CZ 75 P-01 Omega



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#31 » sob 10. pro 2022, 17:27

Já bych měl poznatek. Trochu mě zlobí součástka, která drží pružinu vypouštění kohoutu. Ještě v záruce praskla, po roce praskla znovu, to už bohužel nemám v záruce. Tak teď řeším s prodejcem jak na reklamaci. V přiložené brožuře ta součástka ani není vyobrazená, tak nejde objednat. Musí to dělat servisák, přičemž výměna je na cca 5 minut, ale neseženu to. Tak jsem zvědav jak to dopadne. Ale zajímalo by mě, zda s tím má problém i někdo jiný. Servisák udajně při popisu problému říkal, že nejsem jediný. Možná má spoušť Omega nějaké trable. Dokonce sám servisák říkal, že zbrojovka si tohle nechce moc přiznat. Při detailním zkoumání jsem zjistil, že když hýbu páčkou na vypouštění, hýbe se celý zásobník. Ta součástka je blbě pozičně řešená, a dotýká se přímo zásobníku jakoby zezadu. Při střelbě to dostává prostě pecky. Měli jsme rozebranou 07 a tam se to nedotýká vůbec. Do neustálých reklamací se mi nechce, je to na dlouhý běh. Měsíc to tam budou mít, pak to vrátí, pak to praskne znovu, a zase dokola. Uvažuju že se na to vy*eru a dám tam pojistku. Ale přístup CZUB mě zklamal.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#32 » sob 10. pro 2022, 19:38

Mohl bys to prosim vyfotit (nebo nejak vyznacit na fotce)?



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#33 » sob 10. pro 2022, 20:13

received_535254171797085.jpeg
received_883665346348142.jpeg

Zakroužkovaná je součástka, jde dobře vidět, jak je zrovna prasklá, na další fotce je červenou tečkou vyznačené místo, kde se přesně součástka opírá o vložený zásobník(blbě se to fotí, ale naklonil jsem to tak, aby bylo vidět "skrz" rám zbraně podél celé délky zásobníku, v místě, kde není vidět skrz, je opřená součástka o zásobník)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#34 » sob 10. pro 2022, 21:31

Diky. O tomhle jsem zatim neslysel. Schvalne to zkusim poptat jako nahradni dil jestli to budou umet dodat. Zrovna tohle je soucastka co neni ani v CGW nebo mcarbo kitech.
Bezny veci na vymenu jsou pruzina spouste a pricnej pin v zaveru v zadni casti.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#35 » sob 10. pro 2022, 22:33

Jasně, kdyžtak dej vědět. Zajímalo by mě ještě, co je v manuálu u té P-07, tam je to vypouštění řešené stejně. Každopádně pro mě velká záhada. Tyhle novoty jsou většinou sériovky, kde se rube jeden kus za druhým, tudíž mi nepřipadá, že by bylo něco špatně pouze na mém kusu. Tohhle se muselo projevit určitě minimálně na celé jedné šarži výrobků. Za předpokladu že součástka je ok, ale nějakým způsobem je posunuta osa celého vypouštění, na které vše drží?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#36 » sob 10. pro 2022, 22:59

Jasne, ale omega trigger neni novota. To tady mame nekolik desitek let. Ano P-01 je urcite seriovka, ale jak velky ty serie budou kdyz dnes vetsina jde po plastu a strikerech to je s otaznikem, ale necekal bych zavratne veliky objemy tady v tomhle. Uvidime co zjistim, dam vedet.

P-01 Omega je skvela zbran, takze bych byl rad pripraven na pripadne poruchy :).



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#37 » pon 12. pro 2022, 16:08

No podle toho jak jsme to zkoumali, tak si myslim, ze ten dil "normalne" pujde objednat. V manualu je : https://www.czub.cz/file/1633
Strana 84 - v tom kousku pro CZ 75 BD - 11, 17 nebo 61. Nevim ktery z nich to bude, ale jeden z nich to je. Fyzicky manual u pistole tenhle rozpad dilu nema (a tudiz je asi spatne).

Tady nastava ten hacek. Ono by to chtelo seznam nahradnich dilu s SKU cislem. Podle toho by to slo objednat snadno. Tenhle seznam ale asi ma jenom zbrojovka.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#38 » pon 12. pro 2022, 16:58

Problém je v místě kontaktu se zásobníkem? Pomohlo by odbrousit kousek toho plechu na zásobníku, aby se to nedotýkalo?



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#39 » pon 12. pro 2022, 17:56

Koudak: Ani jeden z nich to není. Problém je v tom, že ta BD nemá Omega "facelift". Kamarád má kompakta P-01 úplně stejného jako já, ale nemá omegu, a tudíž je to tam řešené uplně jinak. Například vypouštění u něj je dozadu(díl 60), u omegy je vypouštění jakoby dopředu(jako u pojistky, díl 29). Jinak u fyzického manuálu u P-01 Omega tento rozpad je(já ho ke zbrani dostal), ale je tam rozpad BD a né Omegy :D Tudíž k ho*nu... Přikládám fotky toho bazmeku ať sám porovnáš....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#40 » pon 12. pro 2022, 18:05

CzechJoker: Myslím že by to nepomohlo, nevím jak by se to dalo udělat, musel by jsi nějak prohloubit přesné místo na tom zásobníku, a to zase může hodit jiný problém, který by mohl nastat při posunu nábojů v zasobníku, jelikož "kloužou" právě po te zadní stěně. Přikládám foto obou zásobníků, kde jsou vidět "vymlácené" fleky po kontaktu s tou součástkou....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#41 » pon 12. pro 2022, 20:29

Jedine to odvrtat nejakym mikro vrtakem? Tezko rict. Otisk na zadni strane zasobniku mam taky. Mozna koupit 1 zasobnik a zkusit to (nechat) odvrtat a videlo by se jestli by to zpusobovalo zavady.

Ktera soucastka z rozkresu to je? Vypada to mozna jako 11. Kazdopadne je to jednoznacne dil co museli vyrobit (tzn da se prohlasit za nahradni dil) takze si myslim, ze koupit by to melo jit.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#42 » pon 12. pro 2022, 20:51

Fak to není ani jedna z těch součástek z toho rozpadu....podívej se na ty fotky co jsem tady dával...ten poměr vnitřní díry vůči zbytku nemá žádná z těch součástek.... a ano, jak píšeš, ten díl je vyrobený, a už vzhledem k tomu, že jsem to měl už jednou na reklamaci a vyměnili to, tak by to mělo jít sehnat...ale nevím jak :D Prodejce mi taky říkal že nevím podle čeho to objednat... chce to poslat opět na reklamaci...tak nevím co mám dělat... nejraději bych mu řekl, že v popisu závady ať uvede, že chci, aby mi přibalili dalších 10 těch součástek na výměnu, protože pouhou výměno se ten probém nevyřeší...bohužel.

Jinak s tím zásobníkem... ta styčná plocha co se dotýká zásobníku není zase tak mikro...do toho zásobníku bych musel v těch místech udělat tak minimálně 5ky díry....



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#43 » pon 12. pro 2022, 22:11

No chapu, ale zase ten planek neni uplne vykres, beru to tak, ze mozna je to spis informativni obrazek nez aby sedely pomery der atd (no +- sedet budou, ale vime jak). Nicmene pokud rikas, ze tam neni tak neni, nakonec ty to mas pred sebou rozebrany :).
Zkus od nich zjistit to SKU cislo, treba se to nam ostatnim bude hodit.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#44 » úte 13. pro 2022, 16:44

Jasně, třeba je to jen +/-, ale myslím si, že celkově ta verze omega je o uplně jiných součástkách, které tam neuvádí. Proč? To vůbec nevím...každopádně začátkem ledna jsem domluvený že to hodíme na tu reklamačku a servis, tak to zkusím poptat a dám vědět...
Jinak ještě mě napadlo zkusit zbrousit jednu část té součástky, je tam taková hrana, která dělá celý ten problém si myslím, tak kdybych sehnal těch kusů víc, tak zkusím experiment...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#45 » ned 5. úno 2023, 13:43

Patke: Zrovna jsem se ptal ve vedlejším vláknu na ten decocker a pak si všiml, že se to tady vlastně řeší taky. Jak to dopadlo?
Jinak, jestli to chápu dobře, když tam dáš místo toho pojistku, tak tam ten díl není?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů