CZ 75 P-01 Omega

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#76 » pát 10. úno 2023, 17:24

Posílám fotku rozpadu z manuálu. Není to ta položka 60? Jmenuje se "Vypínač táhla".
Na zásobníku nic nevidím. Každý z těch nových tam byl jenom třikrát a tím, že jsem střílel ze stavu, jsem vlastně s vypouštěním kohoutu nemanipuloval.

20230210_171640.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#77 » pát 10. úno 2023, 17:39

Myslím že to není ona...mám ji tam někde nafocenou jak vypadá v reálu v dřívějších příspěvcích. Upřímně mi ta 60ka nic nepřipomíná. Ale už ji mám stejně na reklamaci, takže to ani nezkontroluju.
Jinak co se týče těch "fleků" na zásobnících si myslím, že nejsou ani tak z používání toho decockeru, ale právě z nárazů přímo při střelbě při zpětných rázech, tam podle mě hraje roli ta vůle toho zásobníků, jak jste uvaděli, že to jde dotlačit až do kontaktu s tou součástkou...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#78 » pát 10. úno 2023, 17:47

Máš pravdu, v tom rozpadu je decocker nelogicky v tom okénku, co se mi leskne (a přitom je to defaultní stav nové zbraně). Tady je to lépe vyfocené a žádný excentrický výstředník tam není.
AD zásobníky: každý jsem otočil 3x, tzn. 45 cyklů. To je asi málo, žádný otisk se na nich neobjevil. Snad zatím.

20230210_174426.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne pát 10. úno 2023, 17:50, celkem upraveno 1 x.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#79 » pát 10. úno 2023, 17:50

CzechJoker píše:Není to tak. Zbrojovka v devadesátých letech vyvinula decocker i pro standardní spoušťový mechanismus, poznáš to podle označení (CZ 75 BD, CZ 75 D Compact), případně podle páčky vypouštění, která míří dozadu - viz obr.
CZUB obnovili výrobu starého ocelového modelu, ale už se nevrátili k verzi s decockerem.

68449-DEFAULT-l.jpg


Tohle se porad prodava, bohuzel ale jenom na US trhu. Uz jsem zjistoval v CZ jestli je nejaka sance si tady koupit pistole ktery maji na US trhu a ne tady u nas a vicemene odpoved byla ne. Stejne vsechno vyrobi tady, ale koupit to nejde. Mozna nam misto omegy pridaji do nabidky decocker verzi. Rovnou bych porizoval.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#80 » pát 10. úno 2023, 18:17

To si celkem promeskal, pokud by ti byvala nevadila ulozenka. Nedavno se jich asi zbavovala PCR a na kazdem eshopu byla tehlech 75 s decockerem krabice.. Mozna je jeste nekde maji.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#81 » pát 10. úno 2023, 18:32

To spis ne. PCR nejspis mela verzi bez railu, ktera vypada hur a jeste se na to neda povesit baterka :) (pokud je meli, tak ulozenka nevadi).



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#82 » pát 10. úno 2023, 18:55

koudak: No s tou výrobou pro US trh je to taky zajímavé. Jejich modely neseženeš, je to určené asi poptávkou pouze pro ně. Na každé "naší" zbrani mají cejch Kansas City. KS, mrkni na stránky cz-usa.com. Je to výhradní importér do států. Ale zase to chápu tak, že škodovku Kushaq určenou pro Indii taky u nás neseženeš :D
Každopádně když jsem kupoval P01 Omegu před 2 roky za necelých 20K, tak tu samou funglovku bys ve státech sehnal na naše za 12-13K, a ještě bys našel v kufříku oba plné zásobníky :) Je to v podstatě vůči nám výsměch zbrojovky. O pestřejším sortimentu(např. střenky jaké si jen vzpomeneš) na jejich trhu raději nemluvím...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#83 » pát 10. úno 2023, 19:26

Patke
Myslim ze ceny na US strankach su uvadzane bez DPH. A inak trh sa riadi inymi pravidlami, nie krajinou odkial ma povod materska firma.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#84 » pát 10. úno 2023, 21:26

Řekl bych, že ty verze pro US trh, které mají označení, že byly vyrobeny v Kansasu, tam byly skutečně "vyrobeny". Tzn. CZ tam dovezla rámy, hlavně a závěry, přidala k tomu pružinku, vytahovač a záchyt závěru z Mexica a rázem to je made in USA (takhle nějak jsem to slyšel v nějakých videích). Takže je docela dobře možné, že tady na domácí výrobu stejné zbraně nemá ani zavedený proces.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#85 » sob 11. úno 2023, 00:17

No jak jsem to pochopil, tak spousta veci je vyrobena tady jenom se to proste k nam nedava na trh. Napr SP-01 Tactical (tzn full size P-01 s decockerem) je jedna z veci co bych bral, ale to je pouze pro USA, vyrabet by se mela tady v Brodu.
Jakou cast vyroby maji v USA netusim.

Poptavka je jedna vec, na druhou stranu US trh je tak velikej, ze nemuze byt problem tady 10 pistoli pustit k nam. Nebudem si nic rikat, P-01 rozhodne neni mainstream zbran u nas takze bych nerekl, ze by to dramaticky narusilo dodavky do USA. Ale asi nikdo nevime co se realne vyrobi tady atd.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#86 » sob 11. úno 2023, 11:32

Udělal jsem jednoduchý pokus, kdy jsem 14rd zásobník na konci obarvil a 3x jsem ho vypáskoval přes komoru, tzn. potažením závěru. Na barvě není patrný žádný otlak a ani na tom plastovém kroužku na čepu není žádná barva. To, co tam je, jsem vyznačil - otlak na zásobníku byl už před pokusem (je starý a používaný), skvrna na kroužku je ve skutečnosti odlesk (je tam vlis tvaru D).

zasob.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#87 » sob 11. úno 2023, 13:59

Jestli ono se to nepotkává při střelbě...



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#88 » sob 11. úno 2023, 14:32

Ona není plastová, je to kov, nějaká slitina bych řekl, celkem pevná... To vyzkoušej pak i při ostré střelbě s tou barvou...ale zamaloval bych to ještě víc níže. U mě bych to mohlo být při nasunutí toho zásobníku do šachty, mě se to dokonce vždycky malinkou seklo o tu součástku, když jsem měl v zásobníku náboj, sekalo se to o náboj, myslím, že né o tělo zásobníku.

risa2000: Ono tam právě není Made In Kansas, je tav vždy z jedné strany Made In Czech Republic, a druhá strana je jen nějaký dotisk Kansas. Kdo ví, jaké mají smlouvy, ale na stránkách se uvádí, že je to dovozce, distributor i výrobce zbraní. Pro čezety myslím největší a snad jediný...četl jsem něco o tom,že si to tam snad vyrábí, ale pochybuju, že by měli nasmlouvané, že by si vlastní US výrobu označili Made In Czech Republic...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#89 » sob 11. úno 2023, 16:23

Mám pocit, že to značení zbraní v USA vychází z nějakého jejich zákona, který nařizuje u importovaných zbraní uvést lokálního zástupce. Něco jsem o tom četl v monografii Lugeru P-08.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#90 » sob 11. úno 2023, 17:09


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů