejte se do svých hlavní, nejlépe přes hodinářskou lupu proti světlu, jestli se nenajde další podobný případ, ale hlaveň musí být suchá bez olej, a přispějte zde.

Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#2 » čtv 1. pro 2016, 20:31

Teniferované hlavně a jejich bězný problém. Je to tvrdý povrch, ale zároveň křehký a při vysokých tlacích a rozpínání hlavní dochází k jeho praskání a odlupování. Sám sem to měl v minulosti na svých Glockách 21, 22. Teď na 19 a 17. Vím o dalším Glocku 23, co to má taky.Časem s přibývajícími výstřeli se povrch uvnitř hlavně "rozleští" a nerovnosti zmizí. cca.5000+ ran.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#3 » čtv 1. pro 2016, 20:50

20161201_204620-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#4 » čtv 1. pro 2016, 20:54

Foceno mobilem, ale je jasné o co tam jde. Pro všechny chytrolíny předem.....hlaveň JE řádně vyčištěna a JE to "vypadaný" vývrt.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#5 » čtv 1. pro 2016, 21:26

No, přijde mi, že to tam nemám ....



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#6 » čtv 1. pro 2016, 21:40

Protože na blízko blbě vidím tak jsem narychlo nafotil, abych mohl prohlídnout opravdu pořádně, našel jsem jen trochu špíny tak jsem ještě přejel hadem. Ničeho jiného divného jsem si nevšiml. Nastříleno jen 700.
IMG_1718 (2).JPG
IMG_1720 (2).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#7 » čtv 1. pro 2016, 21:56

Moc čistíš a moc to studuješ, mám to na G17 taky. :-)



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#8 » čtv 1. pro 2016, 22:03

:thumbup:



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#9 » čtv 1. pro 2016, 22:26

Mam to v PPQ lehce taky nejdřív mě to nasralo, ale po určitý době sem to přestal řešit a nepovažuju to za problém

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#10 » pát 2. pro 2016, 05:43

Provedena kontrola všech zbraní a naštěstí nic. Jinak mi to jako banální záležitost nepřijde. Kdyby to byla zbraň z druhé ruky, tak by mě to nasralo, ale asi bych to nějak přežil a pistole se co nejdřív zbavil. Ale u nového kvéru, bych takovou věc, na nejdůležitější části zbraně, v žádném případě netoleroval. Pokud výrobce nedokáže udělat pořádnou hlaveň, ať se dá na pekařinu a peče rohlíky. Tam drolení nevadí.

Obrázek



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#11 » pát 2. pro 2016, 05:57

Nojo ale podle reakcí, by se musela dát na pekařinu asi většina výrobců. Čím bys potom střílel? :twisted:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#12 » pát 2. pro 2016, 07:55

Rohlíkem :-)

Já mám 1600 ran S+B a nic tam nevidím .....

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#13 » pát 2. pro 2016, 08:18

Pablo: Ano, třeba Glock, ale ten už byl dokopán k tomu, že hlavně mění... A co jsem tu četl, tak Walther v US taky...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#14 » pát 2. pro 2016, 09:16

CZ dle úvodního příspěvku mění taky. Všechno je otázka kompromisu ve výrobě. Cena/náklady. Nepochybuju, že všichni z větších výrobců by uměli vyrobit hlavně kde by tento "problém" nebyl. Otázka zní za kolik, a kdo by to byl ochoten zaplatit. Potom by to ale už zřejmě nebyly zbraně ve spotřební kategorii.
Pokud to je věc designová s min. vlivem na funkci, je logické, že se zbrojovky budou raději snažit uspokojit kvantum zákazníků rozumnou cenou, než kvůli několika hnidopichům udělat drahé pistole, kterých prodají zlomek. Od toho tu jsou prémiové značky.
Je to jen obchod....



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#15 » pát 2. pro 2016, 10:21

peru píše:... Odeslal jsem tedy pistoli na reklamaci, hlaveň mi vyměnili a poslali zpět....
Druhá hlaveň cca po 400 výstřelech to samé, ale začalo se to tvořit u ústí hlavně. posláno na reklamaci, asi po 14-ti dnech pistole zpátky. ...
Třetí hlaveň..

malý dotaz - jen se chc ujistit - to při každé výměně abslovuješ kolečko: NP - výměna - registrace nový PZ ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů