CZ 75 P-01 Omega



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#91 » sob 11. úno 2023, 18:39

Tak mám za sebou prvních 96 ran, zatím nejlepší rozptyl ze všech svých "služebních" zbraní, a taky nejlepší úchop, takže začínám uvažovat o pouzdrech a lepší mířidlech, ale v obém jsem zatím zaplakal. RH Holsters nechci a jiných moc není. Mířidla Truglo na Omegu nepasují, byť se občase někdo snaží tvrdit že ano. HiViz vypadá, že taky není žádná výhra, tak zbývá čistá světlovodná vlákna od Zendla. Má s tím někdo zkušenost?

Jinak,střílel jsem z obou zásobníků, většinou páskovaných po 10, jednou po 15 a zatím žádné stopy na zásobníku od "vačky" nemám, počítám, že to bude potřeba napřed ochodit.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#92 » sob 11. úno 2023, 20:34

Miridla jak jsem vyrozumnel tak asi nejpopularnejsi volba je : https://dawsonprecision.com/sight-set-f ... precision/ . Ale asi hodne stesti se shanenim u nas. Jsme v CR prece bys nechtel aftermarket k CZ pistolim :lol: .
Pouzdro ja mam momentalne objednany OnGear (ceka se na spony), ale to je hlavne proto, ze to co chci nikdo nedela seriove. Jinak ted pouzdro co mam tak je Omega Holsters. Taktez vyroba na miru.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#93 » sob 11. úno 2023, 21:37

Pouzdro mám RH holsters z Opletalky, měli ho skladem a cenově vyšlo +/- stejně jako od Kydexových pouzder. Je trochu volnější, než dělá Marek, ale zbraň v něm drží dobře. Ještě budu pořizovat taktické na snížený Safariland.
Mířidla neřeším, snažím se je nepoužívat ;-) Ocenil bych spíš typ, který dávají na Compact, jsou lepší k natahování o opasek nebo pouzdro, ale jde to i s těmito.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#94 » sob 11. úno 2023, 21:39

Z HT kurzu i zakladni miridla jsou pri natahovani o pouzdro naprosto v pohode. Nemel jsem nejmensi problem.

Takticky pouzdro budu taky porizovat, nejspis opet u OnGearu.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#95 » sob 11. úno 2023, 22:36

koudak: Na ty mířidla mrknu - zatím většinou, když najdu nějaká co jdou na P-01, tak nejdou na Omegu...

Pouzdro do RH Holsters jsem zkoušel taky, ale mám s ním problém jako se všemi ostatními od RH Holsters, nevyhovuje mi, jak těžko (někdy vůbec) jde zbraň vytáhnout. Mám doma dvě na Hellcata, ty jsem si musel doladit horkovzdušnou pistolí, jedno co jsem zkoušel na Shadow 2, jsem už nebral, a to na P-01 bylo nemlich to samé. Asi bych to zase mohl zkusit doladit, ale za ty prachy to nemám zapotřebí.

Na Omegaholsters jsem se díval, a asi to zkusím (jen tam měli dodací dobu 4 týdny, a chtěl bych něco rychleji).

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#96 » ned 12. úno 2023, 07:37

To s tím vytahováním je asi spíš o tom, že co kus, to originál. Já mám přesně stejný problém s pouzdrem na G19. Existují verze s regulovatelným svorem, to by snad mohlo být řešení. Nebo ta horkovzdušná pistole...



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#97 » ned 12. úno 2023, 09:19

risa2000: Jak jsi psal o tom rozptylu, na jakou vzdálenost jsi to zkoušel? Mě ta omega mile překvapila, snad i zaskočila na 50m. Ale na těch 50 mi to už podstřelovalo. Otázka jak velkou roli tam hrají různé faktory(zrak, světelnost atp.) Na 25m ale v pohodě...



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#98 » ned 12. úno 2023, 10:54

Patke: Chodím na střelnice co mají max 15 m. Na 50 m nevím, jestli bych svým slabým zrakem vůbec viděl terč :). Jednou jsem střílel půjčenou P-01 Omega na 20 m a tam jsem neměl pocit, že by to lítalo jinam (resp. ten rozptyl byl tak nějak kolem středu).



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#99 » ned 12. úno 2023, 12:28

koudak: Ten odkaz co jsi sem dával na ty mířidla dawsonprecisious to je tritium i s vláknem? Popis nic moc, ale na obrázku to vypadá, že to má vláknové středy?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#100 » ned 12. úno 2023, 20:31

Podle me ne. Jenom tritium. Pokud byste to nekdo nasli kdo to sem vozi tak urcite nasdilejte info, mozna bych si je taky poridil.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#101 » ned 12. úno 2023, 23:43




koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#102 » ned 12. úno 2023, 23:50

CGW je v Evrope bez sance sehnat. Jedine bys jel do statu a ani tam to jenom tak neposilaji na kde jakou adresu. Plus teoreticky to vysvetlovat americke kontrole na letisti coze si to sebou vezes pokud by ti na to prisli.

Ale pokud to nekde tady u nas najdes jako objednatelnou vec tak i tohle je kit co bych si poridil. I kdyz za me je to asi vec, kterou bych nejspis nechtel na noseni. Pruziny zlehcuji odpor DA spouste, to nevim jestli je uplne zadana vec. Chtelo by to zkusit s a bez.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#103 » pon 13. úno 2023, 16:01

No mám kámošku ve státech, často lítá tam a zpět...zrovna koncem měsíce se tam vrací... Jako dost o tom uvažuju, myslím že by to sehnala... A s tím, že to neposílají jen tak ani ve státech to jsi někde slyšel nebo proč myslíš? Jinak ty kontroly na letišti, těm to může být fuk co si vezeš...



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#104 » pon 13. úno 2023, 18:17

Oni maji nekde na strankach napsany, ze neposilaji do PO boxu a podobnych. Musi to byt rezidentni adresa. Tzn neda se to koupit treba pres nejaky shippito a podobny sluzby (no ti uz to ted maji tak, ze cokoliv spolecnyho se zbranema stejne neprevezou).

Letistni kontrole to fuk samozrejme neni. USA ma exportni embargo na kde co pokud se zbrani tyka. Letistni kontrole v evrope to fuk je, protoze takovy veci tady my neregulujeme. Pokud by to bylo tak jednoduchy tak by e-shopy posilaly i sem, zbytecne by se pripravovaly o zakazniky.
Kazdopadne porad zbyva moznost (a dost mozna i celkem vysoka sance, netusim), ze jednoduse kontrola nad tim mavne rukou nebo si toho nevsimnou atd atd. Kamos taky jel loni na rodinnou navstevu do USA tak jsme si chvili hrali s tou myslenkou ze by to privezl, ale nakonec jsme to nechali, jednoduse se mu to nechtelo riskovat na tom letisti a tezko mu to mit za zly.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#105 » pon 13. úno 2023, 18:25

Já přes vánoce z USA koupil sestavu spoustě. Eshop chtěl jen poslat snímek zbrojáku a zaplatit peníze. Česká pošta pak clila za 300 Kč a vybrala DPH. Letecky to trvalo asi tři týdny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů