1911 v ráži 9mm luger?

Původní i klony
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 7. led 2011, 00:15

Odjakživa se mi víc než líbí pistole vycházející z 1911. Ale co víc, zjistil jsem, že mi i bezvadně sedí do ruky, vyhovuje mi charakteristika jednočinné spouště, sklon pažby, deaktivovat dlaňovku taky nemám problém...
Spousta střelců má tuto pistoli neodmyslitelně spjatou s ráží .45ACP a já se jim vůbec nedivím. Jednak k sobě tak nějak patří a navíc v této kombinaci je to velice příjemné střílení. Mě by ale zajímalo, jestli má podle vás vůbec cenu uvažovat nad koupí devatenátsetjedenáctky v ráži 9mm luger. Co jsem tak vyčetl, může být problém se spolehlivou funkcí právě kvůli tomu, že je to konstrukce pro větší a silnější náboj.
Pro začátek bysme se mohli bavit o pistolích jako STI Spartan, Taurus 1911 apod.
I když do budoucna uvažuju o přebíjení, 9mm luger je stále nejdostupnější a nejlevnější náboj. Živit .45 jen továrně vyráběnou municí je pro mě nemyslitelné, to bych si moc nezastřílel.



Florenc
Příspěvky: 1

Příspěvek#2 » čtv 3. úno 2011, 00:29

Mám stejný vkus jako Vy a tato myšlenka mne také napadla.
Vidím, že téma jste založil asi před měsícem, vybral jste si za tu dobu nějakého favorita?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#3 » čtv 3. úno 2011, 07:00

Co třeba tohle ?
133.jpg


No to jen tak pro legreci :D , Tohle je trochu jiná liga, navíc v Evropě těžko dosažitelná :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#4 » čtv 3. úno 2011, 09:45

Po pravdě mě velmi lákají pistole od STI (na ZP se teprve učím na zkoušky, takže můžu klidně a spokojeně snít) a co se týče ráže 9mm, tak jsem někde na US fóru zahlédl chválu na STI Rangemaster. Mě osobně se ta zbraň hrozně líbí jak esteticky, tak po stránce odlišností od standardu (zdá se být "těžší na předek" a dáky tomu by měla mít lépe zvladatelný zpětný ráz, jestli jsem to správně pochopil) a konkrétně mě láká ráže .45 ACP, ale kdosi tam psal, že má rangemastera ve všech rážích a ve všech rážích je vynikající. Bohužel už si nepamatuju kde to bylo, takže odkaz nedám. Cena tomu ovšem odpovídá, u pana Martínka v ceníku je to nějakých 38 000 jestli se dobře pamatuju, což je dvojnásobek ceny Spartana.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » čtv 3. úno 2011, 10:05

Nepíšeš co s tím chceš střílet. Obecně se dá říct že 1911 v 9Para jsou zbraně se skvělým chováním ale nikoli bezproblémové. Jsou tam vlastně dvě problematická místa:
1) zásobníky, kolem vyústění šuplat a náběhu do komory je na 9tku prostě moc místa a vychytat je tak aby spolehlivě podávaly je někdy porod.
2) hmota závěru, na dynamické disciplíny je ta pistole pomalá, takže se závěry různě odlehčují.

To že jednořadá 1911 ale kupodivu i 2011 většině lidí skvěle sedí v ruce je pravda. Je to i moje vyvolená :mrgreen: ale pokud bych chtěl pistoli v devítce (zatím nechci) tak bych se asi poohlídnul jinde.


Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 4. úno 2011, 00:14

Sided: dobrá poznámka. Co se týká bodu jedna, koukal jsem na americký fóra a hledal info o Spartanovi v 9x19. Vesměs jsem nenašel, že by s funkcí přímo z krabice měli lidi problémy. To ale samozřejmě neznamená, že se nemůžou vyskytnout a že na ně pistole není náchylnější, než v .45ACP. Co se dynamických disciplín týká, bavilo by mě to a rád bych se k něčemu podobnému postupně propracoval. Na jednu stranu, než se naučím pistoli ovládat natolik dobře aby mě při střelbě brzdila rychlost závěru, to bude nějaký ten pátek trvat. Na stranu druhou klon 1911 vybírám s výhledem na pěkných pár let dopředu (proto ani neuvažuju o Norincu, Llamě apod.).
Momentálně se ale víc kloním ke standartní .45 a mít našetřeno, už bych objednával Spartana. Jak jsem ale psal, podmínkou pro mě je nejdřív mít zajištěný zdroj cenově dostupné munice.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 4. úno 2011, 00:52

Samozřejmě si jsem vědomý, že Spartan není žádná špička, ale za peníze, které nebudu šetřit mnoho let, bych měl dostat slušnou zbraň, která mi bude dělat radost hned od pořízení a po pár tisíci ranách nebudu muset řešit, že je třeba díky špatnému spasování vymlácený uzamykání.

Takový Trojan nebo Rangemaster by se mi samozřejmě líbil, ale kdyby vás třeba napadlo mi je doporučovat, měli byste vzít v potaz, že jakožto student mám zatím můj jediný zdroj financí na koníčky v podobě letní brigády. To už sem ale nepatří.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » pát 4. úno 2011, 02:30

Nenech se odradit, Spartan je za ty penize velmi dobra zbran. Mel jsem ho (45 ACP), prodal jsem ho kolegovi v klubu (jenom proto, ze se mi naskytla vyhodna koupe Les Baer). Ted ma nalitano neco mezi 3000 az 4000 (olovo), stale jako novy, zadne vule, chova se civilizovane a strili presne. Pokud s nim nechces trenovat na IPSC, budes s nim spokojeny hodne dlouho. Akorat ho kup od renomovaneho dealera (ja ho mel od Martinka), ze zacatku se pry v nasich koncinach potulovaly nejake falsifikaty.

Tauruse jsem mel v ruce (ma ho kolega v klubu), byt Tebou, tak bych na nej zapomnel. Jedine bych snad uvazoval o Remingtonovi, ale toho jsem zatim videl jenom z rychliku. ;)

Co se tyce cenove prijatelneho streliva, tak jenom prebijenky, jinak to opravdu leze do penez.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#10 » pát 4. úno 2011, 09:08

Když už tady zazněla otázka účelu, tak nadhodím dotaz, který mi vrtá hlavou - dá se zbraň poladit tak, aby se dala používat naLOSy a občasnou rekreační účast na IPSC a zároveň na denní nošení? Samozřejmě je mi jasný že snaha o univerzálnost má svojí cenu, ale jde mi o to, jestli to nakonec nebude spíš k vzteku. Ptám se proto, že výhledově (cca 1 rok) uvažuju o nějakém zázraku od STI (1911 mi naprosto učarovala) a naprosto nehrozí, že bych si mohl dovolit koupit dvě - aspoň to nehrozí v horizontu několika let.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pát 4. úno 2011, 09:17

Bez problému, LOS je dokonce původně postaven na tom že "co nosím, tím střílím" i když to už není tak úplně pravda :) a než Tě začne v IPSC omezovat STI.....to je hodně velká hromada hilzen. Pro většinu lidí je naopak limitující 1,3kila železa na opasku.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#12 » pát 4. úno 2011, 10:01

Ta velká váha je pro mě osobně naopak jednou z věcí, které se mi hrozně líbí, vyhovuje mi, když cítím váhu věcí, které mám po kapsách/v pouzdrech, jinak se pořád lekám, že jsem je ztratil. Placatá těžká zbraň je pro mě prostě ideální. Vzhledem k tomu, co stojí Trojan nebo Rangemaster jsem rád, že mi bude stačit jeden :D

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 15. kvě 2011, 15:34

"Objevil" jsem další variantu v devítce. BUL M5 http://www.bvs.cz/komise_pistole_bul_m59.html . Sice není jednořadý a plastový rám taky nepovažuju za kdovíjakou výhodu, ale na druhou stranu kapacita 18 ran taky není k zahození.
Otázkou ovšem zůstává spolehlivost, životnost a případná dostupnost a zaměnitelnost náhradních dílů.



bartolus
Příspěvky: 5

Příspěvek#14 » pát 8. čer 2012, 17:50

Tak asi oživím rok staré vlákno jelikož furt přemýšlím jakou 1911 v 9mm. A docela se mi líbí Taurus PT-1911. Na obrazku vypadá hezky, i se to hezky čte, že se dá pořídit do 20ti celkem vyladěná z fabriky (prodloužené vedení vratné pružiny, bobří ocas,odlehčená a laděná spoušť, mířidla,... nechci to sem psát všechno aby to nevypadalo jak reklama :D ) Tak by mě zajímalo jak je to doopravdy. Máte někdo zkušenost s touto pistolkou?. Myslim si že by to nebyla ani tak špatná volba, ale já mužu jen myslet jelikož sem zatím zelenáč :mrgreen: Bohužel, v ČB na střelnici toto k zapujčení nemají, ale kdyby se našel nějaký ochotník z ČB nebo okolí s 1911v devítce tak budu jen rád ;)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#15 » pon 23. črc 2012, 09:59

Zdravím všechny střelce. Jen k ,,pomalosti,, pistole STI v ráží 9mm. Měl jsem možnost střílet zbraní STI 1911,ale i 2011 a to poměrně hodně. 2011 měla odlehčený mírně závěr a při srovnání obou jsem nic výrazného na timeru nepozoroval. Pomalost je tedy zřejmě logicky někde mezi rukama a botama. :lol: Jinak vřele doporučuji,chování zbraně je výborné a spolehlivost na1.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů